Archiv 2016

31.12.2016
EDS Brusel - Kofi Ex. 1, res. CAC, res. CACIB
EDS Brusel - Kofi Ex. 1, res. CAC, res. CACIB
 • listopad až prosinec
  Toto období u nás vždy patří honům na drobnou zvěř v našem domácím mysliveckém sdružení a také práci na poplatkových honech v bažantnici Albertovec.

 • 15 a 16. října ZV a PZ OMS Opava
  Fotky ze ZV tady a fotky z PZ zase tady.

 • 18. září Krajowa wystawa wyzlow Jankowice (PL)
  Kofi se představila na své letošní poslední výstavě. Od polského rozhodčího Leszka Salomona získala ocenění Výborná, CWC, nejlepší fena, BOB. V závěrečných soutěžích se stala 4. BIS pracovních psů. Bylo to krásné zakončení výstavní sezóny 2016.

 • 17. září Podzimní zkoušky Velké Pavlovice
  Tentokrát jsem Kofi přihlásila na PZ, které byly hlášeny jako Klubové PZ klubu Krátkosrstý ohař Brno a zároveň Klubové PZ MSKAO. Vylosovala jsem si číslo 4 a ve skupině jsme se potkali s dvěma NKO a jedním MOK. Na všechny disciplíny jsme tak nastupovaly jako poslední. Kofilka pracovala krásně. V poli ukázala, co gordona dělá gordonem, krásné hledání a vystavení s postoupením na vypuštěné zvěři. Opravila si známky z přinášení a také jednu vlečku. Jediné co jsme pokazily obě, byla známka z přinášení kachny. Jedno snížení je na Kofi a to druhé na mě, kdy jsem nebyla dostatečně trpělivá. Za svůj výkon obdržela 284 bodů, I. cenu a titul CACT. Za celodenní společnost, podporu a spoustu dalších věcí děkuji Káji. Díky ní máme na tento úspěch také vzpomínku v podobě fotogalerie.

 • 4. září Krajská výstava Dolní Benešov
  Výstavy se zúčastnila Kofi a od pana rozhodčího Leszka Salomona (PL) získala krásný posudek a ocenění V, VT, KV. Anet, Eli a Ivka se zúčastnily soutěže junior handling a zaslouženě obsadily první místa. Fotky z výstavy najdete tady.

 • 3. září PZ Zvole OMS Šumperk
  S Kofilkou jsme se vydaly na podzimky. Kofilka ukázala, že je nejen krásná, ale také šikovná. Výkon to nebyl dokonalý, ale nehážeme flintu do žita a budeme cvičit dále abychom si to opravily. A jak jsem vlastně dopadly? Kofi absolvovala PZ v I. ceně s 259 body. Osudnou se jí stal zajíc střelený na společném honu, který byl trošku těžší než ti se kterými jsme cvičily. Můj obrovský dík patří Jardovi Trejbalovi, který Kofilce ukázal, že nosit aporty je vlastně zábava.

 • 26. - 28. srpna European Dog Show Brussels (BE)
  Náš letošní poslední výlet byl naplánován vlastně od listopadu loňského roku. Anet se umístila v celkové pořadí soutěže junior handling na krásném třetím místě a to pro nás znamenalo, že pojede jako reprezentant na Evropskou výstavu v roce 2016. Po přečtení propozic jsem zjistila, že JH pro reprezentanty je naplánován na neděli a skupina VII. FCI se posuzuje v pátek. Mé dilema zda jet jen na JH a nebo tam být po celou dobu EDS, vyřešila sobotní klubová výstava Belgického Gordon setter klubu. Kofi jsem tak přihlásila jak na EDS tak Club show. No a jak jsme vlastně dopadly? Pro mne nad očekávání.
  Pátek - Na EDS byla Kofi přihlášená do třídy pracovní, kde získala ocenění Exc. 1/2. Po posouzení všech tříd tak nastoupila o CACIB a CAC. V Belgii se čekatelství národního šampionátu zadává pouze jedno pro psa a jedno pro fenu. Stát se tak šampionem Belgie není nic jednoduchého. Kofi se v konkurenci vítězek mezitřídy, tř. otevřené a šampionů neztratila a získala res.CAC a res.CACIB. Celkem bylo přihlášeno 64 GS. Fotky z kruhu GS.
  Sobota - Klubová výstava se odehrávala v pevnosti Wommelgenn na předměstí Antwerp. Na klubovou výstavu bylo přihlášeno 42 GS. Kofi opět ve třídě pracovní. Od rozhodčí získala ocenění Exc. 1 a krásný posudek. S Anet se ještě zúčastnila soutěže junior handling a společně získaly 1. místo. Fotky opět na rajčeti.
  Neděle - Opět jsme se vrátily na výstaviště a čekaly na JH. Dopoledne probíhala předkola, ze kterých paní rozhodčí vybrala tři nejlepší. Tito tři a 6 nejlepších z předchozích dvou dnů se pak utkalo mezi sebou o pět postupových míst mezi 32 zástupců jednotlivých států. Samotní reprezentanti nastupovali po skupinách, kde jich vždy bylo šest. Celkem tak rozhodčí posoudil 36 mladých juniorhandlerů. Naše Anet společně s Kofi nastoupila v druhé skupině a ostudu neudělaly. Na Anet byla znát nervozita, ale to se není co divit. Pro ni to byla první taková zkušenost. Po předkole nás ještě čekalo samotné finále v Main ringu. Bylo moc krásné tam ty naše holky vidět. Fotky z neděle.
  S odstupem několika dnů tak musím říct, že jsem moc ráda, že jsem tam mohla být. Viděla jsem krásné psy, potkala mnoho známých a seznámila se s lidmi, které jsem dosud znala jen z FB. Byly to krásné čtyři dny ve společnosti super lidiček. Za společnost děkuji Jitce Svobodové, Elišce Kubínové, Evě Tiché a samozřejmě naší Anet. A pomalu nastává čas začít přemýšlet nad výstavním rokem 2017. EDS bude v Kyjevě (UKR) a WDS v Lipsku (DE). Cesta to není daleká a je to lákavé.

 • 28. - 31. července 4 Summer night dog shows Split (CRO)
  Myšlenka zúčastnit se této letní akce mě napadla již před několika lety, ale stále nebyl prostor tam jet. O naší letošní účasti vlastně rozhodly Anet s Ivkou a jejich kamarádi z JH. Na výstavy jsem hlásila pouze Kofi. Sančátku sice na chorvatského šampiona chybí jeden CAC, ale vzhledem k tomu, že již nebude mít štěnda mi přišlo zbytečné ji hlásit. Kofi se všechny čtyři dny předvedla ve třídě pracovní. Všem čtyřem rozhodčím se líbila a získala krásné posudky a ocenění 4x CAC, 2x CACIB, 3x BOB a splnila podmínky pro udělení titulu Croatian champion. Každý den se také zúčastnila soutěže JH a pokaždé s jiným handlerem. Konkurence v obou kategoriích byla veliká a o to víc mě těší výsledky Ivky, která dvakrát skončila na 4 místě. Své kvality ukázali všichni čeští JH.
  Když jsem tuto výstavu přihlašovala, nevěděla jsem, do čeho jdeme. Stavba stanů na výstavišti v předvečer výstavy a jejich ponechání na výstavišti po celé čtyři dny. Začínající program v sedm večer a konec výstavy ve tři ráno, účast těch nejlepších handlerů Evropy, krásní psi + plno dalších drobností tuto výstavu dělá výjimečnou. Pokud se rozhodujete, zda jet nebo nejet, jeďte. Opravdu to stojí za to! Fotky z výstavy jako vždy na rajčeti.

 • 16. července Národní výstava psů Mladá Boleslav
  Po roce jsme se opět vrátily do Mladé Boleslavi. Počasí bylo tentokrát mnohem příznivější ke psům než v loňském roce. Kofi byla přihlášena do třídy vítězů a od přísného pana Miroslava Václavíka získala ocenění výborná, CAC, NV a BOB. V odpoledních soutěžích získala 3. BIG. Na výstavu byl přihlášen také Cooper a získal ocenění výborný, CAC a NV. Kofi i Cooper tak krásně zakončili letošní výstavní sezónu na českých NV a MV. Kofi se letos ještě ukáže na několika výstavách v zahraničí a pak už nás čekají jen zkoušky a hony. Fotky z výstavy jsou tady.

 • 6. července Oblastní výstava psů Kelč
  Po loňském úspěchu Sančátka na této výstavě, jsem se rozhodla letos přihlásit naši Kofilku. Sančátko má slíbeno, že bude přihlášena na výstavu až do veteránů. Kofi od paní rozhodčí Gabriely Ridarčíkové získala ve třídě pracovní krásný posudek a ocenění výborná, vítěz třídy a oblastní vítěz. Odpoledne tak nastoupila v soutěži o nejkrásnějšího pracovního psa a získala krásné třetí místo a v soutěži o nejkrásnější fenu oblastní výstavy se stala nejkrásnější fenou VII. FCI skupiny. Společně s Eli se umístila na druhém místě v soutěži JH. Hned za nimi skončila Anet s AS Louisou. Ivka vyhrála mladší kategorii JH s krásným shih-tzu. Fotky ze závěrečných soutěží najdete tady.

 • 25. června Oblastní výstava Náměšť na Hané
  Pár fotek z oblastní výstavy, přidružených klubových a speciálních výstav najdete tady. Za fotku holek děkuji Karolina Vybíralová.

 • 18. června Intercanis Brno
  Na výstavu jsem přihlásila Kofi a také Bandita. Z obou mám radost.
  Kofi třída pracovní CAC, r.CACIB
  Bandit třída šampionů CAC, CACIB, BOS
  Kofilka s Eliškou vyhrály starší kategorii JH
  Bandit s Kofi a mou maličkostí 2. místo BIS couple
  Fotky tentokrát nemám, skleróza je prostě hrozná věc :D

 • 10. června CVP Nitra
  Po dlouhé době jsem se vydala na slovenskou výstavu. Společnost mi dělala Kája a celkem tři gordonky. Kofi se předvedla v pracovní třídě a získala krásný posudek a ocenění V1, CAC. Mám z té naší holky radost. Když už jsem tam byla tak jsem konečně nechala vystavit titul Slovenský šampion Banditkovi. Splněno už má od roku 2014, ale tak nějak na to nebyl čas. Fotky ze závěrečných soutěží tady.

 • 5. června Klubová výstava ČPSK
  Na klubovou výstavu českého klubu jsem se vydala po sedmi letech. Důvodem byla rozhodčí ze země původu paní Jean Collins-Pitman majitelka CHS Amscot. Přihlášeno bylo více jak 60 GS. Kofi byla přihlášena do třídy pracovní a odnesla si krásný posudek a ocenění V2, r.CAC Ve stejné třídě byla i Bizarrinni V4/5 a ve třídě vítězů se předvedl Cooper V4/5. Nejmladším Manoňátkem byla malá De La Chapelle "Ronnie" s oceněním VN ve třídě štěňat. Největší radost mi ale udělala přítomnost Diamante "Didi" a Dustera "Byrona". Měla jsem tak možnost vidět tři štanda z posledního vrhu našeho Sančátka. Všichni tři jsou krásní a já děkuji majitelům za péči a čas, který jim věnují. Fotky z výstavy jsou tady.

 • 7. - 8. května NDS a IDS Lučenec (SK)
  Zatím co já byla s Kofi na klubové výstavě ve Slavkově, Jarka s Cooperem se vydali na Slovensko do Lučence. Na sobotní národní výstavě Cooper získal ocenění V1, CAC, BOB a TOP 5 VII. skupiny a na nedělní mezinárodní výstavě V1, CAC, r. CACIB. Moc děkuji majitelům za čas a hlavně péči, kterou mu věnují.

 • 7. května Klubová výstava MSKAO
  Letošní XIX. Ročník se opět konal na tradičním místě v zámeckém parku slavkovského zámku. Letos se přihlásil rekordní počet 181 psů 7 zemí Evropy. Obrovským lákadlem byly zvučná jména rozhodčích z Velké Británie, kteří přijali pozvání. Maureen Justice - gordonsetr, Eva Ciechonska - irský setr, Colin MacKay anglický setr, irský červenobílý setr, pointer. Hodnotit můžu pouze posuzování paní Justice. Posuzování bylo velice svižné a paní rozhodčí nikomu nic neodpustila. Důležité pro ni byly povahy a hodně na dala kostru, typ a v neposlední řadě také pohyb. Oba vítězní jedinci BOB a BOS podle všeho tyto její nároky splňovali. I z toho důvodu mám radost z výsledku naší Kofi, která získala ocenění V1/4 CAC v mezitřídě krásný posudek. Náš voříšek se jí opravdu líbil. Své první výstavy se zúčastnila také malá De La Chapelle "Ronnie". Od paní rozhodčí, získala krásný posudek a stala se vítězkou třídy štěňat s oceněním Velmi nadějná 1/3. Fotky GS a momentky najdete v galerii. Mé poděkování patří vedení MSKAO, které se podílelo na organizaci této krásné výstavy. Klubová výstava MSKAO tak opět posunula laťkou o kousek nahoru a příští rok bude velmi těžké tuto laťku překonat.

 • 5. května Výstava loveckých plemen Norsko
  Deuville Manon Lescaut "Spencer" se v Norsku ještě ani nestihl pořádně rozkoukat a už má za sebou svou první výstavu. Ocenění: Velmi nadějný, BOB štěně, 2. BIS štěně
  Posudek: "4měsíční, velmi nadějný, velmi dobrý typ, vzhledem k věku dobrá horní a spodní linie, krásná hlava, dobrý kostí a srsti, dobrá povaha, velmi nadějný".

 • 1. května Speciální výstava ČPSK Chržín, MVP Praha
  Opět se představil Cooper a od paní rozhodčí Simony Svatoňové získal ocenění V1, CAC. Na MVP v Praze se tentokrát víc dařilo Ivce a s whippetem Bacopa z Úplňku získala krásné třetí místo v JH.

 • 30. dubna MVP Praha
  Manoňátka reprezentoval Cooper a byl velice úspěšný - tř. šampiónů V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB. Anet se také dařilo v JH, kde skončila na krásném druhém místě s IS Desperado Lofty, majitelka Ewa Wojcik.

 • 24. dubna Mezinarodní field trials Přerov

 • 23. dubna MVP České Budějovice
  Na výstavě se předvedl Cooper a získal krásné ocenění V2/2, r.CAC, r.CACIB. Děkuji Jarce za prezentaci naší CHS.

 • 10. dubna NVP Ostrava
  BIS se stal krásný IS Desperado Lofty, m. Ewa Wojcik. 

 • 9. dubna NVP Ostrava
  Naše domácí výstava nesměla v letošním výstavním kalendáři nemohla chybět. Na výstavu jsem přihlásila Kofi a Bandita. Oba od pana rozhodčího Vlado Piskače získali krásné posudky a ocenění.
  Bandit V1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz
  Kofi V1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz
  Za krásné předvedení děkuji Elišce a Anet.

 • 22. března Máme 11 týdnů!
  A zase nás je o pár méně - fotky.

 • 15. března Máme 10 týdnů!
  Na focení nás už je méně - fotky.

 • 10. - 11. března CRUFT'S
  Pokud se této výstavy chcete zúčastnit se svým psem, je potřeba napřed získat tzv. nominaci. Kofilka tu svou získala loni v srpnu v Mladé Boleslavi a Sunny ji má doživotně díky titulu C.I.B. Když loni v září získali titul Evropský vítěz a Evropský vítěz mladých na EDS v Oslo, a tím pádem automaticky i nominaci na letošní Cruft's, rozhodla jsem se, že je přihlásím. Sunny je z poloviny angličanka a tak jsem byla zvědavá jestli se vůbec český gordon bude v Anglii líbit. Výstava byla krásně zorganizovaná a já přivítala, že jsem na ni díky přátelům mohla strávit dva krásné dny. Čtvrtek jsem trávila u kruhu číňanů a nakupováním drobností. No a celý pátek jsem seděla na židli u kruhu gordonů a koukala se na 198 představitelů tohoto plemene. A opravdu se bylo na co dívat. Naše holky se taky neztratily.
  Caffé Racer Manon Lescaut - Yearling class VHC 5. place/14, Special Working dog VHC 5. place/5
  Xsara z Holubické stráně - Special Working dog RES 4. place/5
  Kofi musela na paní rozhodčí v Yearling udělat dojem, protože i když byla typově odlišná od ostatních fen, vybrala si ji do pěti nejlepších. A Sunny potvrdila, že i po třech vrzích štěňat je stále krásná. Pro velké množství fotek jsem gordony rozdělila na psi a feny. 

 • 2. března Máme osm týdnů
  Aktuální fotky štěňat tady. 

 • 26. února Veterinární klinika ABvet
  Nastal čas představit štěnda našemu veterináři. Na klinice na nás byli připraveni a i díky vzornému chování všech štěňátek proběhlo očkování a čipování velice rychle. Pan doktor je taky všechny důkladně prohlédl a konstatoval, že jsou zdraví a můžou se vydat na cestu do nových domovů. Děkujeme všem doktorů a setřičkám z kliniky ABvet za péči, kterou našim psům věnují. Jejich přístup je vždy velice vstřícný, milý a profesionální.

 • 24. února Máme sedm týdnů
  Z malých krtečku se pomalu stávají krásní gordoni. Kluci jsou kluci se vším všudy. O tom jak krásní jsou se můžete přesvědčit tady.

 • 17. února Štěňátka mají šest týdnů
  A protože jsou zase o týden starší byl čas jim udělat nové fotky. Najdete je v galerii. 

 • 10. února Máme pět týdnů
  Všichni se mají čile k světu a prozkoumávají svůj výběh. Jejich aktuální fotky najdete tady.

 • 6. - 7.února DUO CACIB Brno
  Sunny se doma stará o další generaci manoňátek a tak do Brna vyrazila pouze Kofi. Od obou rozhodčích Alenky Pokorn ze Slovinska a Jadwigy Konkiel z Polska získala krásné posudky a také ocenění.
  Sobota - výborná 1/3, CAC
  Neděle - výborná 1, CAC, r.CACIB
  V Brně se představil také Cooper a získal také krásné posudky a ocenění.
  Sobota - výborný 1, CAC, r.CACIB
  Neděle - výborný 1, CAC
  Děkuji všem přátelům a známým za nádherný víkend. Fotky ze soboty a neděle.

 • 3. února Štěňata mají čtyři týdny
  Opět jsme si našli čas na focení. Prckové jsou den ode dne krásnější a šikovnější. Začínají se projevovat jejich povahy. Pomalu se připravujeme na první návštěvy budoucích majitelů. Aktuální fotky tady.

 • 30. ledna Ukončení lovecké sezóny Albertovec
  Tak jako každý rok i letos jsem s Kofi přijala pozvání na rozloučení se s loveckou sezónou v Albertovské bažantnici. Fotky najdete jako obvykle na rajčeti.

 • 28. ledna Albertovec
  S Kofi jsme vyrazily na poslední poplatkový hon do bažantice. Společnost nám dělali Olinka se Zirem a Kája se Zirou. Bylo to krásné zakončení letošní lovecké sezony. Fotky jsou v galerii.

 • 27. ledna Štěňata mají tři týdny
  Prťata oslavila třetí týden a už jsou z nich pořádní rošťáci. Sunny je poctivě kojí a i přes to jsme jim začali dávat kaši, piškoty, granulky a taky jiné dobroty. Jejich aktuální fotky najdete tady.

 • 20. ledna Štěňátka mají dva týdny
  Všichni už mají otevřené oči a začínají objevovat svět. Zatím teda jen svou bedýnku, ale časem je v ní neudržíme. Jejich aktuální fotky a taky videa najdete tady.

 • 19. ledna Výsledek HD
  Krásná zpráva dnes přišla od majitelky Coopera Dolce Manon Lescaut. Pan doktor Vomáčka vyhodnotil jeho snímky HD a výsledek je HD A/A. Mám velkou radost. Zatím všichni potomci Sunny mají výsledek HD A/A, Kofi má navíc stejně jako Sunny udělány také RTG loktů s výsledkem ED 0/0. Všichni potomci Sunny jsou také prostí dědičné vady očí PRA-rcd4 po rodičích.

 • 14. ledna Štěňata mají týden
  Všichni se perou o své místo na světě. Krásně přibírají. Jejich aktuální fotky najdete tady.

 • 10. ledna Albertovec
  Kofi ode mne za odměnu dostala nedělní hon v bažantnici.

 • 9. ledna Hanácká národní výstava psů Brno
  Na výstavě se představili Kofi, Bandit a také Cooper. Všichni tři od pana doktora Šimka dostali krásné posudky a slyšela jsem na ně slova chvály. A jak jsme dopadli?
  Cooper Dolce V1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz, BOB
  Bandit V1 CAC
  Kofi V2, r.CAC
  Děkuji všem, kteří nám drželi palce. Všichni tři jsou potomci naší Sunny a já po včerejšku doufám, že i její poslední štěňata budou stejné úspěšná jako ti tři. Fotky z výstavy jsou v galerii.

 • 5. ledna Narodila se nám štěňátka!
  Sunny přivedla na svět krásný vyrovnyný vrh 9 štěňat v poměru 3 psi a 6 fen. Štěňátka i Sunny jsou v pořádku a prckové se začínají prosazovat svými hlásky. Všechna štěňata už mají svá jména. Kluci: Diesel, Duster, Deauville, holky: Daihatsu, Debonaire, De La Chapelle, Diamante, Discovery, Ducati