O nás

Bess
Bess
Sunny
Sunny
Kofi
Kofi
Fifinka
Fifinka

Jako skoro každé malé dítě i já jsem pořád otravovala své rodiče s tím, že chci štěně. Rodiče byli ale neoblomní a místo psa se u nás doma chovalo plno papoušků, rybiček a křečků. Teď s odstupem času jsem jim za to vděčná. Na psa bych totiž určitě neměla tolik času a trpělivosti. Když si ale má kamarádka pořídila štěně dalmatina, byla jsem i já ve svém rozhodnutí pořídit si psa stále pevnější. Místo psa jsem však jako dárek k narozeninám dostala zakrslého králíka. Po třech letech ale pak přišel i můj vysněný pes.
Osud tomu chtěl, že se u nás doma objevil strakatý bíglí kluk DIX OD ČIŽINY. Byl to malý rošťák a neposeda, který pořád někde šmejdil a něco ochutnával. Díky Dixovi jsem měla možnost objevit svět, který jsem znala pouze jako divák. Společně jsme začali pronikat do světa výstav a také jsem si pootevřela vrátka do světa myslivosti. Stala jsem se členkou Bígl clubu a nějakou dobu působila v jeho předsednictvu. Výstavy mě bavily a tak jsem na nich začala pracovat jako vedoucí kruhu.

Když jsme si s manželem postavili malý domeček u Ostravy, rozhodli jsme se pro koupi druhého psa. Volba opět padla na psa loveckého. Tentokrát jsme si vybrali gordoní holčičku LUISU Z HOLUBICKÉ STRÁNĚ - BESS. Díky Bess jsem vrátka k lovecké kynologii otevřela a společně jsme začaly podnikat akce o kterých se mi nesnilo. Výstavy ji ze začátku moc nebavily, ale časem se to změnilo. Dnes už je BESS veteránka a tak si užívá letního nicnedělání a v zimě se věnujeme honům a práci v bažantnici.
Naše chovatelská stanice vznikla v roce 2005 a nese název podle jména hrdinky hry Vítězslava Nezvala MANON LESCAUT.
V roce 2006 jsme v naší stanici odchovali první vrh štěňat gordonsetrů.

V roce 2008 se naše smečka rozšířila o fenku GS PRIMERA MANON LESCAUT KALADAN - MONEY. Také jsem se zapsala do kurzu o první lovecký lístek.

Rok 2009 byl ve znamení dvou událostí. V březnu jsem složila zkoušku o první lovecký lístek a také zbrojní průkaz.
Bohužel na konci roku jsme nečekaně přišli o naší fenku Money.

Prázdné místo po Money začátkem roku 2010 zaplnila malá uličnice XSARA Z HOLUBICKÉ STRÁNĚ - SUNNY. V lednu za Duhový most odešel náš dědeček DIX.

Roky 2010 a 2011 byly pro nás ve znamení výstav a také ostatních věcí nutných k uchovnění našeho Sančátka. Sunny vyrostla ve velmi krásnou představitelku plemene a tak se hned po dovršení 18 měsíců zařadila na seznam chovných fen MSKAO. V zimě jsme si užili práci v bažantnici na poplatkových honech a také ve sdružení.

V roce 2012 jsme se rozhodli pro odchov našeho vrhu B - moto tým. Jako tatínka jsme si vybrali krásného a hlavně pracovitého Marlina - Sundowner's Amaretto-Kiss. Z tohoto vrhu jsem si ponechala ve spoluvlastnictví psa BANDIT MANON LESCAUT.

V roce 2014 se naše smečka rozrostla o fenku CAFFÉ RACER MANON LESCAUT z našeho vrhu C, doma jí říkáme Kofi.

V roce 2015 jsme absolvovali náš velký výlet do Norska, kde jsem se utvrdila v tom, že cesta kterou se ubírám je ta správná.

Rok 2016 byl ve znamení dalekých cest. Cruft's v Anglii, 4 Summer nights show ve Splitu a EDS v belgickém Bruselu. Odchovali jsme také vrh D.

Roku 2017 jsme se zúčastnili EDS v Kyjevě.

V roce 2018 Kofi odchovala svůj první vrh. Kofi úspěšně absolvovala VZ a memoriály. Sunny ukončila svou bohatou výstavní kariéru na EDS ve Varšavě. Stala jsem se rozhodčí z výkonu pro ZV a PZ ohařů.

Roku 2019 jsem absolvovala první hospitace na plemeno gordonsetr. Kofi získala titul r.BIS na Speciální výstavě v Zákupech.

V roce 2020 jsem pokračovala v hospitacích na plemeno gordonsetr a zároveň jsem si přibrala plemena pointer a irský červenobílý setr. Odchovali jsme druhý vrh po naší Kofi. Doma zůstala malá Fifinka. 

Rok 2021 jen tak lehce z paměti nevymažeme.
Byl to rok kdy jsme odchovali třetí vrh naší Kofilky, rok kdy jsme z nenadání přišli o Kofilku a také rok kdy se další dvě Manoňátka zařadila mezi chovné jedince MSKAO. Doufejme, že Fifi bude ta správná pokračovatelka Manon Lescaut.

Rok 2022 byl ve znamení zkoušek. Nejen těch loveckých, ale mých kynologických a mysliveckých. S Fifi jsme společně zvládly podzimky, vodní práce a barvářky, vše v I. ceně.

Rok 2023 s Fifi jsme absolvovaly dvě soutěže pole/voda se střídavými výsledky. Koncem roku jśe unás narodil další vrh GS. Tentokrát jsme naši motogaráž rozšířili o písmenko H.