Archiv 2012

31.12.2012
vrh B, nar. 14. 5. - fenky
vrh B, nar. 14. 5. - fenky
  • 3. - 4. listopad Mezinárodní výstava psů Praha - DUO
   Nemohla jsem si nechat ujít výstavní premiéru Bizzarrini a Bugatti a tak jsem se do Prahy zajela podívat osobně. V sobotu se představily obě a odnesly si od pana rozhodčího Šrámka krásné posudky a ocenění velmi nadějná. V neděli se představila pouze Buggy a opět dostala ocenění velmi nadějná 1. Posudek: "5 měsíční fenka, typická velmi krásná hlava, korektní skus, standardní tělo, výborné zaúhlení, v pohybu užší obou párů končetin, ale pohyb pružný, velmi kvalitní osrstění, výrazné znaky pálení". V sobotu se na výstavu dojela podívat také panička s Barchettou, a tak jsem měla možnost fenky porovnat. Ze všech tří mám opravdu radost. Ani jedna nebyla bázlivá a nevadil jim výstavní mumraj. Speciální poděkování patří Katce a jejím manželovi za to, že mi v pátek poskytli azyl u nich doma. Fotky z výstavy jsou tady.

  • 23. říjen Od předchozího honu uplynulo jen 24 hodin, ale počasí se změnilo o 180 stupňů. Za deště, mlhy a zimy se ulovilo 603 kusů bažantů. Sunny předvedla mnohem pěknější práci než den předtím.

  • 22. říjen Náš letošní první hon v Albertovské bažantnici. Se Sunny jsme si den zalitý sluncem opravdu užily. Společnost nám dělala Kája s taťkou a gordonkami. Na výřadu bylo 609 kusů bažantí zvěře.

  • 20. říjen Využila jsem krásné počasí k focení Zkoušek vloh v Hlučíně.

  • 13. říjen Focení Klubové výstavy shi-tzu v Paskově tady.

  • 6. -7. říjen Krajowa wystawa psów Rybnik
   Oba víkendové dny jsem trávila v Polském Rybniku, kde jsem předváděla psa plemene Braque d'Auvergne - Quirck Piaf Dama Krkonoše (Kirk). Oba dva dny se krásné předváděl a tak si zaslouženě vyběhal 2x BOB, 1x 3. BIG, 1x BIS prac. psů. Za důvěru moc děkuji manželům Fialovým, kteří mi Kirka na předvádění již několikrát svěřili. Gratuluji také k úspěchu Káji a Olči s gordony z Holubické stráně. Fotky z nádherné slunečné soboty tady a upršená neděle je tu.

  • 5. říjen Na cestu do nového domova se dnes vydala naše poslední holčička Berlinetta, které u nás doma nikdo neřekl jinak než Berry. Beruška nebo taky Berousek se neodstěhovala nikam daleko. Bude od nás bydlet cca 3 km, v místech, kde jsem vyrůstala já. Jsem tak ráda, že ji budeme moci sledovat a těšit se spolu s jejími majiteli jak roste do krásy. Držíme jim palce a těšíme se na fotečky z nového domova.

  • 30. září Speciální výstava setrů Riga (Lotyšsko)
   Jako další svou výstavní premieru absolvovala Benelli - Nelli.
   Agnese s Nelli byly šikovné a vyběhali si BIS štěně speciální výstavy. Nelli tak má svůj první pohárek a kokardu. A také nádherný posudek od rozhodčího z Anglie. Oběma moc gratuluji a těším se na další úspěchy.

  • 29. září Národní výstava Brno
   Svou výstavní premiéru si odbyl náš benjamínek Bandit. Protože jeho panička je co se týká výstav úplný nováček, nechala předvedení Bandiho na mě. Byla jsem šťastná, že jsme to zvládli. J Bandit od pana rozhodčího dostal krásný posudek a pochvalu. Bandit a jeho panička se mnou vydrželi až do úplného konce výstavy aby si Bandit zvykal na nové prostředí a panička zjistila, o čem ty výstavy vlastně jsou.
   Mimísek byl celý den dobře naladěn a z ničeho si nic nedělal. Jediné, co ho odpoledne probralo z jeho pravidelného odpočinku byl potlesk, když jej uslyšel, vylezl z domku a celé závěrečky sledoval z deky hned za kruhem. Fotky tady.

  • 22. září Speciální výstava Beagle clubu ČR
   Opět jsem měla možnost pracovat jako vedoucí kruhu na výstavě pořádané Beagle clubem. I když už bígla nemám, stále mám mezi bíglaři mnoho známých. Děkuji za důvěru kterou mi dáváte. Fotky všech bíglů tady.

  • 15. - 16. září DUO IDS Osijek (CRO)
   Někdy mívám bláznivé nápady a tato cesta byla jedním z nich. Poslední výstava, na které letos Sunny byla byl únorový DUOCACIB Brno. Pak už jsme jen čekali na hárání, následně narození štěníků a od 14. května jsme se věnovali deseti černouškům. Bylo s podivem, že Sunny neztratila skoro žádnou srst a tak jsme se mohly vydat na výstavu. Abych nejela sama, dělala mi společnost Eva Poledníková a její dva psi NKO a také NKO Lucky Black ze Štípek zvaný Luděček. Sunny po oba dny získala CAC, CACIB, BOB a v sobotu přidala také 3. BIS prac. psů, Luděček v sobotu CAC, CACIB, BOB, 1. BIS prac. psů a 2 .BIG a v neděli CAC, CACIB, 3. BIS prac. psů. Děkuji Evě za milou společnost a rodině Müllerových za možnost předvádět tak krásného psa, jakým Luděček je. Fotky z obou dnů tady. Sunny splnila podmínky pro udělení obou mezinárodních šampionátů jak C.I.E. tak C.I.B. Teď už nezbývá než čekat na diplomy z Belgie.

  • 8. září T.A.N. Horní Benešov
   Se Sunny jsem se vydala na akci pořádanou klubem Bretaňských ohařů. Vzhledem k tomu, že jsme opravdu vůbec netrénovaly zvolila jsem pouze T.A.N. Sunny v této zkoušce ověření vloh obstála. Fotky jsou tady.

  • Srpen V srpnu jsme měla možnost zúčastnit se několika kynologických akcí. Tou největší byl Memoriál Richarda Knolla v Opavě. Kompletní fotogalerie je na rajčeti tu a tady, včetně fotek jednotlivých účastníků. Vítězem se stal NKO HIP z Ouhelí.
   Další akcí byla sdružená výstava ohařů v Zákupech u České lípy. Děkuji za pozvání Lucce Svobodové. Kompletní fotogalerie NKO a závěrečné soutěže jsou tady a tady.

  • 19. srpen Na cestu k novým majitelům už vyrazili také Bristol a Bandit. Doma tak zůstala pouze Berry a i ta netrpělivě čeká na nového majitele. Poslední společné fotky s Bristolem jsou tady.

  • 14. srpen Štěňátkům jsou tři měsíce a většina z nich se už rozutekla do nových domovů. Postupně nám přicházejí fotečky od všech majitelů. Za ně samozřejmě děkujeme a těšíme se na další fotky a také zážitky, které Vám společný život s našim odchovánkem připraví. Fotky z nového domova najdete u každého štěněte v galerii. Ti kteří jsou ještě stále u nás s námi podnikají výlety do okolí. Fotky tady a tady.

  • 28. - 29. července Memoriál Jitky Hromadové
   Letošní čtvrtý ročník MJH se opět konal v honitbě Opavské lesní konkrétně v bažantnici Albertovec. Zahájení a zakončení memoriálu probíhalo v prostorách zámku Kravaře. Už se stalo zvykem, že mezi účastníky se vždy najde aspoň jeden zástupce AO. Letos to byly fenka pointra Perla z Knollovy školy a gordonka Bora z Dvorku Čamourku se svou majitelkou Jiřkou Moravcovou. Vítězem se stal český fousek Zerro z Otmického polesí maj. Lenka Lebedová, skvělém druhém místě se ztrátou 3 bodů skončila gordonka Bora z Dvorku Čamourku a jako třetí o jeden jediný bod se umístil NKO Marley ze Štípek, vůdce Luděk Müller. Všem účastníkům gratuluji ke krásným výsledkům. Fotky ze soboty a neděle.

  • 21. červenec Na cestu do nového domova se vydala naše mazlilka Barchetta zvaná Barča a také Benelli odcestovala s paničkou do nového domova v Lotyšsku. Na nový domov stále čekají Bristol a Bandit. Oba kluci jsou moc šikovní a také sebevědomí. Mají už za sebou první výlet k babičce, kde se seznámili s Benem a také cestovali autem. Obojí zvládli na 1. Fotky z posledního týdne jsou tu a tu a taky u každého na jeho osobní stránce.

  • 17. červenec Štěňátka mají devět týdnů a tak jsme jim udělali nové fotky. Na nový domov stále čekají Bristol, Bandit a Barchetta.

  • 13. červenec Přesně před šesti lety se v naší chovatelské stanici narodil první vrh gordonsetrů. Náš jediný odchovánek Tony - ASTON MARTIN, tak dnes slaví své šesté narozeniny.Jemu i jeho skvělé rodině přejeme mnoho dalších společných let!

  • 10. červenec Štěňátka mají osm týdnů a pomalu se rozjedou do nových domovů. Aktuální fotky najdete tady.

  • 3. červenec Štěňátka už mají sedm týdnů a pomalu se chystají do svých nových domovů. Minulý týden všichni absolvovali očkování a také tetování. Na nový domov čekají dva psi a dvě fenky - Breyton, Bristol, Barchetta a Bimota. Na jejich aktuální fotky se podívejte tady, tady a také u Karoliny, která přijela na kontrolu.

  • Štěňátkům už pět týdnů. K jednotlivým jménům už také máme tetovací čísla. Více fotek tady.

  • Štěňátka už mají víc jak dva týdny koukají všechna na svět. Kompletní fotogalerie z 16. dne je tady.

  • 22. květen Štěňátka oslavila první týden života a také už dostala svá jména.
   Máme sedm fenek a 3 psy. Kompletní galerie tady. 

  • 14. květen Narodil se nám krásný a vyrovnaný vrh B - moto tým. Sunny se stala maminkou 5 psů a 7 fen. Jak porod probíhal se dozvíte v povídání tady. První fotky jsou na rajčeti.

  • 21. květen Svod loveckých psů Ostrava
   Tradiční místo, termín a jak už to bývá i počasí doprovázelo letošní svod loveckých psů, který pořádal OMS Ostrava. Fotečky v galerii.

  • 14. - 15. duben Národní výstava Ostrava
   Jak už u nás bývá pravidlem, nemohla jsem si nechat ujít naši domácí výstavu.
   Letos jsem po oba dny pracovala jako vedoucí kruhu. V sobotu jsem měla možnost být u ohařů. Konkrétně v kruhu č. 17 u pana rozhodčího Luďka Müllera, kde se představili výmaři, fousci, pointři a také všichni setři. Za zmínku stojí úspěch gordonů z Holubické stráně, kdy Zir z Holubické stráně získal CAJC, BOJ, BOB a v odpoledních soutěžích ještě III. BIG. Dalším úspěchem bylo představení pointra Capon Onur od Spálené louky kamaráda Jirky Palovského, který na své první výstavě v životě získal CAC, NV, BOB a IV. BIG fotky z kruhu tady a odpolední tady.
   Neděli jsem trávila v kruhu kníračů a fandila sestřence Hance Skotákové a jejím kníračům. Hance se podařil husarský kousek. Za posledních 6 let nezná ostravská výstava jiného vítěze než z CHS Carboneum. Fotky z kruhu tady a odpolední soutěže tady.

  • 10. duben Se Sunny jsem zamířila na kliniku ABVET v Bohumíně. MVDr. Martin Novák Sunny vyšetřil UZ a verdikt zní. Sunny je březí! Štěňátka očekáváme kolem 17. 5. Při té příležitosti jsem také nechala vyšetřit Bess jestli je vše v pořádku. Naše babulka krom bolavé nohy je absolutně zdravá vzhledem ke svému věku.

  • 15. - 16. březen Máme nakryto! Sunny byla kryta psem Sundowner's Amaretto Kiss - Marlon. Jedná se o psa s krásnou hlavou, výbornou horní a také spodní linií a výborným úhlením končetin, dobře nasazeným a neseným prutem. Marlon je také pracovně využíván a má složeny nejen trailové, ale také zkoušky pro praktický lov. Marlon je zdravý 5 letý pes HD A, PRA-rcd4 clear a je plnochrupý. Fotky tady.

  • 8. únor Ve schránce jsem objevila velkou obálku s polským razítkem a v ní šampionát Polska. Sunny se od dnešního dne pyšní tituly JCH ČR, JCH SK, CH ČR, CH SK a CH PL.

  • 4. - 5. únor DUOCACIB BRNO
   Po roce jsem se opět vydala se Sunny na dvě mezinárodní výstavy do Brna. Letos jsem byla zvědavá na zahraniční konkurenci, která byla přihlášená ve všech našich plemenech a také posuzování obou pánů rozhodčích. A musím říct, že se opravdu bylo na co dívat a mohli jsme tak porovnat náš chov s chovem v okolních státech. Sunny se oba dny předvedla ve třídě pracovní a ostudu neudělala. Oba dny dostala ocenění CAC, CACIB. V boji o BOB ji vždy porazil pes polského chovu Heder Czorna Horpyna. Tento pes v závěrečných soutěžích získal ocenění 2. BIG a 1. BIG. Obrovská gratulace Mariole a její malé dcerce. Holky byly jste skvělé. Stejně tak děkuji za společnost všem známým s kterými jsem se potkala na naší poslední výstavě v letošním roce u nás. Fotky gordonů sobota a neděle jsou na rajčeti. Ostatní plemena ohařů z neděle jsou rozděleny do jednotlivých galerií AS, IS, ČF, NKO, BA + závěrečné soutěže sobota.
   V neděli jsem dostala možnost předvést dva jedince Braque d´Avergne:
   Quirck Piaf DAMA Krkonoše Ex. 1, CAJC, BOJ, BOB, junior BIG 
   Quwanda Piaf DAMA Krkonoše Ex. 1, CAJC
   S Kirkem jsme odpoledne ještě získali ocenění junior BIG VII. skupiny a s jeho sestrou se proběhli v soutěži párů. Gratuluji majitelům k jejich úspěchu.
   Mé poděkování patří také Terce Kretkové a Milance Stupkové za půjčení foťáků, jinak bych neměla žádnou fotodokumentaci z těchto krásných výstav.

  • 30. leden Poslední leč - Albertovec
   Na tradičním zakončení lovecké sezony v Albertovské bažantnici jsme se Sunny nemohly chybět. Spolu s ostatními psovody, kteří se celé tři měsíce účastnili na poplatkových honech, jsme ve třech lečích ukončili tuto loveckou sezonu. Při večerním Posledním soudu nám všem byly spočítány naše prohřešky. Za pozvání děkuji Opavské lesní a.s., která je majitelem bažantnice Albertovec.
   Přesně před deseti lety se v chovatelské stanici z Holubické stráně narodila naše Bess. Přejeme ji všechno nejlepší a hlavně hodně zdravíčka.

  • 28. leden MVP Trenčín (SK)
   V Trenčíně jsem na výstavě byla naposledy v roce 2008, kdy tam Bess získala svého 1. BOBa. Tentokrát se mnou jela Martina Müllerová s Lucky Black - Luděček (NKO) a Miluška Zajícová s Falco (MOD). Výstava se konala na výstavišti a ohařům byly vyhrazeny dva dostatečně velké kruhy v samostatné hale. Sunny se předvedla ve třídě pracovní a získala ocenění CAC a CACIB. Tímto CAC splnila podmínky pro přiznání slovenského šampiona, bohužel případný C.I.B. nám unikl o 10 dnů. Snad budeme mít ještě možnost tento titul získat.

  • 25. leden Albertovec
   Náš poslední poplatkový hon. Tentokrát s námi byla i Bess. Bohužel zdravíčko ji dovolilo absolvovat pouze dvě leče, zbytek honu byla schovaná v teple. Sunny opět ukázala co se za ty tři měsíce naučila. Fotky CHS z Bolatic tady.

  • 23. leden Albertovec
   Se Sunny se snažíme užít si poslední pracovní dny v končící lovecké sezóně. Pár fotek je na rajčeti. Další fotky naleznete v galerii CHS z Bolatic.

  • 18. leden Albertovec
   Náš další den v bažantnici. Zima už si dveře otevřela naplno a tak jsme si užili sníh plnými doušky. Sunny pracovala opět pěkně a dělá mi holka jen radost. Bohužel se pokazil Canonek, a tak jsem bez fotek.

  • 12. leden Albertovec
   Proti minulému týdnu se počasí umoudřilo a sluníčko nás provázelo pomalu celý den. Celkem se na honu představilo 22 psů naše gordonky nemohly chybět. Nemohli chybět kraťasi, dráťáci, maďaři - jak krátko tak hrubosrstí, malí münsterlandi, fousci, pudlpointr, špringr a samozřejmě pracovití křepeláci. Bohužel v poslední leči došlo ke zranění kraťáska Chrise ze Štípek, kdy jej srazilo auto, jehož řidič se ani neohlédl a odjel. Ještě jednou děkuji obětavému projíždějícímu řidiči, který zastavil a přivolal nás k Chrisovi. Chrisáčku držím tobě i Sáře palce aby všechno bylo v pořádku. Fotky jsou jako vždy na rajčeti.

  • 7. leden Hanácká národní výstava Brno
   Trošku netradičně jsme na první výstavu v sezoně zamířili na BVV do Brna. Díky zavedenému termínu se pro tu letošní výstavu mezi pejskaři vžil název Olomoucké BrnoNa výstavu jsem přihlásila Sunny do třídy vítězů a byla jsem zvědavá, jak nás přísný pan rozhodčí Navrátil ohodnotí. Sunny momentálně není v ideální výstavní kondici a tak jsem byla za hodnocení CAC, NV a CAC ČMKU velice ráda. Sunny tímto CAC splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion, který jsem nechala na místě vystavit. Sančátko se spolu s bráškou Zirem předvedla ještě v soutěži párů a mezi 17 se dostali do užšího výběru 5 nejlepších. Mé fotky jsou tady a od Karoliny zase tu.

  • 5. leden hon Albertovec
   Letos poprvé jsem se s gordonkama vydala do bažantnice. Vzhledem k příznivému, a pro leden netypickému, počasí mohla jít i Bess. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak jsme si to užili. Celkem bylo uloveno 283 kusů bažantů.