Archiv 2015

31.12.2015
EDS Oslo - Sunny Ex. 1, CAC, CACIB, EW '15, BOB Kofi Ex. 1, EWJ '15, BOJ
EDS Oslo - Sunny Ex. 1, CAC, CACIB, EW '15, BOB Kofi Ex. 1, EWJ '15, BOJ
 • Hony MS Stará Bělá
  Moc děkuji členům MS Stará Bělá za příležitost účastnit se s Kofi jejich honů na drobnou. Kofi uplatňuje své zkušenosti z bažantnice a taky si nesla svého prvního zajíce. I když ho nedonesla je to moje zlatíčko. Fotky z mikulášského honu a ze závěrečného najdete v galerii.

 • prosinec Hony v bažantnici jsme si s Kofi opravdu užily. Kofilka předvedla krásnou práci. Upevnila si vystavování a nádherně přiznává. Klidy budeme pilovat zase až na jaře. Fotky z honů tradičně na rajčeti.

 • 2. prosince Sunny je březí!
  Se Sunny jsem absolvovala UZ vyšetření, které potvrdilo březost. Začátkem měsíce ledna se tak můžeme těšit na narození dalších Manoňátek. U štěňat předpokládáme dobré povahy, kvalitní exteriér a vlohy pro práci. Oba rodiče jsou pracovně využíváni.

 • listopad S Kofi jsme začaly chodit na hony do bažantnice Albertovec. Začalo nám tak nejkrásnější období roku. Tři měsíce práce v bažantnici. Období, které milují jak psi, tak já. Fotky ze všech honů jsou na rajčeti.

 • 14. listopadu Hon MS Stará Bělá
  S Kofilkou jsme vyrazily byly pozvány do MS Stará Bělá. Kofilka ukázala, že je pravou dcerou své matky. Předvedla perfektní vystavování, přiznávání a dohledávky křídlovaných bažantů. Za svou práci si vysloužila pochvalu od střelců a ostatních psovodů. Fotky z našeho prvního letošního honu najdete tady.

 • 7. - 8. listopadu St. Goarshausen
  Sunny byla úspěšně nakryta psem Flynnrocks I'm Zac "JAKOB". Za 25 dnů uvidíme zda se zadařilo a můžeme se těšit na další Manoňátka. Fotky z cesty jsou tady.

 • 4. listopadu Kofi je chovná fena!
  Dneska nám domů přišel dopis od poradkyně chovu MSKAO. Kofi byla oficiálně zařazena mezi chovné jedince MSKAO. Více o ní tady.
  4. listopad je pro nás symbolické datum - dnes je to totiž 6 let co se v chovatelské stanici z Holubické stráně narodila naše Sunny "Xsara z Holubické stráně". Budu se opět opakovat, ale děkuji Káji za tak úžasnou fenu, kterou Sunny je. Za těch šest společných let jsme objely mnoho výstav, absolvovaly zkoušky lovecké upotřebitelnosti. Sunny se stala matkou dvou vyrovnaných vrhů v naší chovatelské stanici, ale hlavně je pro mě skvělým rodinným psem a parťákem našich dcer.

 • 31. října - 1. listopadu Prague Expo Dog Double CACIB
  Na poslední letošní výstavě jsme sice nebyli osobně, ale Manoňátka jo. V sobotu se představili Bizzi a Cooper. Od pana rozhodčího Šimka získali krásné posudky a ocenění.
  Cooper Dolce V1, CAC v mezitřídě
  Bizzarrini V1, CAC ve třídě pracovní
  V neděli byl přihlášen už jen Cooper a u paní rozhodčí Magdaleny Świetoń z Polska získal v konkurenci dalších psů ocenění V1/2, CAC, CAC ČMKU, CACIB a BOB. Cooper tak ukončil letošní výstavní sezónu svým prvním BOBíkem.
  Moc gratuluji majitelům Bizzi a Coopera k výsledkům a děkuji za prezentaci naší chovatelské stanice. Fotky ze soboty najdete u Karoliny.

 • 24. října Skvělá zpráva dnes přišla od majitelky Breytona Manon Lescaut. Barney dnes absolvoval zkoušky vloh v I. ceně s 220/228 body a splněnými limitními známkami pro chovnost. Tímto výsledkem tak splnil poslední podmínku nutnou k uchovnění. Moc gratuluji majitelům a děkuj za péči kterou Barneymu věnují.

 • 18. října PZ Opava
  Fotky z PZ jsou u nás na rajčeti.

 • 17. října Zkoušky vloh
  S Kofi jsme se vydaly na zkoušky vloh pořádané OMS Opava ve spolupráci MS Hlučín - Vařešinka. Kofi absolvovala zkoušky v I. ceně s 214/228 body a splněnými limitními známkami pro chovnost. Tímto výsledkem tak splnila poslední podmínku pro zařazení mezi chovné jedince MSKAO.

 • 4. října 77. ročník Memoriálu Karla Podhajského
  Fotky z neděle najdete na našem rajčeti.

 • 19. září Moravskoslezská výstava psů Brno
  Pro nás poslední výstava tohoto roku. Cooper s Kofi byli poprvé přihlášeni mezi dospěláky a ostudu neudělali. Po delší době jsem na výstavu vzala Bandita a taky se líbil. A samozřejmě, že nemohla chybět Sunny, která se představila ve třídě čestné. No a jak jsme dopadli?
  Cooper Dolce Manon Lescaut / mezitřída - Výborný 1, CAC
  Bandit Manon Lescaut / tř.vítězů - Výborný 1, CAC
  Caffé Racer Manon Lescaut / mezitřída - výborná 1, CAC, CAC ČMKU, národní vítěz, BOS
  Xsara z Holubické stráně / tř.čestná - výborná 1
  Poprvé jsem měla možnost přihlásit svou chovatelskou stanici Manon Lescaut do závěrečných soutěží a díky výbornému předvedení Eliškou, Any a Ivkou skončili naši černoši na krásném třetím místě. Kofi společně s Eliškou obsadila 1. místo v JH starší kategorie. Manoňátka tak ukončily výstavní sezónu krásným výsledkem.

 • 3. září Evropská výstava psů Oslo (NOR)
  Nápad přihlásit naše gordonky na tuto prestižní výstavu, se zrodil někdy v průběhu ledna. Pak už byl jen krůček k realizaci. Vzhledem k tomu, že jsme přihlašovali začátkem února, pustila jsem to z hlavy a nemyslela na to. Když mi kamarádka Lenka Smutná - majitelka CHS Black Brianta v polovině srpna napsala, že už jen dva týdny a jedeme, byl to šok. To jako uuuuž? Zbývalo doladit pár detailů a mohli jsme vyrazit. Naše výprava čítala 9 psů (6 flatů, 1 zlaťandu a dvě gordonky) a 7 lidí ve dvou autech. V sobotu jsme však na výstaviště vyrazili pouze s gordonkami a ostatní se vydali na klubovku. Na výstavu bylo přihlášeno 27 GS. Kofi do třídy mladých a Sunny do pracovky. Paní rozhodčí už při posuzování pointrů výbornými šetřila a ve stejném duchu pokračovala i u gordonů. Obě naše holky se paní rozhodčí líbily a získaly krásná ocenění. Kofi výborná 1, evropský vítěz mladých a nejlepší mladý v plemeni. Sunny výborná 1, CAC, CACIB, evropský vítěz, nejlepší fena a BOB. Splnila také podmínky pro udělení titulu Šampion Norska. Pro nás nezvyklé bylo udělování titulu CAC. To probíhalo podle pravidel NKK. Zadává se pouze jeden CAC psovi a jeden feně. O získání usilují zástupci ze třídy mladých, mezitřídy, otevřené, pracovní, šampionů a veteránů. Podmínkou je, aby jedinec měl pracovní certifikát. V případě, že vítěz třídy nemá certifikát, případně již je norský šampión, posunuje se do boje o CAC pes/fena, který skončil na druhém místě. Udělení CACIB již probíhá dle pravidel FCI. Obě naše gordonky potvrdily, že český chov se nemá za co stydět a obstojí v konkurenci zahraničních psů. Držím palce všem, kteří se odhodlají k tomu, aby své psy přihlásily na prestižní zahraniční výstavy. Chtěla bych poděkovat všem, kteří nám drželi na dálku palce. Ze všeho nejvíc ale svému manželovi za to, že mě v tomto bláznivém nápadu podpořil a na sever Evropy se vydal s námi a Karolině Vybíralové za tak úžasnou fenu, kterou pro mne Sunny je. Sunny tak ukončila svou výstavní kariéru víc, než důstojně. Fotky z výstavy a cesty jsou na obvyklém místě.

 • 29. srpna Interdog Mladá Boleslav
  Ve třídě mladých se naposled předvedli Cooper a Kofi. Oba od paní rozhodčí Staviarské získali krásné posudky a ocenění V1, CAJC a Kofi navíc ještě BOJ.

 • 9. srpna Speciální výstava SKPS
  Na této výstavě se předvedl Cooper ve třídě mladých a od slovenského rozhodčího získal ocenění Výborný 1, CAJC. Tímto moc děkuji jeho paničce za péči a lásku kterou mu věnuje a také za prezentaci naší chovatelské stanice.

 • 25. - 26.července Memoriál Jitky Hromadové
  Další ročník tohoto krásného memoriálu zachycený mým foťákem v sobotu a v neděli.

 • 18. - 19. července NVP Mladá Boleslav
  Do Boleslavi jsem přihlásila Kofi, která ve třídě mladých získala ocenění V1, CAJC a pěkný posudek od přísného pana rozhodčího Vlasáka. Anet s Ivkou byly přihlášené do JH na oba dny a udělaly mi velkou radost. Anet v sobotu se Sunny 1. místo, Ivka s americkým kokrem semifinále a v neděli Any 1. místo s opičím pinčem Tequilou a Ivka semifinále s maltézačku Tájou. Fotky z obou dnů tady. Děkuji všem za krásné dva dny a majitelům za půjčení pejsků našim holkám.

 • 13. července Přesně před devíti lety se narodil náš vrh A
  Aston Martin Manon Lescaut " TONI" tak oslavil své deváté narozeniny. Tonymu přejeme všechno nejlepší!

 • 12. července SZVP
  Se Sančátkem jsme absolvovaly zkoušky z vodních prací. Sunny opět ukázala, že je šikovná a zvládla zkoušky v I. ceně s 87 body s minimální přípravou. Fotky ze zkoušek na rajčeti.

 • 6. července Oblastní výstava Kelč
  I když se jednalo pouze o Oblastní výstavu, v lecčems by strčila do kapsy kdejakou výstavu větší. Pořadatelé si poradili jak s větším počtem psů, tak hlavně horoucím počasím. Pro psy byl připraven bazének na ochlazení, pro vystavovatele dostatek stánků s občerstvením. Každý z vystavovaných psů obdržel dárek a pro vítěze v závěrečných soutěžích byly připraveny krásné ceny. No a jak jsme dopadly?
  Café Racer Manon Lescaut "KOFI" výborná 1, VTM
  Xsara z Holubické stráně "SUNNY" výborná 1, VT, OV
  Odpoledne si Sunny společně s Any vyběhala BIS tříd čestných a Kofi společně s Eliškou získaly druhé místo v JH starší kategorie. Ivka si naháčkou Tájou získala také druhé místo v JH. Za mne hodnotím výstavu na 1 a pokud to bude možné, dojedeme za rok znova.

 • 27. června INTERCANIS Brno
  Gordony posuzoval pan Tibor Havelka. Jako první do kruhu nastoupil Cooper s Jarkou a získali ocenění V1/2, CAJC. Kofi také ve třídě mladých V1/2, CAJC. Sunny si ve třídě čestné předvedla Any a společně získaly V1 a krásné slovní hodnocení od pana rozhodčího. V porovnání Cooper - Kofi byl tentokrát úspěšnější Cooper. Odpoledne se tak v závěrečném kruhu předvedla Sunny a získala společně s Ivkou BIS tříd čestných. Coopera pan rozhodčí Matyáš vybral do užšího výběru JBIG. Největší radost mám z Ivky - sobota semifinále JH se skotským teriérem a Any sobota 1. místo JH se Sunny, neděle 1. místo s malým kníračem. Fotky ze soboty na rajčeti.

 • 20. - 21. června NVP Klatovy
  Letošní rok je pro nás ve znamení cestování a proto jsme vyrazily i na pro nás nejvzdálenější českou výstavu v Klatovech. Přihlášená byla Kofi a od pana rozhodčího Petra Buby získala krásný posudek a ocenění V1, CAJC, BOJ. Výstavy se zúčastnil také Cooper, který získal ocenění CAJC. Kofilka tímto umístěním splnila podmínky pro udělení titulu JCH CZ. Any v JH skončila po oba dny na prvním místě a Kofilka s Eliškou získaly krásné druhé místo také v JH. V neděli pak Ivka, Any a Tadeáš Kučera výborně zvládly předvedení chovatelské skupiny whippetů a zaslouženě získali první místo.

 • 13. června Krajská výstava Zlín
  Na tuto výstavu jsem jela s oběma gordonkama a Ivkou.
  Sunny tř. vítězů V1, VT, Kr.V, 3. BIG
  Kofi tř. mladých V1, VTM
  Největší radost mi však udělaly Ivka se Sunny v JH, společně se umístily na prvním místě.

 • 7. června Klubová výstava ČPSK
  Klubové výstavy se zúčastnili také naši odchovánci Cooper a Bizzi. Rozhodčí Heleně Dvořákové se oba líbili a dostali krásná ocenění a posudky.
  Cooper Dolce tř. mladých V1/4, CAJC, BOJ
  Bizzarrini tř. pracovní V2/6, r. CAC
  Ještě jednou děkuji majitelům za prezentaci naší CHS.

 • 2. června Céčka slaví první narozeniny
  Od majitelů dostávám průběžně zprávy o všech. Za ten rok se ukázalo, že to byl krok správným směrem. U všech mám potvrzeno, že jsou plnochrupí, s nůžkovým skusem. Majitelé si také pochvalují jejich skvělé povahy. Do dnešního dne se na výstavách a zkouškách předvedli:
  Carisma VN1, VN2
  CBR Dolce 2x V1, 2x CAC, 2x BOJ, 2x BOB, 2x BIG
  Cooper Dolce VN1, evropská naděje, VD, ZV I. cena
  Caffé Racer VN1, evropská naděje, 2x CAJC, 2x BOJ
  Všem přeji hodně zdravíčka a co nejvíc společného času s majiteli.

 • červen Se Sunny a Kofi se stejně jako loni podílíme na vyhánění zvěře před senosečí. Jsem ráda, že můžeme pomoci. Fotky jsou v galerii.

 • 23. a 24. května MVP Litoměřice
  Máme za sebou krásný i když náročný víkend, který jsem spolu s holkama trávila v Litoměřicích a okolí. Na výstavu jsme přihlásila Bandita a Kofi a oba od paní rozhodčí Hany Kunfalvi získali krásné posudky a ocenění.
  Bandit tř. šampionů V1, CAC
  Caffé Racer "KOFI" tř. mladých V1, CAJC, BOJ
  Největší radost mi udělaly holky v JH mladší kategorie. Any s bíglem v sobotu skončila na 3. místě a Ivka s bedlingtonem v semifinále, kdy účast ve finále ji utekla o chloupek. V neděli se do finále podívaly obě dvě. Any s maltézačkou získala první místo a Ivka s pomíkem skončila na krásném třetím místě. Moc děkuji majitelům za půjčení pejsků. Mé poděkování patří i holkám junior handerkám, ať současným nebo minulým za pomoc :-) Fotky zde a zde.
  A právě v Litoměřicích vznikla přezdívka naší Kofi - "Fofola mefuňková"

 • 23. května ZV
  Cooper Dolce se spolu s majitelkou zúčastnil ZV a uspěl v I. ceně se splněnými limitními známkami. Moc děkuji.

 • Luisa z Holubické stráně "BESS" (30. 1. 2002 - 21. 5. 2015)
  Bess byla první gordonka u nás doma a byla a jedinečná. Díky ní jsem objevila krásu a úžasnou povahu gordonsetrů a úplně propadla jejich kouzlu. Bess se stala zakladatelkou naší chovatelské stanice Manon Lescaut a hlavně díky ní jsem poznala spoustu skvělých lidí a společně jsme otevřely vrátka do světa zkoušek loveckých psů odkud už byl jen kousek k myslivosti. Nikdy na tebe nezapomeneme.

 • 16. května Krajská výstava Hradec Králové
  Café Racer Manon Lescaut tř. mladých V1, vítěz třídy¨
  Xsara z Holubické stráně tř. čestná V1
  Na výstavě nás navštívila Carisma "Keira" a Barchetta "Četa" majitelkám moc děkuji za péči kterou holkám věnují. Na obou bylo vidět, že jsou kopií své mámy Sunny. Mám z nich velkou radost a podle slov obou paniček by je nevyměnily a jsou rády, že je mají. Galerie na rajčeti.

 • 14. května Naše béčka slaví své třetí narozeniny!
  Moc děkuji majitelům za péči kterou našim odchovánkům věnují. Všechno nejlepší Bandit, Bristol, Breyton, Barchetta, Benelli, Bentley, Berlinetta, Bugatti, Bimota, Bizzarrini

 • 9. května Klubová výstava MSKAO Slavkov u Brna
  Klubová výstava je pro nás vždy vrcholem výstavní sezony. Na tu letošní jsem se moc těšila. GS posuzovala paní Ludovica Salamon (IT) a opět to byl krásný den ve společnosti super lidí a hlavně krásných psů. GS byly nejpočetněji zastoupeným plemenem - 54 jedinců.
  A jak jsme dopadli?
  Bandit Manon Lescaut tř. pracovní V3/6
  Caffé Racer Manon Lescaut tř. mladých V2/9
  Xsara z Holubické stráně tř. čestná V1
  Cooper Dolce Manon Lescaut tř. mladých VD4/8
  CHS Manon Lescaut 3. místo/5
  Děkuj všem za nádherný den a Evce za pomoc s focením. Fotky GS a momentky na rajčeti.

 • 2. a 3. května Klubové ZV a DERBY
  S Kofi jsme se vydaly na zkušenou. Sice nám to nevyšlo dle našich představ, ale to určitě není důvod k tomu abychon nepokračovaly v dalším výcviku. Fotky z obou dnů.

 • 25. a 26. dubna Víkend plný úspěchů
  Máme za sebou krásný slunečný víkend plný úspěchů našich odchovánků.
  Cooper Dolce Manon Lescaut se zúčastnil ZV a skončil v I. ceně
  Carisma Manon Lescaut "KEIRA" se svou paničkou úspěšně absolvovala svod loveckých psů s výsledkem: Typický představitel plemene, plnochrupá, nůžkový skus, výška 58 cm.
  CBR Dolce Manon Lescaut "DOLČÍ" absolvoval první výstavy ve svém domově v Bulharsku a jeho výsledky jsou úžasné. 2x NVP Plovdiv cup (Bulharsko) 2x V1, 2x CAC, 2x JBOB, 2x BOB, 2x BIG.
  Všem majitelům našich odchovánků děkuji za péči a lásku kterou jim věnují.

 • Baron ze Starobělské samoty (22. 2. 2008 - 18. 4. 2015)
  Baronek sice nebydlel u nás doma, ale byl součástí naší smečky gordonek. Vyrůstal s naší Money a od dnešního dne už se spolu prohání na loukách za duhovým mostem.

 • 11. a 12. dubna Ostravská národní výstava psů
  Do Ostravy jsem přihlásila Sunny, Bandita a Kofi. Na všechny tři jsem od pana rozhodčího Luďka Müllera dostala krásné posudky, které najdete na jejich stránkách. A jak jsme dopadli
  Sunny tř. vítězů V2, r.CAC
  Bandit tř. vítězů V2, r.CAC
  Kofi poprvé tř. mladých V1, CACJ, BOJ
  V neděli jsem se byla dívat a držet palce Any v JH. Fotky ze soboty, GS a z neděle jsou na rajčeti.

 • 4. dubna Jarní svod
  S Kofilkou jsem vyrazila na jarní svod loveckých psů. Kofi byla ohodnocena jako typický představitel plemene. Plnochrupá, nůžkový skus, oko tmavé, výška 60 cm. Byla také vybrána jako nejkrásnější zástupce mezi ohaři. Kofi má tak doma svůj první pohárek. Moc děkuji pořadatelům za tuto krásnou akci. I obyčejný svod se dá pojmout jako malá výstava. Fotky jsou tradičně na rajčeti.

 • 21. března Jarní svod Plzeň
  Cooper je prvním odchovánkem který absolvoval jarní svod. Byl ohodnocen jako typický představitel plemene. Plnochrupý, nůžkový skus, oko tmavé, výška 63. Moc děkuji majitelům za péči, kterou mu věnují.

 • 7. a 8. února DUO CACIB Brno
  Lovecká sezóna je už za námi a pomalu se začínáme přeorientovávat na sezónu výstavní a zkouškovou. DUO CACIB je naše oblíbená výstava a nemohly jsme chybět ani letos. Kofi byla po oba dny přihlášena do třídy dorostu a po oba dny odešla s hodnocením Velmi nadějná 1 a krásným posudkem. Sunny jsem přihlásila do třídy čestné a dvakrát odešla se známkou výborná. Sunny se navíc v neděli stala třetím nejkrásnějším psem výstavy z tříd čestných. Fotky ze soboty a z neděle.

 • 31. ledna Závěrečný hon
  Poslední hon lovecké sezóny v bažantnici již tradičně patří psovodům jako poděkování za tři měsíce práce. Super společnost a krásné lovecké zážitky. Skvělou atmosféru dokreslilo také zimní počasí. Na výřadu krom bažantů bylo také osm kusů černé zvěře. Fotky jako tradičně tady.

 • 30. ledna
  Dnes je to přesně 13 let co se v chovatelské stanici z Holubické stráně narodila naše Bess celým jménem Luisa z Holubické stráně. Tehdy jsem ještě netušila jak moc mi ta černá kulička změní život. Besinko děkuji ti za to jaká jsi a přeji ti všechno nejlepší a hlavně zdravíčko.

 • 27. ledna První zimní hon v bažantnici
  Fotky tady.

 • 23. ledna Bažantnice
  Opět krásný den v bažantnici. Tentokrát ve složení Sunny, Kofi, Zira a Quina. Všechny čtyři fenky předváděly krásnou práci. Bylo úžasné pozorovat jak malá Kofi krásné přiznává. Stejně jako ty tři ostatní. Fotky jsou na rajčeti.

 • 21. ledna Bažantnice
  Tentokrát jsme do bažantnice vzali Bandita, Sunny a Kofi. Psi pracovali opět na výbornou. Fotky tady

 • 16. ledna Bažantnice
  Opět jeden krásný den v Albertovci. Tentokrát bylo v bažantnici černo. Gordony zastupovali Quina, Xawan, Acord, Sunny a Kofi. Všichni pracovali tak jak se na gordony sluší. Fotky z celého dne jsou tady.

 • 13. ledna Bažantnice
  Dneska v komplet složení - fotky.

 • 10. a 11. ledna Bažantnice
  S gordonkama jsem se opět vydala do bažantnice. V sobotu jsem vzala Sunny i Kofi. A Obě pracovaly na výbornou. V neděli měla Kofi možnost předvést co vše už se naučila a byla moc šikovná. Fotky sobota a neděle.

 • 7. ledna Bažantnice
  Také v tomto roce se budeme snažit co nejvíce využívat možnost pracovat s našimi psy v bažantnici. Na dnešním honu byly Kofi, Sunny a Bandit. Fotky jsou na rajčeti.

 • 3. ledna Hanácká národní výstav psů Brno
  Lednové OloBrno pro nás znamená zahájení výstavní sezony. Na výstavu byla přihlášená Kofi do třídy dorostu a od pana rozhodčího Šimka získala ocenění Velmi nadějná a pochvalu za předvedení. Fotky z výstavy jsou na rajčeti.