O nás

Bess
Bess
Sunny
Sunny
Kofi
Kofi
Fifinka
Fifinka

Jako skoro každé malé dítě i já jsem pořád otravovala své rodiče s tím, že chci štěně. Rodiče byli ale neoblomní a místo psa se u nás doma chovalo plno papoušků, rybiček a křečků. Teď s odstupem času jsem jim za to vděčná. Na psa bych totiž určitě neměla tolik času a trpělivosti. Když si ale má kamarádka pořídila štěně dalmatina, byla jsem i já ve svém rozhodnutí pořídit si psa stále pevnější. Místo psa jsem však jako dárek k narozeninám dostala zakrslého králíka. Po třech letech ale pak přišel i můj vysněný pes.
Osud tomu chtěl, že se u nás doma objevil strakatý bíglí kluk DIX OD ČIŽINY. Byl to malý rošťák a neposeda, který pořád někde šmejdil a něco ochutnával. Díky Dixovi jsem měla možnost objevit svět, který jsem znala pouze jako divák. Společně jsme začali pronikat do světa výstav a také jsem si pootevřela vrátka do světa myslivosti. Stala jsem se členkou Bígl clubu a nějakou dobu působila v jeho předsednictvu. Výstavy mě bavily a tak jsem na nich začala pracovat jako vedoucí kruhu.

Když jsme si s manželem postavili malý domeček u Ostravy, rozhodli jsme se pro koupi druhého psa. Volba opět padla na psa loveckého. Tentokrát jsme si vybrali gordoní holčičku LUISU Z HOLUBICKÉ STRÁNĚ - BESS. Díky Bess jsem vrátka k lovecké kynologii otevřela a společně jsme začaly podnikat akce o kterých se mi nesnilo. Výstavy ji ze začátku moc nebavily, ale časem se to změnilo. Dnes už je BESS veteránka a tak si užívá letního nicnedělání a v zimě se věnujeme honům a práci v bažantnici.
Naše chovatelská stanice vznikla v roce 2005 a nese název podle jména hrdinky hry Vítězslava Nezvala MANON LESCAUT.
V roce 2006 jsme v naší stanici odchovali první vrh štěňat gordonsetrů.

V roce 2008 se naše smečka rozšířila o fenku GS PRIMERA MANON LESCAUT KALADAN - MONEY. Také jsem se zapsala do kurzu o první lovecký lístek.

Rok 2009 byl ve znamení dvou událostí. V březnu jsem složila zkoušku o první lovecký lístek a také zbrojní průkaz.
Bohužel na konci roku jsme nečekaně přišli o naší fenku Money.

Prázdné místo po Money začátkem roku 2010 zaplnila malá uličnice XSARA Z HOLUBICKÉ STRÁNĚ - SUNNY. V lednu za Duhový most odešel náš dědeček DIX.

Roky 2010 a 2011 byly pro nás ve znamení výstav a také ostatních věcí nutných k uchovnění našeho Sančátka. Sunny vyrostla ve velmi krásnou představitelku plemene a tak se hned po dovršení 18 měsíců zařadila na seznam chovných fen MSKAO. V zimě jsme si užili práci v bažantnici na poplatkových honech a také ve sdružení.

V roce 2012 jsme se rozhodli pro odchov našeho vrhu B - moto tým. Jako tatínka jsme si vybrali krásného a hlavně pracovitého Marlina - Sundowner's Amaretto-Kiss. Z tohoto vrhu jsem si ponechala ve spoluvlastnictví psa BANDIT MANON LESCAUT.

V roce 2014 se naše smečka rozrostla o fenku CAFFÉ RACER MANON LESCAUT z našeho vrhu C, doma jí říkáme Kofi.

V roce 2015 jsme absolvovali náš velký výlet do Norska, kde jsem se utvrdila v tom, že cesta kterou se ubírám je ta správná.

Rok 2016 byl ve znamení dalekých cest. Cruft's v Anglii, 4 Summer nights show ve Splitu a EDS v belgickém Bruselu. Odchovali jsme také vrh D.

Roku 2017 jsme se zúčastnili EDS v Kyjevě.

V roce 2018 Kofi odchovala svůj první vrh. Kofi úspěšně absolvovala VZ a memoriály. Sunny ukončila svou bohatou výstavní kariéru na EDS ve Varšavě. Stala jsem se rozhodčí z výkonu pro ZV a PZ ohařů.

Roku 2019 jsem absolvovala první hospitace na plemeno gordonsetr. Kofi získala titul r.BIS na Speciální výstavě v Zákupech.

V roce 2020 jsem pokračovala v hospitacích na plemeno gordonsetr a zároveň jsem si přibrala plemena pointer a irský červenobílý setr. Odchovali jsme druhý vrh po naší Kofi. Doma zůstala malá Fifinka. 

Rok 2021 jen tak lehce z paměti nevymažeme.
Byl to rok kdy jsme odchovali třetí vrh naší Kofilky, rok kdy jsme z nenadání přišli o Kofilku a také rok kdy se další  dvě Manoňátka zařadila mezi chovné jedince MSKAO.  Doufejme, že Fifi bude ta správná pokračovatelka Manon Lescaut.

Rok 2022 byl u nás ve znamení zkoušek. S Fifi jsme společně zvládly podzimky, vodní práce a barvářky, vše v I.ceně. Já si k tomu přidala ještě dokončení aprobací na plemena POI, GS a IRWS a zkoušku na mysliveckého hospodáře. Předposlední den roku 2022 se naše smečka rozrostla o malou černopálenou jezevčici Calli. 
Díky chovatelce Gosia Zareba jsme dodrželi tradici a opět máme na dvoře další autíčko. Tentokrát je to malé poršátko CARERA UNDER SET.