Archiv 2018

31.12.2018
vrh E, nar. 2. 2.
vrh E, nar. 2. 2.
 • 27. - 28. října Oradea (ROM)
  tř. pracovní Caffé Racer Manon Lescaut - 3x CAC, 2x CACIB, 3x BOB
  Kofi díky této výstavě získala GrandCH RO
  Fotky tady.

 • 11. října EDS Warszawa (PL)
  Gordonky jsem přihlásila na v pořadí 5 EDS po sobě a byla jsem zvědavá, jak obstojí u norského rozhodčího Espen Engh.
  tř. pracovní Caffé Racer Manon Lescaut - výborná 2/3
  tř. veteránů Xsara z Holubické stráně - výborná 1/1, European pride
  Když jsem vylezla z kruhu se Sunny, vyhrkly mi do očí slzy. Byla to totiž její úplně poslední výstava v životě. Celkem absolvovala 80 výstav a pouze ve dvou případech odešla se známkou Velmi dobrá. Karolina Vybíralová děkuji za tuto paní dokonalou :) Fotky zde.

 • 7. října JSS Biely Kostol (SK)
  Kofi absolvovala své letošní poslední zkoušky. Ne všechny disciplíny udělala ideálně a tak dostala známky, jaké dostala. Pro nás obě to byla zkušenost k nezaplacení.
  Caffé Racer Manon Lescaut 219 b./250 b, I. cena celkově 5. místo/13
  Hodnocení probíhalo trošku jinak než u nás. Disciplíny, u kterých by u nás za přílišné povely byly bodové srážky, tady byly v plném bodovém počtu. Co jsem ale chválila, bylo přinášení teplé zvěře. U nás je tato disciplína hodnocena zvlášť pouze do poznámky a zatím pokaždé jsem se setkala s provedením - pohození na polní cestě/ nízký porost na viděnou. Na Slovensku se provádělo jako součást dohledávky pernaté. Podtrženo sečteno víme, kde máme rezervy a co je potřeb na příští rok zlepšit. Do konce roku už Kofi čekají jen hony ve sdružení a také hony v bažantnici.

 • 22. - 23. září Memoriál Josefa Lammera
  Klubový memoriál MSKAO, který se koná co dva roky. Původní memoriál byl vypsán jako kombinace LZ + VP. Letos poprvé v nové kombinaci PZ + VP s CACT. Za mne to byla dobrá volba. Myslím, že tolik AO na jedněch zkouškách, krom ZV, dlouho nebylo vidět. K sobotním PZ nastoupili 4 POI, 7 GS, 5 IS, 1 IČBS, 3 NKO, 1 MOK. Uspělo 14 AO a 3 NKO a MOK. V neděli se na nástupu potkali 4 POI, 6 GS, 5 IS, 1 IČBS, 3 NKO a 1 MOK. Uspělo 12 AO, 3 NKO a MOK. Kofi mi udělala velkou radost memoriál dokončila v I. ceně s celkovým počtem 374 bodů (284 PZ + 87 VP).

 • 16. září Krajowa wystawa wyzlow Rybnik (PL)
  Po delší době jsem na výstavu vzala jen Sunny. Bylo na ni vidět, že si to užívá. Od pana rozhodčího Leszka Salamona získala ocenění Dosk. 1, Zwyciezca weteran, Najlepszy weteran w Rasie. V závěrečných soutěžích k tomu přidala ještě BIS veterán.

 • 7. - 8. září Všestranné zkoušky ohařů
  Když jsme s Kofi začínaly, ani ve snu mě nenapadlo, že to na poli pracovním dotáhneme až na všestranné zkoušky. Jarda Trejbal, který mi s výcvikem Kofi pomáhal, s ní zkusil i lištičku a ona ji brala, sice s nechutí, ale brala. Během loňského roku, jsme na LZ dvakrát vypadly na vlečce s liškou. Letošní rok tak byl pouze o lištičce a velkém poli, které miluje. Necvičily jsme moc, Kofi ví, co se po ní chce a dá se říct, že se na aportovací disciplíny i těší. V sobotu ráno jsem si vylosovala číslo 15 z 16 a začínaly jsme na vodě. Kofi se do vody v dešti moc nechtělo a začala dvojkou na ochotě. Ostatní disciplíny na vodě už byly ve čtverkách. Disciplíny na malém poli vystřihla také krásně a s radostí. Na velké pole jsme nastupovaly jako poslední skupina. Vše probíhalo na poli s řepou. Pro nás možná smůla. Kofi si pomáhala během v kolejích a tím se dostávala moc dopředu. Dvakrát přiznala sousedním psům, ukázala vystavení i postoupení. Kamarád Vašek, který mi střílel, splnil svou povinnost na 100% a umožnil Kofi dohledat ulovenou zvěř. Jen ta její lovecká vášeň kazila celkový dojem. Díky tomu vypadá tabulka, jak vypadá. Jednička ze společného honu nás posunula do druhé ceny. Nedělní mlhavé ráno slibovalo krásné počasí a nás čekaly lesní disciplíny. Jednička z ohrádka pro nás znamenala potvrzení sobotní druhé ceny. Klid na stanovišti za 4 a pak přesun na drobné disciplíny. Vše ve 4 a malé zaváhaní na přinášení lišky. Moje obavy ze šoulačky se nenaplnily a Kofi pokračovala dále. Příměstský les a množství houbařů znamenaly menší komplikace pro všechny na barvách. Poslední a rozhodující disciplíny pro nás byly vlečky. U zajíce jsem si byla jistá, ale lištička je sázka do loterie. Kofi jsem celou dobu šeptala do kožichu, že bude nejlepší, jestli mi tu lištičku přinese a že už ji s ní dám letos pokoj. Jako by mi rozuměla. Poprvé v životě mi lišku z vlečky přinesla na první vypuštění. Následující vlečka se zajícem už pro ni byla odměna za těch pár měsíců výcviku. Jakmile jsem ji viděla, jak se se zajícem vrací zpět, veškeré napětí ze mne spadlo. Jsem pyšná na to, že to dokázala. Naplnila se tak slova Luďka Müllera, který mi loni po vypadnutí na LZ řekl "Máš jednu výhodu, máš gordona. Když to gordon neudělá, tak si každý řekne, no jo je to gordon, ale když to udělá, tak ti každý zatleská" Moc mu za ta slova děkuji. A i kvůli něj jsem do toho šla, abych ukázala, že i gordon na ty VZ má.
  Mé poděkování patří všem, kteří mi s výcvikem Kofi během těch tří let pomáhali. Jmenovitě Jardovi Trejbalovi, Kofilka ho dodnes zbožňuje, děvčatům Martině Müllerové, Evě Dudkové, které na nás dohlížely hlavně letos a Luďkovi Müllerovi, který mi byl rádcem posledních deset let. A ten největší dík patří mému muži, který si před 16 lety gordona vybral. Bez něj bychom ty naše černé krásky neměli.

 • 1. - 2. září Floracanis Olomouc
  Fotky ze soboty a neděle najdete u nás v galerii.

 • 25. srpna Podzimní zkoušky Uhřičice
  V rámci přípravy na VZ jsem Kofi přihlásila na PZ. Kofi po skoro měsíčním nic nedělání, kdy zvládla hárání, podala krásný výkon. Náš největší problém - společný hon za 4. Zazlobila u samostatného hledání 3 a zbytek disciplín už byl OK. Krom vleček byly všechny disciplíny v řepě a i když jsme v ní vůbec necvičily, tak je zvládla krásně.
  Výsledek 294/300 bodů a druhé místo.
  Mé poděkování patří pořadatelům za perfektní přípravu zkoušek a také Kláře Radič za fotečky.

 • 25. srpna MVP Mladá Boleslav
  Zatím co já byla s Kofi na zkouškách, Iva s Manoňátky bojovala v Mladé Boleslavi. A udělaly mi holky radost.
  De La Chapelle Manon Lescaut - V1 CAC r.CACIB
  Escalade Manon Lescaut VN1
  Gratuluji a děkuji za prezentaci Manoňátek.

 • 28. - 29. červenec Havlíčkobrodský pohár
  Kofi pokročila opět o krok dál a absolvovala a úspěšně dokončila další typ zkoušky. Havlíčkobrodský pohár je kombinace VP a LZ.
  Moc děkuji těm, co nám drželi palce a byli s námi na dálku ve spojení. Někteří dostávali aktuální známky doslova online.
  Lesní zkoušky 208 bodů II. cena - limitní známka ohrádka + vlečka s liškou
  Vodní práce 78 bodů II. cena - limitní známka ochota na hluboké vodě

 • 21. července ZVP
  S Kofi jsem absolvovala VP a až na jednu jedničku z ochoty jsme odešly se samými 4.
  Holt, překvapila tam, kde jsem to nečekala :D

 • 15. července Setter Derby (AUT)
  Po roce jsem opět přihlásila na klubovou výstavu rakouského Setter a pointer klubu. Výstava se konala v krásném areálu blízkého hradu. Byla jsem zvědavá na posudky od anglické rozhodčí Karen M. Marsh a obě gordonky dostaly opravdu krásné hodnocení.
  Kofi ve třídě pracovní - výborná 1/3 CACA
  Sunny ve třídě veteránů výborná 3/4 
  Fotky u nás na rajčeti.

 • 30. června NVP Klatovy
  Na výstavu byla přihlášená De La Chapelle a od přísného MVDr. Šimka získala ocenění VD 1.

 • 23. - 24. června Intercanis Brno
  Gordonky ukončily svou výstavní kariéru v ČR krásným výsledkem od rozhodčího Tibora Havelky.
  Caffé Racer Manon Lescaut, tř. šampionů - V1, CAC, CACIB, BOS
  Xsara z Holubické stráně, tř. veteránů - V1, BOV
  Ivka s Anet oba dny soutěžily v JH a udělaly mi radost. V neděli Anet první se saluki Almasem a Ivka třetí s číňankou Elzou. Děkuji všem majitelům za půjčení psů našim holkám. Bez nich by to holky nikdy nedokázaly :)
  Fotky ze soboty.

 • 17. června Klubová výstava ČPSK Konopiště
  Výstavní premiéru má za sebou malá Escalade Manon Lescaut, která ve třídě štěňat získala ocenění VN2 a po dvou letech se do výstavního kruhu vrátila De La Chapelle Manon Lescaut. Ronie se předvedla ve třídě otevřené a od paní rozhodčí Hany Ahrens (AUT) získala krásný posudek a ocenění V1, CAC, Klubový vítěz ČPSK.
  Mám z holek obrovskou radost a moc děkuji majitelce za lásku, kterou jim dává.

 • IDS Erfurt
  Cooper Dolce Manon Lescaut, tř. pracovní - V1, Anw. Dt. Ch. VDH
  maj. J. Skálová, rozh. rozh. H. Kliebenstein (D)

 • 16. června Klubová výstava MSKAO Náměšť na Hané
  Kofi tř. vítězů V1, CAC
  Sunny tř. veteránů V1, BOV v závěrečných soutěžích oblastní výstavy užší výběr o BIS veterán
  rozh. Pavel Navrátil
  Anet v JH první místo s Kofilkou
  Fotky tady.

 • 6. června Ke své nové rodině docestoval i náš poslední odchovánek Egi. Přejeme mu jen to nejlepší a hodně společných let s novou rodinou.

 • 1. června C.I.B a C.I.E
  Sunny, Bandit a Kofi mají přiznám titul Mezinárodní šampion krásy a zároveň Sunny a Kofi titul Mezinárodní šampion výstav. Odchovánek Cooper by se měl dopisu a ruličky z FCI také dočkat :)

 • 26. - 27. května Rzeszow (PL)
  O tom, že letos pojedeme na klubovou výstavu do polského Rzeszowa, se rozhodlo již loni. Dostala jsem pozvání od přátel, a protože se takové pozvání nedalo odmítnout, tak jsem obě gordonky přihlásila. Byla jsem zvědavá, co na naše holky řeknou rozhodčí z Anglie a Belgie. A musím říct, že s výsledky jsem spokojená. Kofi dokončila polský šampionát a Sunny chybí jedno vítězství ve třídě veteránů k zisku veterán šampiona.
  Byly to krásné dva dny plné sluníčka a pohody. S polskými přáteli jsme prožili příjemný povýstavní piknik a někteří z nás zjistili, že si rozumíme, i když mluvíme každý jiným jazykem :) Výsledky holek:
  Sunny
  MVP výborná 1, BOV
  NVP výborná 1, BOV
  KV výborná 1/2

  Kofi
  MVP výborná 2/3
  NVP výborná 1/2, CWC
  KV výborná 2/3

  Za výbornou společnost a pomoc s gordonkami a malým Egim děkuji Janě Vajdíkové.
  Za vstřícnost a milé přijetí všem polským přátelům, které v tom psím světě mám.
  Fotky z výletu na rajčeti. - už brzy:)

 • 12. května Krajská výstava Hlučín
  12. května byl zvláštní den. Anet byla na klubové výstavě MSKAO, kde předváděla psy. Já posuzovala ZV v Ostravě a Ivka spolu s Eliškou a Sunny vyrazily na výstavu do Hlučína. Sunny byla přihlášená do třídy vítězů a od pana rozhodčího Petra Řehánka získala ocenění výborná 1, VT, Krajský vítěz a v závěrečných soutěžích ještě BIG 1.
  Fotky ze závěrečných soutěží u nás na rajčeti.

 • 5. - 6. května MVP Praha
  Holky a jejich účast v JH a mé fotky ze závěreček.

 • 1. května Oblastní výstava Kelč
  Naše oblíbená výstava změnila termín, ale jinak je vše při starém. Na výstavu jsem přihlásila Sunny do veteránů a získala od irské rozhodčí krásný posudek a ocenění výborná 1, vítěz třídy. Kofilka se poprvé po mateřských povinnostech představila v JH.
  Fotky z výstavy tady.

 • 22. dubna PZ Havířov
  Egi a jeho další akce fotky.

 • 21. dubna Jarní svod Ostrava
  S Egim jsem vyrazila na jarní svod loveckých psů. Sice se sám nemůže zúčastnit, ale aspoň si zvykal na nové prostředí. Fotky zde.

 • 7. a 8. dubna NVP Ostrava
  Na výstavu byla přihlášená Sunny do třídy veteránů a od pana rozhodčího Otakara Vondrouše získala krásný posudek a hodnocení výborná 1, BOV. Titul BIS získal nádherný představitel plemene MOD Avar z Červených vršků. Fotky ze soboty a neděle u nás na rajčeti.

 • 1. dubna Doma zůstávají už pouze Egoista a Escalade aktuální fotky.

 • 26. března Prckové mají sedm týdnů - fotky na rajčeti.

 • 19. března Vrh E oslavil 6 týdnů, aktuální fotky na rajčeti.

 • 2. března Štěňata mají měsíc. Volní jsou oba kluci Egoista a Eclipse. Hledáme pro ně majitele se zájmen o výstavy, lov, chov - není to podmínka, nejdůležitější je milující domov. Fotky ze čtvrtého týdne tady.

 • 3. - 4. února DUO CACIB Brno
  Letos naší CHS reprezentovaly Anet se Sunny a Jarka s Cooperem. Sunny se poprvé předvedla mezi veterány a získala 2x výborná 1 a 2x BOV. Cooper ve třídě čestné po oba dny výborný 1. Oba získali krásné posudky od zahraničních rozhodčích.

 • 2. února Kofi přivedla na svět krásný vyrovnaný vrh. Máme 2 pejsky a tři fenečky. Všichni včetně Kofi jsou v pořádku. Fotky z prvních dnů tady a ve věku jednoho týdne tady.

 • 22. ledna Bažantnice
  Letošní lovecká sezona byla netradičně bez sněhu. Měli jsme štěstí a aspoň jeden hon v bažantnici jsme měli sněhový.

 • 13. - 14. ledna Hanácká národní výstava psů
  Začátek letošní výstavní sezony pouze obrazem.

 • 9. ledna Bažantnice
  Březí Kofi zůstala doma a já se Sunny vyrazila do bažantnice. Počasí nám vyšlo a my si užily krásný slunečný den.

 • 5. ledna Své druhé narozeniny oslavil náš vrh D. Celé devítce přejeme vše nejlepší a hlavně štastný život s jejich páníky.