Archiv 2014

31.12.2014
z vrhu C jsme si nechali fenku Caffé Racer
z vrhu C jsme si nechali fenku Caffé Racer
 • 4. listopadu Sančátko slaví páté narozeniny!
  Přejeme ti všechno nejlepší naše černé zlatíčko

 • 1. listopadu DOUBLE CACIB Praha
  Na tuto výstavu jsem přihlásila Kofi a byla jsem zvědavá na posudek od paní rozhodčí z Irska, Carrol MCCarry. Paní rozhodčí byla skvělá a od naší Kofi dostala nepočítaně pusinek. Kofi získala krásný posudek, který najdete na její stránce. Fotky z výstavy tady. Touto výstavou jsme zakončili letošní výstavní sezonu a začínáme se pomalu připravovat na nejkrásnější část roku - hony.

 • 26. října European dog show Brno
  Tato výstava pro nás byla vyvrcholením letošní výstavní sezóny a opravdu jsem se těšila na krásné představitele GS z celé Evropy. Gordonsetry posuzoval italský rozhodčí Francesco Balducci. A jak jsme dopadli?
  Caffé Racer Manon Lescaut Velmi nadějná 1/2, Evropská naděje - tř. štěňat
  Bandit Manon Lescaut Výborný/6 v kvalitně obsazené třídě otevřené
  Xsara z Holubické stráně Výborná 2, r.CAC/5 - tř. pracovní
  Svou výstavní premiéru na velké výstavě měla také Castagna Manon Lescaut VN 2/2 za Kofi a Cooper Dolce Manon Lescaut VN 1/1, Evropská naděje. Moc děkuji majitelům za prezentaci našich odchovánků. Všichni tři ukázali, že mají dobré povahy a z okolí si nic nedělali. Ve výstavním kruhu působili sebevědomě.
  I v neděli jsem vystavovala Toníčka manželů Fialových.
  Anthony Scotch do Pole Výborný 2/3, r. CAC mezitřída
  Art Fluidum Centauri Výborný 1/2, tř. šampionů
  Byly to pro mne dva hodně náročné dny, ale strávené ve společnosti skvělých lidí zakončený krásnou tečkou v podobě III. BIS gordonsetra Frederick Frankenstein Ludstar manželů Ivaldi z Itálie. Fotky z neděle gordonsetr tady - foto převážně Evka, za což moc děkuji. Závěrečné soutěže tady.

 • 25. října Národní výstava psů v Brně při EDS
  Svou výstavní premiéru si zde odbyla Kofi, přihlášen byl také Bandit a Sunny. Kofilka ukázala, že je to sebevědomé štěndo a vůbec neřešila množství psů a lidí kolem sebe.
  Caffé Racer Manon Lescaut Velmi nadějná 1 - tř. štěňat
  Bandit Manon Lescaut Výborný 1, CAC - tř. otevřená
  Xsara z Holubické stráně Výborná 1, CAC - tř. pracovní
  Za posouzení našich psů děkujeme panu rozhodčímu Jean Jacques Dupas z Francie.
  Dále jsem předváděla tyto psy:
  Anthony Scotch do Pole Výborný 1 - mezitřída
  Art Fluidum Centauri Výborný 1, CAC, CAC ČMKU, NV, BOB - tř. šampionů
  Děkuji majitelům za důvěru. Fotky ze soboty tady. Za focení moc děkuji Evce :)

 • 4. října Oblastní výstava ČMKJ
  Jako první z našich Céček si svou výstavní premiéru odbyla Castagna "Kesy". S majiteli se zúčastnila výstavy v Praze a od pana rozhodčího Petra Buby si odnesla krásný posudek a ocenění velmi nadějná 1. Majitelům gratuluji a děkuji za prezentaci naší chovatelské stanice. Kesy dnes zkoušela své štěstí na výstavě a její sestřička Kofi si užívala procházku podzimním Poodřím.

 • 27. - 28. září Moravskoslezská výstava psů všech plemen
  Další výstava, kam jsme se vypravily jen na junior handling. Ivka si na soutěž sama vybrala Rouse z Hložku krásnou představitelku Českého fouska a Any naší Sunny. Sančátko si na předvádění v JH zvykla a přesně ví, co se po ní chce. S Any jsou sehraná dvojka a ví, co může jedna od druhé čekat. Ivka si s Rouse zaběhala letos poprvé na výstavě v Bratislavě a sama se rozhodla, že si ji vezme jak na tuto výstavu, tak i na Evropskou výstavu v Brně. A jak jsme vlastně dopadly? Anetka se Sunny získaly první místo a Ivka s Rouse místo třetí. Jako druhá skončila velmi šikovná Anička Nováková s šeltií. Všechna tři děvčata ukázala, že ví o čem JH je. Nejde jen o to být první, ale hlavně o to najít si vztah k cizímu psu, dokázat s ním spolupracovat, zvládnout předepsané figury, odpovídat na otázky rozhodčího. Nejdůležitější ale je užít si to, najít si kamarády ať už ve své kategorii nebo v té starší. Mé poděkování patří děvčatům ze starší kategorie i bývalým junior handlerkám, které se snaží těm mladším pomáhat a předávat jim své zkušenosti, opravovat drobné nedostatky.
  Anetka se zúčastnila také Junior handlingu v neděli a s fenkou čínského chocholatého psa obsadila druhé místo. Tímto děkuji Míši Janákové, Jitce Svobodové, Katce Navrátilíkové a Elišce Kubínové za péči o naši Any. Fotky ze soboty tady.

 • 27. září Klubové zkoušky vloh MSKAO Kobylí
  Ve stejný den, kdy já byla v Brně na výstavě, bojovala Evka s Banditem na zkouškách vloh. Banditek tentokrát předvedl skvělou práci a od rozhodčích si vysloužil pochvalu za předvedenou práci a připravenost na zkoušky. Bandit dokončil zkoušky na krásném třetím místě v I. ceně s 222 b./228 b. Splnil také limitní známky a tedy poslední chybějící podmínku pro zařazení mezi chovné psy MSKAO. Bandit se tak stává prvním chovným jedincem pocházejícím z chovatelské stanice Manon Lescaut. Děkuji Evce a její rodině za péči a čas, který našemu odchovánkovi věnují.

 • 20. září Hon na kachny Šenov
  Letos poprvé jsme se zúčastnily honu na kachny v našem domácím sdružení. Pár foteček na rajčeti.

 • 13. - 14. září XII. Ročník Memoriálu Dr. Josefa Kuhna Opava
  Dostala jsem možnost fotit vrcholnou akci klubu Českých fousků. Fotky ze soboty tady a z neděle tady. Využila jsem možnost vzít sebou i Kofi, která si zaslouží jedna s hvězdičkou za vzorné a sebevědomé chování. Vítězka memoriálu Asta Jarpol, vůdkyně Silvie Neradilová.

 • 7. září Krajská výstava psů Dolní Benešov
  Po roce jsme se opět vydaly na výstavu, kterou máme opravdu blízko. Sunny měla za sebou náročné PZ a tak jsem byla zvědavá, jak se s tím vyrovná. Bandit i Sunny získali krásné posudky a v odpoledních soutěžích se dostali pokaždé do TOP 6 ve své kategorii nejlepší pes / nejlepší fena ze všech krajských vítězů. Společně také nastoupili do soutěže párů a získali krásné I. místo. Největší radost mi udělala Ivka, která v soutěži Junior handling 9 - 13 let z deseti dětí obsadila krásné 3. místo.

 • 6. září Klubové PZ MSKAO Kocbeře - Nová Ves
  Přiznávám, že v době kdy jsem slíbila, že se PZ zúčastníme, jsem si pořádně neuvědomila co vše nás v následujícím období čeká a že to s tou přípravou nebude až tak jednoduché. V době mého souhlasu Sunny doma měla týdenní mimina a tak jsme s přípravou začaly opravdu pozdě a dá se říct, že jsme jen tak zlehka sfoukly vrstvu prachu a šly do toho. Sančátko, ale dokázala, že i bez velké přípravy je schopna předvést krásnou práci. PZ jsme dokončily v I. ceně s 285 body, čímž jsme si o tři bodíky vylepšily loňský výsledek. Sunny se tentokrát hodily její zkušenosti z bažantnice, kdy už je zvyklá na producírující se bažanty přímo před nosem a ustála jejich velké množství na 1.

 • 2. září Přesně na den ve věku tři měsíců s novým majitelem odjel Cruiser. Majitel bude Cruisera připravovat na práci a plánují společně zkoušky. Den před ním si pro Kruma dojeli noví majitelé. Krum, kterého v novém domově přejmenovali na Césara bude bydlet co by kamenem dohodil.

 • 17. srpna IDS Bratislava
  Sunny se jedenáct týdnů po porodu štěňat předvedla na výstavě a sklidila pochvalná slova pana rozhodčího. Byla jsem na ni pyšná. Ještě větší radost mi ale udělal Bandit, který získal ocenění V1, CAC, CACIB, BOS. Titul BOB si odnesla Bora z Dvorku Čamourku Jiřky Moravcové. Měla jsem také možnost předvést Toníčka - Antony Scotch do Pole manželů Fialových a společně jsme si vyběhali CAC, r. CACIB. Děkuji Jiřce a taky Fialovým za tuto možnost. Aby té radosti nebylo málo Bandit se Sunny si společně vyběhali ještě třetí místo v soutěži párů. Byl to prostě krásný slunečný den ve společnosti úžasných lidí a nádherných psů. Fotky jsou opět na rajčeti.

 • 9. června
  Štěňátka oslavila první týden života a kluci dostali každý své jméno. Holčičky si chvilku budou muset ještě počkat. Všechna štěňátka krásně prospívají a tak jsme bavlnky vyměnili za slušivé oboječky. A jak už je u nás zvykem opět máme mototým tentokrát na písmeno C.

 • 2. června MÁME ŠTĚŇÁTKA!
  Sunny přivedla na svět vyrovnaný vrh krásných gordonků. Máme 6 psů a 3 fenky. Jedná se o velice vyrovnaná štěňata, fenky měli porodní váhu 330-380 g a psi 400-460 g. Sunny i štěňátka jsou v pořádku. Za rady a telefonickou podporu během celého dne děkuji Karolině Vybíralové a Katce Stonišové. Poděkování patří také Veterinární klinice ABvet v Bohumíně. Fotky štěňátek jsou tady.

 • 29. května Dostali jsme krásnou zprávu od majitelky Bizzi. Bizzi absolvovala ve svých dvou letech vyšetření DKK s výsledkem A/A . Mám z toho velikou radost a držím jak Bizzi, tak hlavně její majitelce palce v přípravě na PZ.

 • Květen Měsíc senosečí je tady, a tak jsme se zapojili do vyhánění zvěře z luk před sečením. Za tuto možnost pomoci děkujeme MS Staříč a Markétě Kohutové s Lubošem Hajným. Fotky z vyhánění tady.

 • 14. května Dnes to jsou přesně na den dva roky co se narodil náš vrh B. Psi - Breyton, Bristol, Bandit, fenky - Barchetta, Berlinetta, Bizzarrini, Bugatti, Bimota, Bentley, Benelli.
  Všem přejeme hodně zdravíčka a spokojeného života do dalších let. Majitelům děkujeme za péči kterou našim odchovánkům věnují.

 • 12. května Od majitelů Breytona a Bizzarrini přišla skvělá zpráva. Oba naši odchovánci absolvovali Zkoušky vloh v I.ceně. Zařadili se tak k Banditovi a Buggati kteří mají ZV také v I. ceně.

 • 10. května Klubová výstava MSKAO Slavkov u Brna
  Po roce jsme se opět vydali do Slavkova na tradiční výstavu pořádanou našim klubem. Letošní účast 58 GS slibovala velkou podívanou a přehlídku krásných psů. Bandit byl přihlášen do mezitřídy a v kvalitní konkurenci získal ocenění výborný 3 a krásný posudek od rozhodčí Katherin Pill z Belgie. Za milou společnost během celého dne děkuji všem našim známým a přátelům. Fotky z výstavy AS, GS-psi, GS- feny.

 • 3. května PRAGUE EXPO DOG - ZV Frýdek-Místek
  Na tuto výstavu byli přihlášeni naši odchovánci Bristol a Bizzarrini. Oba dva byli přihlášeni do mezitřídy a získali tato ocenění. Bristol CAC a krásný posudek, Bizzi CAC, CAC ČMKU, CACIB také s pěkným posudkem. Děkuji majitelům za péči kterou věnují našim odchovánkům.Teď nezbývá než jim držet palce ZV. Any s Ivkou byly přihlášené na junior handling a opět byly moc šikovné. V mladší kategorii bylo přihlášeno 19 dětí a Any vyhrála, tentokrát s AS Goldem majitele Jardy Šedy. Tímto mu děkuji za půjčení Goldíka. Ivka dostala možnost předvést bígla Buráka majitelky Báry Budkové a oběma to spolu slušelo. Vítězem celého dne se stal gordonsetr Zir z Holubické stráně majitelky Olgy Vránové. Zir potvrdil svůj úspěch z předchozí výstavy v Českých Budějovicích a v neděli tento úspěch ještě navýšil. Po hodně dlouhé době titul BIS na výstavách v České republice získal gordonsetr. Tímto ještě jednou posílám obrovskou gratulaci Olince a také chovatelce Karolině Vybíralové a je mi ctí, že jsem také majitelkou dvou fen, které pocházejí z chovatelské stanice z Holubické stráně. Fotky z celého dne najdete tady
  Zatím co já byla s holkama v Praze, Eva s Banditem absolvovali Zkoušky vloh u OMS Frýdek-Místek. Bandit si za svůj výkon vysloužil obrovskou pochvalu a v celkovém součtu bodů obsadili krásné druhé místo. Ještě jednou jim tímto gratuluji!

 • 26. dubna Mezinárodní field trail MSKAO
  S Evkou a černochy jsme vyrazila v pět ráno na akci pořádanou MSKAO. Pro oba naše psy to byla premiéra na takovéto akci. Celkem bylo přihlášeno 11 psů z toho čtyři setři - tři gordoni a jedna velmi šikovná angličanka. Bandit se Sunny předvedli krásné a prostorné hledání, vystavili, ale bohužel klid po vzlétnutí neustáli a tak oba vypadli. Pro nás obě to byla další velká zkušenost a s jiným typem zkoušek. Fotky najdete na rajčeti.

 • 12. - 13. dubna NVP Ostrava
  Účast na této výstavě je pro nás dá se říct povinností. Letošní rok jsme přihlásili Bandita a byli jsme zvědavi jak obstojí u pro nás neznámého rozhodčího Petra Buby. Dá se říct že obstál na výbornou. Any byla přihlášená do soutěže junior handling a oba dny skončila na úžasném prvním místě. Musím říct, že jsem v tu chvíli opravdu byla pyšná matka. V sobotu vyhrála s naší Sunny, a v neděli s půjčeným pudlíkem Guliverem. Majitelkám ještě jednou děkuji za půjčení a také trpělivost s naší slečnou. V sobotu jsem dostala možnost předvést pointru Odeta ze Štípek Martiny Müllerové s oceněním V1, CAC, NV, CAC ČMKU a v neděli samojedku Rolničku Míši Janákové s oceněním V2, r.CAC, majitelkám děkuji za důvěru. Fotky ze soboty jsou tady a ty z neděle tu. Za super společnost na výstavě děkuji Olince Vránové, Kačce Kolárové a hlavně Jitce Svobodové, té i za rady k nezaplacení naší malé handlerce Any.

 • 4. dubna MÁME NAKRYTO!
  Jako dalšího ženicha naší Sunny a tedy potencionálního otce vrhu C jsem vybrala mladého psa Dolce Link Everywhere z Ojcowskiej Doliny. Doma mu říkají Lexus. Lexus je typický představitel plemene gordonsetr. Mezi jeho největší přednosti patří krásná gordoní hlava s tmavým okem. Krásné pálení a výborná kvalita srsti. V kostře je podobný naší Sunny. Za ty dva dny co jsem měla možnost jej pozorovat mne uchvátila jeho výborná povaha. Lex vyniká také co se týká rodokmenu, ve kterém jsou zástupci jak staré evropské krve, tak krve americké a australské. Sunny má v rodokmenu jak starou anglickou pracovní krev, tak krev evropskou a nejdůležitější je ta česká pracovní. Doufám, že za 63 dnů se dočkáme dalšího vrhu gordonů v naší chovatelské stanici. V tomto vrhu očekáváme štěňata výborných povah, kvalitního exteriéru a výborných loveckých vlastností. Na fotky krásného města Wroclawi i našeho páru se podívejte na rajčeti. Na předchozí vrh Sunny se můžete podívat tady

 • 8. března IHA Graz ( AUT)
  Této mezinárodní výstavy se zúčastnil i náš odchovanek Bizzarrini Manon Lescaut. Bizzi při své první účasti na zahraniční výstavě získala v mezitřídě ocenění CACA, res. CACIB. Majitelce gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší CHS.

 • 22. - 23. února DUO CACIB Brno
  Letošní výstavní sezona je ve znamení holek a jejich prvních krůčků v Juniorhandlingu. Obě nastupují v mladší kategorii a sbírají cenné zkušenosti. Anetka se Sunny se oba dny dostaly do semifinále. Ivka se shi-tzu Moničkou po oba dny sbíraly zkušenosti a byly opravdu šikovné. Na to, že se v sobotu ráno viděly poprvé v životě, šly krásně. A jak jsme vlastně dopadli:
  Bandit Manon Lescaut 2x CAC, r.CACIB
  Xsara z Holubické stráně 2x CAC, r.CACIB, CACIB, BOB
  Předváděla jsem také:
  GS Anthony Scotch do pole 2x CAJC, BOJ
  FO Art Fluidum Centauri 2x CAC, 2x CACIB, 2x BOB
  BA Qurick Piaf DAMA Krkonoše 2x CAC, 2x CACIB, 2x BOB
  V neděli tak se mnou do závěreček nastoupily i Any s Ivkou, kdy Any předváděla Sunny a Ivka malého francouze Freddieho. Tímto ještě jednou děkuji jeho majitelce za důvěru. Fotky ze soboty a z neděle.

 • 3. února Od MVDr. Vomáčky nám přišly oficiální výsledky DKK našeho Bandita. Snímky jsme nechali dělat na klinice ABVET v Bohumíně u MVDr. Nováka. Vyhodnocení loktů provedl pan doktor Novák s výsledkem 0/0. Kyčle vyhodnotil MVDr. Vomáčka a výsledek A/A

 • 31. ledna Z Belgie nám došly potvrzené tituly C.I.B. a C.I.E. pro Sunny.

 • 30. ledna Přesně před dvanácti lety se v CHS z Holubické stráně narodila naše Bess. Celým jménem Luisa z Holubické stráně. Bessinko, moc ti děkuji za těch dvanáct krásných let po tvém boku. Ten den jsem také byla se Sunny na závěrečném honu sezony v Albertovské bažantnici. Opět skvělá akce ve společnosti skvělých lidí. Mé poděkování patří opavské lesní a také Luďkovi Millerovi za možnost vyžití našich psů ve zvěři. Fotky z honu tady.

 • 25. ledna Champion of Champions Praha
  Kirk manželů Fialových se v soutěži Pes roku umístil na krásném 4. místě a vyhodnocení této soutěže v TOP hotelu Praha bylo pomyslnou třešničkou na dortu v jeho výstavní kariéře. Kirka jsem měla možnost předvádět po celé dvě výstavní sezóny jak u nás, tak v zahraničí a tak jsem si tento den nemohla nechat ujít. Abych nejela sama přihlásila jsem Sančátko a vzala také Any, která Sunny v Praze předváděla. Obě holky byly moc šikovné a i přesto, že se ani jeden z našich psů nedostal dále měla jsem z nich velikou radost. Fotky tady. 

 • leden Během celého ledna jsme se psy chodily do bažantice jak Bandit tak Sunny ukázali, že ví proč tam chodí. Vyhledání, vystavení a ulovení křídlované a také donesení bažantů, už je pro ně samozřejmostí. Fotky z honu jsou na rajčeti 1, 2, 3, 4.

 • 4. ledna Hanácká výstava Brno
  Jak už se stalo pravidlem, také letošní výstavní sezónu jsme zahajovali v Brně. Bandit byl přihlášen do mezitřídy a od pana rozhodčího Šimka získal krásný posudek. Díky kulhání, způsobenému úrazem při hře, však získal ocenění VD. Což samozřejmě zamrzí, ale nic to neznamená. Hlavní je, že se Bandit uzdravil a je v pořádku. Dalším želízkem v ohni byly Any s Ivkou. Obě soutěžily v juniorhandlingu. Obě byly moc šikovné a při své první účasti v JH na velké výstavě ostudu neudělaly. Obě předváděly cizí psy, které měly na vodítku poprvé až v den výstavy a zvládly to opravdu na jedničku. Anetka se umístila na krásném třetím místě a i Ivka dostala od paní rozhodčí pochvalu za svůj výkon. Díky majitelům jsem opět dostala možnost předvést i jiné ohaře.
  GS Anthony Scotch do pole V1, CAJC, BOJ
  FO Art Fluidum Centauri V1, CAC, NV, BOB, V. BIG
  Fotky jsou opět na rajčeti. Pomalu přichází doba, kdy už budu na výstavě zajišťovat jen servis, i fotky jsou v režii Any a Ivky.