Archiv 2011

31.12.2011
7. 5. - KV MSKAO, Sunny (18 m.) V1, CAC, KV, BOB
7. 5. - KV MSKAO, Sunny (18 m.) V1, CAC, KV, BOB
 • 3. - 4. prosinec IDS Wels (AUT)
  S myšlenkou vyrazit na výstavu do Rakouska případně Německa jsem si pohrávala už dlouho. Spřízněnou duši jsem našla v Karolině a tak jsme Ziru a Sunny přihlásili na letošní poslední výstavu v Rakousku. Aby toho nebylo málo tak to opět byly stejně jako v Nitře výstavy dvě. Kája už tentokrát zůstala doma a netrpělivě čekala, jak dopadneme. Sobotní odjezd ve dvě ráno byl sice náročný, ale společně s Petrou jsme to zvládly. Kája nám v Olomouci přibalila Zirušku se slovy, že by byla ráda stejně jako já se Sunny za výbornou. Její přání jsme ji splnily. V sobotu Zira získala V1 a Jugendbester, včetně pohárku, v neděli si pak prohodila pořadí s druhou fenkou a od přísného srbského rozhodčího si odnesla známku V2. Sunny v sobotu získala ocenění V2, res.CACA a v neděli V2. Fotky ze soboty i neděle tady.

 • 2. prosinec Albertovec
  Tentokrát jsme se neúčastnily honu, ale dohledávky po honu z předchozího dne. V sedmi psech jsme prošli celou bažantnici a dohledali cca 35 bažantů. Pro psy to byla výborná škola. Měli dostatek prostoru a tak se mohli soustředit plně na svou práci.

 • 24. listopad Hon Albertovec
  Tentokrát to byl malý hon s menším počtem psů. Bess i Sunny pracovali na 1. Fotky na rajčeti.

 • 19. - 20. listopad DUO NITRACANIS
  Už od Katovic jsem přemýšlela kam se pojedeme spolu s ostatními na výstavu. Nitra mne napadla jako první a když Kája řekla, že by jela tak bylo rozhodnuto. Přemluvit Martinu a Terku mi nedalo moc práce. Naše malá výprava z Ostravy na dva dny čítala 4 lidi a 4 psy. Na zpáteční cestu jsme rozrostli ještě o jednoho člověka, jednoho ohaře, pytel granulí a 12 pohárů. Zastavit nás někde cestou policie tak si myslím, že by nechápali. Všem děkuji za krásný víkend a mnoho zážitků. Holky bylo super a musíme to zas někdy zopakovat.
  Fotky ze soboty tady, odpolední tu. Nedělní z kruhu tady a závěrečky tady. Fotky od Karoliny zase tady a tady.

 • 12. listopad Náš další hon v Albertovci. Tentokrát dorazila i Karolina se Zirou a Quinou, Helča s bráškou Xawanem a Lordem. Přijela Draha s dráťákem Cirem a také nemohl chybět Jarda s Dafné. Nádherné podzimní počasí nás provázelo po celý den a mi si to užili stejně jako naši psi. Moje fotky jsou tady a ty od Káji zase tu.

 • 5. listopad Lovecká sezona už je v plném proudu a tak jsem s gordonkama vyrazila na náš první letošní hon na drobnou do našeho domácího sdružení MS Šenov-obecní. Obě dvě pracovali krásně a Sunny při své premiéře ostudu neudělala. Pár fotek je tady.

 • 28. říjen Pár fotek z podzimní procházky kolem Odry.

 • 22. říjen Tentokrát jsem se jela podívat na ZV pořádané OMS Opava. Netradičně jsem se byla podívat na ZV malých plemen, ale nevynechala jsem ani ohaře. Fotky na rajčeti.

 • 15. říjen PZ Ostrava
  Tentokrát jsme se jely se Sunny podívat na podzimky pořádané OMS Ostrava. No, a protože to byly jedny z posledních zkoušek tak byla účast nadmíru veliká. Celkem bylo přihlášeno 30 psů, které rozdělili do 5 skupin. Skupina kterou jsme celý den sledovali jela do nám známých prostor k Odře. Vzhledem k tomu, že to tam znám tak jsem byla zvědavá na práci jednotlivých psů. Terény tam jsou ideální. Bohužel v naší skupině z pěti psů dva vypadli na vlečce bažanta. Pár fotek najdete v galerii.

 • 9. říjen Krajowa wystava Zabrze (PL)
  Tak na tuto výstavu jsem se opravdu těšila. Nejen proto, že tam bylo mnoho mých známých, ale hlavně na to, že posuzovala Alenka Pokorn ze Slovinska. Té se naše Sunny líbila už před rokem na evropské výstavě, kde ji zadala ve třídě mladých ocenění V2 z 9 fen a to i přesto, že byla nejmladší. Sunny byla přihlášená do třídy pracovní a získala ocenění doskonala a CWC. O nejlepší fenu ji porazila Valencie Klan Basow, která je polosestrou naší Money.
  Sunny dostala pochvalu jak se za rok změnila. Obzvlášť byla pochválena kvalita srsti. Doslova mi bylo řečeno, že s tímto typem může být jeden den v poli, v lese a druhý den na výstavě a nikdo nic nepozná. Kdyby tak paní rozhodčí věděla, jak Sunny vypadala ráno po příjezdu na výstavu. Na předvedení mi byla ještě svěřena fenka IS Artemis Elimar Doubrava - Daisy, která získala ocenění doskonala, CWC a zwyciezca. Hanko děkuji za důvěru. Fotky jak vždy na rajčeti. Tentokrát děkuji za pomoc s focením Marceli Zouharové - aspoň ji nebyla taková zima.

 • 8. říjen Klubové PZ MSKAO
  Se Sunny jsem se vydala na čumendu na klubové podzimní zkoušky do Telnice. Celkem se zúčastnilo 10 ohařů ( 3x POI, 3x GS, 1x AS, 1x IS, 2x NKO). Zkoušky dokončilo 8 psů v I. ceně a dva psi odstoupili. Vítězem zkoušek se stal POI a na druhém místě se umístila fenka IS. A nebyl to nikdo jiný než Daisy s Olgou Vránovou. Holky mooooc gratuluji. Také ostatní účastníci podali kvalitní výkon a své ocenění si zasloužili plným právem. Fotky ze zmrzlé soboty jsou tady.

 • 2. říjen Krajowa wystawa psow Rybnik (PL)
  Předpověď slibovala krásnou neděli, a tak jsem na výstavu vzala i holky. Bohužel předpověď to byla pro Moravu a Slezsko u nás ne tak pro polské Slezsko. Po překročení hranic se zatáhlo a těch zbývajících 30 km nás provázela mlha. Ta vydržela skoro celé dopoledne. Ale kvůli počasí jsme tam nejeli. Sunny byla přihlášená do třídy pracovní a do kruhu nastoupila jako úplně poslední pes u paní rozhodčí Blatoňové. Sančátko se paní rozhodčí líbila a získala ocenění doskonola, CWC, zwyciezca, zwyciezca rasy - BOB. Odpoledne se předvedla v soutěži o nejkrásnějšího pracovního psa kde skončila na 3. místě. Spolu s námi do Rybniku jela ještě Sára Pešatová se svým kraťáskem Chris ze Štípek. Chris získal ocenění CWC. Blahopřeji. Fotky z výstavy v galerii včetně těch od Ivy a Any. A ještě video z výstavy.

 • 24. září Kachní hon Bohuslavice
  Díky Karolině jsem opět po roce mohla jet s Bess na kachny na Olomoucko. Tentokrát s námi jela i Sunny. Fotečky od Káji tady a ty moje tu.

 • 17. září NV Brno
  Naše letošní poslední výstava u nás. Tentokrát s námi jela i Bess, kterou jsem přihlásila do veteránů. Bess už není ve zcela ideální kondici, ale i přes obrovský handicap který má, je stále plná životního elánu. Získala ocenění V2. Teď už to opravdu byla její úplně poslední výstava. Sunny byla přihlášená do mezitřídy a pan rozhodčí Václavík ji ohodnotil známkou VD. Dá se říct, že od špičky nosu až po špičku ocasu bylo na ní všechno špatně. Takže jsem zjistila, že mám doma fenku, která je na hranici mezi VD a D. Sunny má posudek od 17 rozhodčích z 24 výstav které absolvovala a poprvé odešla s jinou známkou než výborná. Ale co vždycky říkám, že na výstavy jezdím proto abych se setkala se známýma a měla možnost si popovídat. Pokud si někdo myslí, že jezdíme sbírat jen tituly, tak to není pravda. Pro mne je důležité získat posudky od různých rozhodčích, abych zjistila, co si o té naší princezně myslí. V případě, že získá ocenění výborná, je to super. Tituly jsou už jen bonus navíc. Netvrdím, že nejsem ráda, když je dostaneme. Tentokrát to dopadlo jinak, ale jak říká Vlastík: "Vrátila ses nohama na zem, už jsi lítala moc vysoko." Fotky z kruhu moje a Karoliny.

 • 10. - 11. září Všestranné zkoušky ohařů
  S Ivou a Anetkou jsem se jela podívat na VZ, které pořádal OMS Ostrava v honitbě Bažantnice Šilheřovice. Vítězem zkoušek se s plným počtem bodů stal NKO Gert ze Štípek. Fotky z nedělních disciplín v lese najdete na rajčeti.

 • 3. září Kachny MS Šenov-obecní
  Loveckou sezónu tradičně zahajujeme lovem na kachny a jinak tomu nebylo ani letos.
  S Bess jsme si užili dnešní hon na 100%. Jak říká náš hospodář " Není důležité jak velký bude výřad, ale to že jsme se tu opět po roce sešli v hojném počtu a můžeme si popovídat, co vše se za ten rok událo. Úlovek je jen bonus navíc. No a pro mě bylo taky důležité to, že Bess opět ukázala, "že na to stále ještě má". Pár fotek je v galerii.

 • 27. srpen Myslivecký den v Medlově
  Rádi jsme přijali pozvání od Karolíny a vydali jsme se spolu s Žitníky směr Medlov. Místní MS sdružení pořádalo již tradiční myslivecký den. Je to akce, kterou podporuje také obec Medlov a tak se bylo celý den na co koukat. Program zahájilo cvičné norování, kde se představili zástupci několika plemen u nás používaných norníků. Vítězem dvoukolového klání se stala Yxy z Holubické stráně pod vedením Karoliny. Dále byla představena všechna plemena, které jsou v tomto MS vedena. Nemohli samozřejmě chybět gordoni z Holubické stráně. Děti měli možnost nechat si namalovat na obličej obrázky (naše holky nemohly chybět). Představilo se také kouzelnické duo Fernando (vybrán pro účinkování byl i Vlastík). Shlédli jsme vystoupení skupiny historického šermu. Nechyběla výborná kuchyně se zvěřinovými specialitami, tombola a vědomostní soutěž pro děti. Shrnuto a podtrženo byl to krásně strávený den - Kájo moc děkujeme za pozvání. Fotečky na rajčeti.

 • 20. - 21. srpen DUODANUBE Bratislava
  Tak na tuto výstavu jsem se opravdu těšila. Se Sunny jsme se na dostihové závodiště do Petržalky vypravili už podruhé. Cestu do Blavy jsem si zkrátila už v pátek na půl cesty, když jsem navštívila Olgu a její dva setříky Daisy a Zira. Zireček se chystá na svou první výstavu a tak potřeboval trošku upravit kožíšek. Bohužel nám plány na večerní procházku překazila dešťová průtrž, a tak jsme s Olgou aspoň strávili čas u sklenky dobrého vína. Oli děkuji za tvou milou společnost.
  Sobotní příjezd na dostihové závodiště byl v klidu a v pohodě. Díky svému zvyku přijet na výstavu brzo ráno jsem měla možnost vjet do areálu a tak jsem měla věci blízko. Toto ocenili po oba dny nosiči našeho stanu. Kontrolou v katalogu jsem zjistila, že konkurence je sice malá, ale za to hodně kvalitní. V sobotu se posuzovalo 5 a v neděli 7 GS. Z toho Heder Czorna Horyna, BJ Moviestar z Ojcowskiej doliny, Forester's Penelope of Darkmoor a naše Sunny se představili po oba dny.
  No, a jak to dopadlo? Dá se říct, že oba páni rozhodčí Ital Rino Rosciareli, tak Josef Němec zadali tituly stejným psům. Heder oba dny CAC, r. CACIB, BJ Moviestar oba dny CAC, CACIB, BOB, Pensy 2x CAC a 2x r.CACIB. No a naše Sančátko 2x CAC a 2x CACIB. Ještě musím zmínit můj handling Bena z Jastrebieho lesa, kdy Ben získaným CAC splnil podmínky pro šampiona SK a taky Golda v boji o CACIB mezi AS. V sobotu se Sunny také ukázala v junior handlingu společně s Jitkou Svobodovou. Holkám to opravdu slušelo. Získaly plný počet bodů a finále jim uklouzlo jen o chloupek. Fotky jsou rozděleny do čtyř galerií. Sobota ohaři + final ring a neděle ohaři a final ring. BIS soboty získal anglický setr a v neděli AST.
  Takže shrnuto a podtrženo, Sančátko získala další krásné posudky od renomovaných rozhodčích. Zatím se zúčastnila 23 výstav a z toho 5x získala velmi nadějnou a v ostatních případech výbornou.

 • 13. srpen Sdružená výstava Zákupy
  Náhoda tomu chtěla a já se zrovna pohybovala v okolí České Lípy odkud to je jen kousek do Zákup. Sobotní den jsem tak využila k focení Maďárků a ostatních plemen, která se na výstavě posuzovala. Neděle zase patřila focení motokár.

 • 7. srpen Speciální výstava SKPS Biely Kostol 
  Na této výstavě jsem měla čest na první výstavě předvést Ziru z Holubické stráně. Ziruška se chovala jako profík a vzhledem ke svému věku mě velice mile překvapila. Zaslouženě si stejně jako její sestřička Zara Otis odnesla ve třídě dorostu ocenění velmi nadějná. Fotečky jsou na rajčeti.

 • 30. - 31. červenec Memoriál Jitky Hromadové
  Z letošního ročníku si vítězství odnesl pointr Diablo ze Štípek a také účast gordonky Bory z Dvorku Čamourku na stejném memoriálu. Chtěla bych touto cestou ještě jednou pogratulovat oběma vůdkyním ke krásným výkonům jejich svěřenců a Martině za zarputilost s jakou doufala, že na poli narazí na zajíce. Tenhle zajíc se dá říct, že rozhodl o jejím vítězství o jeden jediný bodík. Fotogalerie z obou dnů je tady a tady.
  Ještě před samotným MJH bylo potřeba procvičit dovednosti a tak jsme se vydali na menší nácvik do Albertovce a taky na Štípky.No, a aby to nevypadlo, že se věnujeme pouze psům, tak přidám taky odkaz na naše dva výlety do ZOO v Ostravě a v Praze. No a když jsem se rodinou slunila u moře v Chorvatsku, tak si naše gordonky užívaly svou dovolenou v Králové. Samozřejmě, že nezapomínáme ani na naše procházky kolem Odry 1 a 2.

 • 18. červen S gordonkama jsem vyrazila na procházku kolem Odry. Čerstvě sestříhané golfové hřiště bylo něco pro naši Sunny. Jde vidět že je to pořád ještě štěndo.

 • 10. červen Přijela k nám na sever Jiřka s Borčou a také Kája s malou Zirou. Společně jsme se vypravily do Albertovce kde probíhal takový menší nácvik vody a dohledávek. Společnost nám dělala ještě Katka s Airin a dva NKO ze Štípek. Moje fotky tady a ty od Káji tady.

 • Květen Když jsem se v květnu dozvěděla, že se u GS začalo s testováním na PRA ještě jsem netušila, že se nás to bude týkat tak brzy. No, a jak se nás to vlastně dotklo? Z Německa od majitelky Danečka nám došla zpráva, že Dan je PRA carrier, což pro něj neznamená žádné omezení a ani možnost onemocnění, jen tuto vlohu bude dále předávat na své potomky. Po prostudování všech možných informací jsme se s Karolinou rozhodly, že necháme také otestovat Sunny, Quinu i malou Ziru. K nám se přidalo ještě pár majitelů psů z Čech i Slovenska a tak do Anglie putovalo celkem devět vzorků. Do týdne po odeslání vzorků jsme znali výsledky. A ten Sančátka je krásný. Sunny je PRA clear - tedy to znamená, že vlohu pro toto onemocnění ve své genetické výbavě nemá. Další dobrou zprávou je také to, že Quina z Holubické stráně je také clear a tak všechna X-átka jsou buď clear nebo carrier. Tedy i náš Xerouš. Bess jsem se rozhodla na toto onemocnění již nenechávat testovat, vzhledem k jejímu věku a stále výbornému zraku předpokládám, že je buď clear nebo carrier.

 • 22. květen Klubová výstava SKPS Radošovce
  Sanče byla přihlášená do třídy pracovní a od paní rozhodčí Penny Williams (CHS Bournehouse, GB) si vysloužila krásný posudek a ocenění výborná 1, CAC. V boji o titul klubový vítěz se potkala s Valencií Klan Basow a Britain Star's Alíz. Titul KV a následně BOB získala Valencia. V odpoledních soutěžích se ještě ukázaly holky s oběma gordonkami a tak jako ostatní děti i ony získali medaile. Se Stanem a Naďou jsme ukázali Xsaru, Xtreem a Zaru v chovatelských skupinách. Chtěla bych poděkovat všem kteří se podíleli na organizaci této krásné výstavy. Fotky z celého dne tady.

 • 21. květen S holkama jsme se jely podívat na ZV pořádané OMS Karviná. Zkoušky se již tradičně konají v lokalitě MS Havířov, kdy v sobotu probíhají ZV a v neděli PZ. Majitelé tak mají možnost se svými svěřenci absolvovat během víkendu dvoje zkoušky. Psi byli rozděleni do tří skupin. I. skupinu tvořili ohaři a z nich byli tři GS. V druhé skupině byli ohaři a slídiči a skupinu číslo tři tvořili malá plemena jezevčíci, border terieři a také jeden jagoš. Vzhledem k tomu, že všichni GS se potkali v jedné skupině zůstali jsme s nimi. Fotky jsou na rajčeti.

 • 7. květen Klubová výstava MSKAO Slavkov
  Po dvou letech jsme se opět zúčastnili výstavy pořádné Moravskoslezským klubem anglických ohařů v zámeckém parku ve Slavkově. Měli jsme přihlášené Xera, Sama a samozřejmě Sunny. Společnost nám ale dělali také veteráni Fred a Bess. Z Ostravy s námi cestoval také pointr Don ze Štípek, kterého opět měla předvádět Karolina. Jako první se z našich psů předvedl Xero a získal v mezitřídě ocenění CAC. Poté jsem v otevřené předvedla X-Zacka s oceněním V2. No a pak už jsme jen čekali na feny a třídu pracovní, kam byla přihlášená Sunny. Ve třídě se předvedly čtyři fenky a Sunny získala ocenění CAC a krásný posudek. Následně porazila také soupeřky o klubového vítěze. O BOB nastoupili kluboví vítězové Idor z Želečky, Xsara z Holubické stráně - Sunny a BOJ Desert Rose Áres Šamarkan. Pan rozhodčí Janko Horváth titul BOB udělil naší Sunny. V závěrečném kruhu jsme se představili v soutěži párů kde Sunny se Samem vyhráli v konkurenci dalších pěti páru. Sunny se Samem a X-Zackem se zúčastnili také soutěže chovatelských skupin a určitě se neztratili. Titul BIG získal mladý angličan Latin Lover Hight Dreamer in Gold. Za fotky děkuji všem, kteří drželi v rukou můj canon. Fotky od Ivy s Anetkou a samozřejmě ty od Karoliny.

 • 1. květen Celoštátná výstava Banská Bystrica
  S holkama jsem se vydala na výstavu do Banské Bystrice. Počasí nám opravdu nepřálo. Sunny byla přihlášená do třídy mladých a získala ocenění CAJC a BOB. Odpoledne jsme se předvedly v soutěži o nejkrásnější mladou fenu a umístily se na 3. místě. Fotky z celého dne tady a tady. Tentokrát se pod fotky podepsaly obě naše holky Any a Iva a jen u některých já. Holky ukázaly, že jim focení není cizí.

 • 23- 25. duben Díky Jiřce Čamourkové a Káji Vašíčkové jsme měli možnost trávit velikonoční svátky v krásném prostředí Vysočiny. 14 gordonů, jeden kangal a malá jezevčice budili zaslouženou pozornost. Moje fotky tady, od Karoliny najdete tu a tu. Další fotečky od Jiřky najdete tady a zhodnocení celé akce od Stana je tady.

 • 22. duben Pár jarních foteček z pole a taky návštěvy malé Zety z Holubické stráně. Přidávám i fotky pointrů ze Štípek.

 • 9. - 10. duben NV Ostrava
  Tak jako předchozí roky i letos jsme si nemohli nechat ujít naši domácí výstavu. Přihlásili jsme Xera a Sunny a oba nám udělali radost. Sobotní fotky z kruhu a závěrečného kruhu. No a nedělní fotky kníračů a taky odpolední soutěže. BIS získal nádherný pointr Don ze Štípek. Ještě jednou gratuluji majitelům a samozřejmě chovatelům.

 • 18. březen MV Katovice (PL)
  Naše auto bylo plně obsazené a posádku tvořil jeden pěknější pes než druhý. Což nám potvrdili i posudky rozhodčích. Sunny získala ve třídě pracovní ocenění CWC a krásný posudek, MOD Denny ze Slezska Milušky Zajícové CWC, CACIB, BOB splnil podmínky pro C.I.B, ČF Ricky z Kyjovic Ivety Bártkové CWC, CACIB, MOK Duna z Tišnovských revírů Zuzky Galáskové při své premiéře VD- je to ještě bláznivý mravenec, ale od pana rozhodčího má krásný posudek. Mezi další úspěchy patří ocenění POI Dona ze Štípek V2, r.CACIB, kraťase Gerta ze Štípek V2, r.CACIB a samozřejmě italáka Polcevera's Garba CWC, r.CACIB Ivetky Pražákové. Směs fotek všeho možného a závěrečných soutěží najdete tady.

 • Březen Sice to vypadá, že se u nás nic neděje, ale opak je pravdou. S Žitníky jsme se zajeli podívat na štěníky z Holubické stráně. S Karolinou jsme jim udělaly fotky v postojích, dřív než se rozeběhli do nových domovů. S gordonkama chodíme na procházky a pomalu začínáme cvičit a taky jsme zajeli Vlastíkovi pro motorku, která přes zimu nabírala síly u Žitníků. Samozřejmě, že nám asistovali všichni naši gordoni.

 • 4. březen Stejně jako s Baronem i Money jsem se Sunny zamířila na kliniku ABvet k panu doktoru Novákovi, který s našimi psy prožívá nejen ty příjemné, ale i smutné věci, které život přináší. Sunny jsme udělali snímky kyčlí a také loktů a nechala jsem je poslat do Litoměřic panu doktoru Vomáčkovi. A výsledek nám dorazil přesně v den kdy Sunny dosáhla 16 měsíců. DKK A/A , DLK 0/0, Sunny tak splnila poslední podmínku nutnou k uchovnění.

 • 18. únor S Karolinou a samozřejmě se Sunny jsem se vydala na naši letošní první zahraniční výstavu. Na výstavy v Prešově jsem zatím slyšela jen chválu a tak jsem se tam chtěla také podívat. Sunny se poprvé představila ve třídě pracovní a panu rozhodčímu se líbila. Jediné, co jí proti její největší konkurentce scházelo, byla krásná dlouhá srst. Moje fotky tady a ty od Káji jsou tu. BIG se stal krásný IS Desperado Lofty Ewy Wojczyk (PL), který svou převahu potvrdil také v sobotu na MV v Rzeszowie, kde získal opět BOB a také BIG. Ewo ještě jednou gratuluji!

 • 13. únor Nádherné počasí a výlet na Kozubovou.  Nejen výstavy a práci znají naše gordonky. Dnešní výlet cca 18 km jsme si opravdu užili. Na horské chatě jsem si dali výbornou zelňačku a pokochali jsme se výhledem na nádherné okolí. Fotky zde.

 • 5. - 6. 2. DUO CACIB BRNO 
  Na tuto výstavu se těším každý rok. Poprvé se konala v roce 2009 a to jsme tam uspěli se Samem CAC, r. CACIB a Money CAJC, JBOB, III. juniorBIG. V loňském roce se oba dny vystavovala Bess a získala 2x nej.vet plemene a jednou dokonce BOB. Takže na tu letošní výstavu jsme odjížděli s přáním co nejlepšího výsledku pro naše štěkavce.
  Sobota
  Na výstavu jsme tentokrát vyrazili v plném složení naší rodiny J. Bess samozřejmě nemohla zůstat doma a i když už se nevystavuje musela se proběhnout ve výstavním kruhu.Celkem bylo na výstavu přihlášeno 11 GS. Sunny se tak naposledy představila ve třídě mladých a po tuhém boji získala od rozhodčího pana Piskaye ocenění V1, CAJC a také nejlepší mladý =JBOB. Jako bonus jsme získaly také nominaci na Cruft's. Fotky z kruhu jsou tady. Odpoledne jsme se ještě podívali na závěrečné soutěže a zatleskali nejkrásnějšímu psu celého dne. Zpáteční cestu jsme si ještě zpříjemnili návštěvou CHS z Holubické stráně, kde jsme se pomazlili s malými sourozenci Sunny.
  Neděle
  Tentokrát jsem na výstavu vyrazila sama, společnost mi dělala Sunny a bernášek Baron. Už při pohledu do rozpisu posuzování, mi bylo jasné, že oba psi se budou vystavovat skoro najednou. Proto jsem ještě před začátkem posuzování poprosila Káju, ať se zkusí se Sunny proběhnout v kruhu. Konečně jsem měla možnost vidět Sunny běhat na předváděčce. Sančátko byla šikovná, a tak bylo rozhodnuto, že pokud budu na druhém konci výstaviště, předvede ji Karolina. Tentokrát na výstavu dorazil s celou rodinou Bohdan a dovezl také Xera a Sama. Na výstavu bylo přihlášeno 14 GS. Jako první z našich psů však do kruhu nastoupil Xero. Kluk nám pořád rostl a tak jsme mu dali čas aby trošku dospěl a zbytečně jsme jej po výstavách netahali. Ve svých patnácti měsících vypadá nádherně. Na pana rozhodčího MVDr. Šimka udělal dojem a zaslouženě si odnesl hodnocení V1, CAJC a následně také JBOB. Sam byl přihlášen do třídy pracovní a také ukázal, že ještě vypadá dobře. Bohužel začal napadat na přední nohu a tak byl oceněn pouze V1. Jinak má krásný posudek. Tak jak jsem předpokládala tak se i stalo, když nastupoval do kruhu Sam tak já utíkala na druhý konec výstaviště s Baronem. Sunny se ve třídě otevřené pod vedením Karoliny snažila a získala ocenění V1, CAC. O CACIB jsem si ji už předvedla a po porovnání s Borčou, Mařenkou a Bumble, jsme si odnesly i tento titul. O BOB se tak potkali Xero, Sunny a Brit z Dvorku Čamourku. Pan rozhodčí to vůbec neměl jednoduché, ale nakonec titul BOB udělil Sunny. Fotky tady. V odpoledních soutěžích se předvedl jak Xero, tak Sunny a ostudu neudělali. Chci ještě poděkovat všem, kteří mi pomohli s oběma štěkavci a také s focením.

 • 31. leden Ukončení lovecké sezóny 2010-2011. Poslední hon v Albertovecké bažantnici byl věnován psovodům, kteří se celou sezónu podíleli na chodu bažantnice.
  Celý den jsme zakončili výbornou večeří a mysliveckým soudem, u kterého nám všem byly spočítány naše prohřešky za celou sezónu. Moje fotky tady a ty od Káji tady.

 • 30. leden Před devíti lety se v chovatelské stanici z Holubické stráně narodilo šest štěňat GS, jedním z nich byla i naše Bess. Přejeme ji vše nejlepší!

 • Za tu dobu co chodíme se psy do bažantnice Albertovec, se mi i Karolině podařilo vyfotit přes čtyřicet slavnostních výřadů. Jejich výběr najdete v galerii

 • 29. leden Poslední poplatkový hon v bažantnici. V nádherném mrazivém ránu jsem se v bažantnici potkala s Karolinou, která dorazila společně s Helčou a Fandou a také gordony Lordem - Cor z Čejských lesíků a bráškou Xawanem z Holubické stráně. Dorazil také Bohdan se Samen - Oris a Xerem z Holubické stráně. Všech šest našich gordonů pracovalo na 1 a dokazovali ostatním to, co už víme - že jsou prostě skvělí. Slova "volejte gordona" a "gordon nese" bylo slyšet často. Moje fotky jsou tady.

 • 28. leden Tentokrát jsem se do Albertovce vypravila pouze se Sunny. Počasí nám přálo a tak jsme si to náležitě užily.

 • 26. leden Se Sunny jsem vyrazila opět do Albertovce. Tentokrát jsem sebou vzala Martu Hostinskou a její mladou angličanku Dianu. Jak Dianka tak Sunny předváděly, že už pochopily, co se po nich chce a krásně dohledávaly jak mrtvé, tak křídlované bažanty. Počasí nám ukázalo, že je opravdu teprve polovina ledna, a tak sluníčko a modrou oblohu v průběhu dne vystřídala roztrhaná sněhová peřina. Na výřadu bylo 795 kusů bažantí zvěře.
  Fotky mám opět na rajčeti.

 • 24. leden Náš další den v bažantnici. Tentokrát jsem vzala obě gordonky a také přijela Iveta s italem Garbem. Počasí nám přálo a i díky tomu jsme se mohli sejít u krásného výřadu 1.024 kusů bažantů. Fotky jsou opět v galerii.

 • 22. leden výstavní sezóna se pomalu začíná rozjíždět a tak je nutné upravit všechny členy naší smečky, kteří se letos na výstavy chystají. Sunny už má svou předvýstavní úpravu za sebou a tak jsem se vypravila za Xerem a Samem do Vřesiny. Oba byli vykoupaní a rozčesáni a tak jsme se mohli pustit do úpravy. Jak to dopadlo můžete vidět v galerii.
  Přidávám taky odkaz na fotky z procházky kolem Odry.

 • 11. leden Se Sunny a Bess jsem opět vyrazila do Albertovce. Přijela také Kája a přivezla Helču s Lordem a Xawánkem. Z Xawana vyrostl krásný pes, který se krásně vyrovnal s prostředím bažantnice a své paničce dělal jen radost. Na výřadu bylo 279 bažantů. Moje fotky jsou tady a Karoliny zde.

 • Ještě se musíme pochlubit fotkou v časopise MYSLIVOST 1/2011. V příloze LOVECKÝ PES, ve výstavním okénku paní Tiché, je fotka Sunny z Českých Budějovic. Autorem fotografie je pan Tichý

 • 7. - 8. leden Letošní výstavní sezonu jsme začali jak jinak než na Národní výstavě v Olomouci.
  pátek
  Sunny se představila ve třídě mladých kde byly přihlášené ještě dvě fenky. Získala ocenění výborná 1, CAJC a také junior BOB. Po porovnání s nejlepší dospělou fenou získala ještě BOB. Po zisku třetího CAJC v ČR tak má Sunny splněny podmínky pro přiznání Junior šampiona ČR. Na výstavišti v Olomouci jsem se po pár měsících opět potkala s mnoha známými a tak bylo stále o čem povídat. Fotky z kruhu a závěrečných soutěží jsou na rajčeti. U Karolíny najdete také galerii z kruhu 1 a 2 a závěrečky.
  sobota
  Baron byl přihlášen do třídy otevřené a v konkurenci osmi psů se neztratil. Spolu s Petrou vybojovali ocenění výborný 4 a krásný posudek. Fotky všech psů BSP jsou v galerii.
  Shrnuto a podtrženo začátek výstavní sezony 2011 se nám opravdu vydařil. Další výstavy nás čekají na DUOCACIB Brno, kde se představí za GS Sunny, Xero a Sam a samozřejmě také Baron.