Archiv 2013

31.12.2013
Sunny se stala lovecky upotřebitelným psem složením PZ
Sunny se stala lovecky upotřebitelným psem složením PZ
  • 9. - 11. listopad Se Sunny jsme zahájily tu nejkrásnější část roku a to loveckou sezónu. S radostí jsem přijala pozvání na hon do MS Stará Bělá, které máme přes kopec a Sunny tak mohla ukázat, že je nejen výstavní, ale hlavně pracovní pes. V šesti lečích bylo uloveno 160 kusů bažantů a 18 zajíců. Sunny si vysloužila pochvalu za svou práci a také pozvání na další hony. Fotky jsou na rajčeti.

   Sezonu jsme zahájily také v naší oblíbené Albertovské bažantnici. Fotky jsou na rajčeti.

  • 2. a 3. listopad DOUBLE CACIB Praha

   Na pražskou výstavu jsme se vydali poprvé za těch devatenáct let, co máme psy. V sobotu byl přihlášen pouze Bandit a od pana rozhodčího Müllera získali s Anetkou ocenění V2, r.CAC. Anetka poprvé v životě předváděla psa mezi dospělýma a musím říct, že byla opravdu šikovná. Já měla možnost předvést tyto psy:
   BA Qurick Piaf Dama Krkonoše tř. šampionů V1, CAC, CACIB, BOB
   GS Anthony Scotch do pole VN1
   GS Aileen Princess Pearl Moravia V1, CAJC, BOJ
   IS Artemis Elimar Doubrava V1, CAC, r.CACIB
   GS Bizzarrini Manon Lescaut V1, CAC, CACIB
   Bizzi mi udělala velikou radost, byla moc šikovná a pokud získá více zkušeností a jistoty ve výstavním kruhu, tak brzo předčí svou maminu Sunny. Fotky ze soboty tady.
   V neděli jsme měli přihlášeného jak Bandita, tak Sunny a u pana rozhodčího Jursy získali tato ocenění:
   Bandit V1, CAC, r.CACIB
   Sunny V1, CAC, CACIB
   Bandit tímto CAC začal dospělý šampionát a zároveň se stal Junior šampionem ČR.
   Opět jsem předváděla také jiné psy:
   BA Quirck Piaf Dama Krkonoše V1, CAC, CACIB, BOB, IV.BIG
   GS Anthony Scotch do pole VN1
   FO Art Fluidum Centauri V1, CAC, CACIB, BOB
   IS ...... Everdene o BOB
   Xsara a Bandit soutěž o nejlepší pár
   Fotky z neděle tady. Děkuji všem majitelům za důvěru a možnost předvádět tyto krásné jedince. Největší poděkování však patří majitelům Buggy, Katce a Josefovi, kteří nás přijali do své rodiny a mohli jsme tak s nimi strávit příjemné sobotní odpoledne ve Stromovce, večer a také nám dělali společnost v neděli na výstavě

  • 26. a 27. říjen DANUBEduoCACIB Bratislava (SK)
   Do Bratislavy jsem vyrazila společně s Evkou a Drahou. Společnost nám dělali Sunny, Bandit a fouska Rouse z Hložku. Po oba dny se bylo u gordonů na co koukat a tak jsme byly zvědavé, jak oba rozhodčí naše černochy posoudí. V sobotu posuzovala paní Viera Staviarská a oba naši psi získali krásné posudky a také ocenění. Bandit ve třídě otevřené V1, CAC a Sunny ve třídě vítězů V1, CAC a následně r.CACIB
   V neděli posuzoval pan Josef Němec a opět dostali krásné posudky a ocenění. Bandit V2, r.CAC, Sunny V1, CAC, CACIB a také nově udělovaný titul BOS. Největší úspěch nás však čekal v závěrečkách. Oba dny jsem přihlásila naše psy do soutěže o nejkrásnější pár výstavy. A podle mne se neskutečné stalo skutečností. Po oba dny Bandit se Sunny vyhráli NEJKRÁSNĚJŠÍ PÁR. Za posouzení děkuji oběma zkušeným rozhodčím Malgorzata Wieremiejczyk-Wierchowska a Lenka Frnčová. Fotky ze soboty tady a z neděle tady. Za pomoc s focením děkuji Draze i Evči a také za jejich milou společnost po celé dva dny.

  • 6. a 19. říjen Zkoušky vloh
   Jako první se zkoušek vloh v Praze zúčastnila Bugatti a absolvovala je v I. ceně. Moc děkuji majitelům Katce a Josefovi za to jak se o tu naší/jejich Buggy starají a přeji jim hodně úspěchů v dalších zkouškách. Dalším odchovánkem, který se zúčastnil zkoušek vloh je náš Bandit. Se svou paničkou Evou se poctivě připravovali a věnovali tomu hodně času. Bohužel se ukázalo, že i když o Banditovi víme, jak skvěle a pevně vystavuje, není to vždy rozhodující. Tentokrát chybělo trošku toho zkouškového štěstíčka. Další příležitost bude na jaře příštího roku. Fotky z vloh v Hlučíně tady. Děkujeme všem kteří nám drželi palce případně s námi strávili krásný slunečný den.

  • 5. - 6. říjen Krajowa wystawa psow Rybnik (PL)
   Oba dny jsem předváděla psy manželů Fialových s těmito výsledky:
   GS Anthony Scotch Do Pole 2x velmi nadějný, 4. BIS dorost
   BA Quirck Piaf Dama Krkonoše 2x V1, CWC, Zwyciezca, BOB, 4. BIS pracovních psů
   Majitelům děkuji za důvěru a za možnost tyto psy předvádět. Fotky tady a tady.

  • 14. - 15. září Memoriál prof. J. Svobody Horka nad Moravou
   Nejvyšší soutěž Klubu maďarských a hrubosrstých ohařů se letos konala v Horce nad Moravou. Za možnost zúčastnit se jak fotograf děkuji Petru Novotnému. Fotky ze soboty tady a z neděle tady.

  • 7. září Moravskoslezská výstava psů Brno
   Na posuzování pana doktora Šimka jsem se těšila. Bandit s Evou byl přihlášen do mezitřídy a od pana rozhodčího si vysloužil krásný posudek, obrovskou pochvalu a ocenění V1, CAC a Národní vítěz. Sunny byla přihlášena do třídy otevřené a získala ocenění V1, CAC, Národní vítěz. O BOB jsme tak nastoupily proti Evě s Banditem. Titul BOB získala Sunny. Dostala jsem také možnost předvést fenu Boru z Dvorku Čamourku Jiřky Moravcové. Za tuto možnost děkuji. S Borčou jsme získaly ocenění V1, CAC. V odpoledních soutěžích Bandit se Sunny vyhráli soutěž párů a Sunny se umístila v BIG na 3. místě. Fotky tady.

  • 1. září Krajská výstava psů Dolní Benešov
   Oproti sobotnímu nádhernému počasí ve Zvoli, nás přivítala zatažená obloha, zima a vytrvalý déšť. Pořadatelům se podařilo umístit dva ze čtyř kruhů do přilehlé haly. Oba naši psi získali krásné posudky a tak jsme čekali na odpolední finálové soutěže. Bandit se představil v soutěži o nejkrásnějšího mladého psa a dostal se do TOP 5. Sunny se stala nejkrásnější dospělou fenou a v BIS obsadila krásné druhé místo za nádherným novofoundlandským psem. V soutěži párů obsadili třetí místo. Tím nejkrásnějším zážitkem z celé výstavy však byla soutěž juniorhandling, kde Sunny s Ivkou skočili 4. a Bandit s Any obsadili 1. místo. Byla to krásná tečka za prázdninami. Fotky zde.

  • 31. srpen Sunny se stala lovecky upotřebitelným psem!
   Se Sunny jsem se vypravila do 130 km vzdálené Zvole u Zábřehu na Moravě, kde jsme byly přihlášené na PZ. Celkem na tyto zkoušky bylo přihlášeno 8 ohařů a 5 psů malých plemen. Na losování jsem šla jako poslední a z klobouku pana rozhodčího na nás koukalo číslo 8. Sunny po celý den předváděla krásnou práci a díky tomu zkoušky dokončila v I. ceně s 285 body na druhém místě. Můj obrovský dík patří Jiřince Moravcové a Milušce Zajícové za pomoc s výcvikem Sunny a samozřejmě také Káji za tak úžasnou fenu, jakou Sunny je. Fotky ze zkoušek najdete u Káji na rajčeti. Byla nejen naší dvorní fotografkou, ale také střelcem a hlavně morální podporou po celý den zkoušek.

  • 11. srpen Krajská výstava Ostrava
   Za naší smečku se zúčastnil Bandit a nevedl si špatně. Od pana rozhodčího Beradze získal ocenění výborný 1, vítěz třída a krásný posudek.

  • 27. - 28. červenec Memoriál Jitky Hromadové
   Také v letošním roce jsem měla možnost fotit oba dny tohoto memoriálu. Fotky tady a tady. Vítězem se stal NKO Marley ze Štípek, vůdce Luděk Miller.

  • 20. červenec MVP Mladá Boleslav
   Opět se představili odchovánci Breyton a Bizzarrini, oba ve třídě mladých. Breyton výborný 2 a Bizzi výborná 3. Oba mi udělali obrovskou radost. Předváděla jsem také BA Kirka a společně jsme získali ocenění V1, CAC, CACIB, BOB. Pár foteček je na rajčeti.

  • 13. červenec SZVP Ostrava
   Fotečky jsou na rajčeti.

  • 18. květen Krajská výstava Hlučín
   Tato výstava je malá, celkem bylo přihlášeno 434 psů. V rámci této výstavy se konalo také několik klubových a speciálních výstav. Svou premiéru v roli handlera si odbyla Eva a musím říct, že to byla premiéra se vším všudy. Bandit působil jako ostřílený matador a nic ho nerozházelo. Od pana rozhodčího Jančíka dostal krásný posudek, ocenění V1, VTM a obrovskou pochvalu. Sunny ve třídě vítězů získala V1, VT a krajský vítěz a také krásný posudek. Největší úspěch nás však čekal v závěrečných soutěžích, kdy Bandit vyhrál soutěž o nekrásnějšího mladého psa výstavy. Evi moc gratuluji. Fotky tady.

  • 12. květen Klubová výstava ČPSK Roudnice nad Labem
   Z Manoňátek se představila Bizzi a opět potvrdila, že je opravdu krásná. Od maďarské rozhodčí získala ocenění V1 s krásným posudkem.

  • 11. květen Klubová výstava MSKAO Slavkov u Brna
   Klubová výstava je každoročně pro chovatele vrchol výstavní sezóny. Díky obrovské snaze pořadatelů a také propagaci se letos podařilo do Slavkova přilákat 146 setrů a pointrů. Slavkovská výstava je opravdu krásná a rádi se sem každý rok vracíme.
   Letos naši smečku reprezentovali Sunny, Bandit, Capon a Xero. Rozhodčí Tatiana Urek a Alenka Pokorn ze Slovinska ohodnotili naše černochy takto:
   Capon Onur ze Spálené louky V2, res.CAC - tř. vítězů
   Bandit Manon Lescaut V2 - tř. mladých
   Xero z Holubické stráně V3 - tř. otevřená
   Xsara z Holubické stráně V1, CAC, Klubový vítěz
   V závěrečných soutěžích Bandit se Sunny vyhráli soutěž o Nejkrásnější pár výstavy.
   Děkujeme všem za krásný den a milou společnost a gratulujeme k úspěchům. Největší gratulace však patří Karolině, všichni její odchovánci potvrdili, že patří k tomu nejlepšímu co u nás v gordonech máme. Fotečky GS, AS.

  • 27. duben Speciální výstava ČPSK Peruc

   Pro nás je tato výstava opravdu hodně z ruky, ale i tak tam manoňátka o sobě dala vědět. Výstavní premiéru ve třídě mladých měli Breyton a Bizzarrini. Oba se předvedli v tom nejlepším světle a krásně reprezentovali naši CHS. Breyton získal CAJC a BOB. Bizzarrini CAJC, nejlepší mladý jedinec výstavy. Obrovská gratulace pro majitele a také poděkování za reprezentaci naší chovatelské stanice!

  • 14. dubna Národní výstava psů Ostrava

   Nedělní den jsem opět trávila na výstavišti Černá louka, tentokrát v roli vedoucí kruhu č. 2. U rozhodčího pana Petra Řehánka fotky tady a ty ze závěrečných soutěží tady.

  • 13. duben Národní výstava psů Ostrava

   Tuto výstavu máme prakticky povinnou a tak jsme nemohli chybět. Přihlásila jsem Sunny i Bandita. Sunny hlavně proto aby se s Banditem mohli ukázat v párech. Také jsem opět měla možnost předvést i jiné představitele ohařů. A tady jsou výsledky:
   GS Bandit Manon Lescaut V1, CAJC
   Xsara z Holubické stráně V2, r.CAC
   Beatrice Silesia Setter V1, CAC, CAC ČMKU, NV
   AO Quirck Piaf DAMA Krkonoše V1, CAC, CAC ČMKU, NV, BOB
   IO Fausto di Casamassima CAJC, BOJ
   Ten největší úspěch nás čekal v odpoledních soutěžích. Sunny s Banditem nastoupili do soutěže párů kterou posuzovala paní Magdalena Musial z Polska. Naši černoši se jí líbili a vybrala je na první místo. V soutěži o nejlepšího psa sedmé skupiny jsem měla možnost předvést pointra Oliver ze Štípek a skončili jsme na krásném třetím místě. Děkuji všem, kteří se na nás přišli podívat a drželi nám palce a taky za občasnou výpomoc s focením. Fotky z posuzování setrů, avrňáků a italů tady. Fotky z odpoledních soutěží tady.

  • 13. duben Uplynulo také 5 let, kdy se v chovatelské stanici Kaladan narodila naše Money. Celým jménem Primera Manon Lescaut Kaladan. Maňásku nikdy na tebe nezapomeneme.

  • 6. a 7. duben Proběhl v Ostravě a Počernicích svod loveckých psů

   Naši odchovánci dospěli do věku kdy se mohou zúčastnit a tak se někteří předvedli v Ostravě a někteří v Počernicích a tady jsou výsledky:
   Bandit 66 cm, nůžkový skus, plnochrupý
   Breyton 68 cm, nůžkový skus, plnochrupý
   Barchetta 60 cm, nůžkový skus, plnochrupá
   Bimota 65 cm, nůžkový skus, plnochrupá
   Bizzarrini 58 cm, nůžkový skus, plnochrupá
   Bugatti 63 cm, nůžkový skus, chybí 2x P3
   Benelli 64 cm, nůžkový skus, chybí 2x P2
   Všichni jsou typičtí představitelé plemene gordonsetr, s tmavým nebo hnědým okem. Mám z nich všech opravdu radost, podle slov majitelů mají skvělou povahu a někteří z nich se objeví na výstavách případně zkouškách. Ještě jednou děkuji všem majitelům za péči kterou našim Béčkům věnují. Za fotky ze svodu v Ostravě děkuji Evě.

  • 30. březen Mezinárodní výstava České Budějovice

   Do Budějovic jsme vyrazili s předstihem už v pátek a využili možnosti azylu u Jiřinky v Polné. Na výstavu jsme měli přihlášenou Sunny a Bandita. Oba se předvedli v tom nejlepším světle a od pana rozhodčího získali krásné posudky a pochvalu. Opět jsem měla možnost předvést také Kirka od Fialů. A jak jsme dopadli?
   Bandit Manon Lescaut CAJC
   Xsara z Holubické stráně CAC, CACIB, CAC, ČMKU
   Quirck Piaf DAMA Krkonoše CAC, r.CACIB
   Sunny a Bandit TOP 5 v párech
   Fotečky z výstavy tady tentokrát plně v režii mé drahé polovičky

  • 15. březen Mezinárodní výstava Katovice (PL)

   Na tuto výstavu jsme se vydala jako řidič a taky handler dvou krásných psů:
   Quirck Piaf DAMA Krkonoše Exc. 1, CWC, CACIB, BOB, 2. BIS pracovních psů
   Zir z Holubické stráně Exc. 2
   Děkuji manželům Fialovým a Olince za možnost předvést tyto krásně představitele ohařů. Fotky nesmí chybět.

  • Březen Se Sunny, Bess a Banditem vyrážíme na procházky a Canonek nesmí chybět

   Fotky z nového foťáku tady a tady.

  • 14. únor Dnešním dnem se z našich miminek stávají ti správní puberťáci. Všem majitelům děkujeme za péči kterou věnují našim miminkům a přejeme jim hodně společných let v životě.
  • 8. únor Za Duhový most nečekaně odešla Berlinetta Manon Lescaut.
  • 2. únor DUOCACIB Brno

   Letos poprvé jsme jeli jen na jeden den. Přihlášená byla Sunny a Bandit jel na zkušenou, aby přivykl co nejvíc výstavnímu mumraji. Musím ho pochválit, choval se naprosto vzorně. Stává se z něj opravdu fešák. Dostala jsem možnost předvést i zástupce jiných plemen ohařů. Majitelů děkuji za důvěru.
   GS Xsara z Holubické stráně r.CAC, r.CACIB
   AO Quirck Piaf DAMA Krkonoše CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB
   IO Fausto di Casamassima CAJC, BOJ
   Fotky z výstavy tady a od Káji tady.

  • 31. leden Poslední leč Albertovec
   Závěr lovecké sezony v Albertovské bažantnici jsem si nemohla nechat ujít. Fotky tady.

  • 30. leden Naše Bess - Luisa z Holubické stráně dnes slaví krásných 11 let. Karolině Vybíralové děkuji za tuto úžasnou fenku, díky níž jsem propadla kouzlu setrů a gordonům obzvlášť. S Bess jsme postupně objevovaly pro nás obě neznámý svět myslivosti a taky výstav. Každá z nás si vybrala ten který jí víc vyhovoval, ale sdílely jsme spolu i svět toho druhého. Bessynko, moc ti za vše děkuji a přeji hlavně hodně zdravíčka do dalších let u nás.

  • 22. leden Albertovec

   Se Sunny jsem se opět vydala na hon do bažantnice. Fotky opět na rajčeti.

  • 18. leden Albertovec
   Náš první letošní hon v bažantnici. Tentokrát tam bylo opravdu černo. Za naši smečku si hon v nádherném zimním počasí užili Sunny, Sam a taky Capon. Dojela taky Kája s Quinou a Zirou, Olinka se Zirečkem a nechyběla ani Zeta. Dá se říct, že bylo přegordonováno. Fotky z honu tady a od Káji tady.

  • 5. leden VIII. Hanácká výstava psů Brno
   Tak jako minulé roky i letos jsme výstavní sezonu otevřeli na BVV. A dá se říct, že to pro nás byla výstava nad očekávání úspěšná. Krom Sunny a Bandita jsem vystavovala také našeho pointra Capona, avrňáka Kirka a irskou sestřici Daisy. A jak jsme dopadli:
   Xsara z Holubické stráně V1, CAC, CAC ČMKU, NV, BOB, IV. BIG - dokončen CH ČMKU
   Bandit Manon Lescaut velmi nadějný
   Capon Onur od Spálené louky V1, CAC, CAC ČMKU, NV, BOB, BIG
   Quirck Piaf Dama Krkonoše V1, CAC, CAC ČMKU, NV, BOB - dokončen CH ČR
   Artemis Elimar Doubrava V1, CAC, CAC ČMKU - dokončen GrandCH ČR
   Moje fotky tady a od Karoliny tady. Za velmi příjemnou společnost po celý den děkuji Káji, Olince, Evě a taky všem ostatním, s nimiž jsem strávila krásný den.