Archiv 2010

31.12.2010
domů jsme si na začátku roku dovezli Sunny
domů jsme si na začátku roku dovezli Sunny
 • 31. 12. - 1. 1. Konec starého a začátek nového roku jsme oslavili s Žitníky v Beskydech. Sáňkování, bobování a také silvestrovskou noc s námi samozřejmě trávili jak naše děti, tak také naši gordoni Sam, Fred, Xero, Bess a Sunny.

 • 27. prosinec Volný den jsme celá rodina využili k procházce kolem Odry. S holkama jsme urazili cca 10 km.

 • 18. prosinec Setkání přátel v Albertovci
  Letošní setkání přátel jsme s Kájou domluvili na poslední možný termín roku 2010. I přes nepřízeň počasí se nás sešlo opravdu mnoho. Plemena ohařů byla zastoupena až na pár výjimek všemi u nás chovanými plemeny, nechyběli taky křepeláci, labrador, šprinři a kokr.
  Počasí nám přálo a tak jsme se mohli sejít u krásného výřadu 1 026 kusů bažantů. Moje fotky jsou tady a ty od Karoliny u ní na rajčeti.

 • 15. prosinec Další den v Albertovci. Sněhu opět připadlo a tak to měli psi opět o něco těžší. I přes novou nadílku sněhu však všichni pracovali naplno a tak jsme se mohli sejít u výřadu, který čítal 2 017 kusů bažantů. Moje i Kájiny fotky jsou opět v galeriích.

 • 13. prosinec Se Sunny jsem opět vyrazila do Albertovce. Počasí sice napřed hrozilo vydatným sněžením, ale během dopoledne se sluníčko prodralo skrz mraky a nás tak provázela modrá obloha. Střelci ulovili 1 186 kusů bažantí zvěře. Fotky jsou na rajčeti.

 • 11. prosinec Byla jsem pozvána na naháňku na černou zvěř v MS Vrchy. Vzhledem k tomu, že stále nemám zbraň, jsem se zúčastnila pouze jako honec. Sraz byl v osm hodin v budově místního obecního úřadu. Po registraci všech střelců a také honců jsme se přesunuli na nástup, kde všechny střelce prověřila Policie ČR. Po důkladné kontrole jak dokumentů, tak také dechové zkoušce jsme se pomocí traktorů s vlečkami přesunuli na místo první leče. V této leči byl uloven jeden kus černé zvěře. Po leči jsem se přemístili na chatu kde na všechny čekala výborná polévka a také klobása k opečení. Následovala druhá leč, kde byli uloveni 3 zajíci. Počasí nám vyšlo a tak jsem se spolu s ostatními mohla těšit s výřadu na kterém byl jeden loňčák a tři zajíci. Další kus černé zvěře byl dohledán až po slavnostním výřadu. Následně jsme se přesunuli do vyhřáté chaty, kde na všechny čekala výborná svíčková a později také srnčí guláš. V tombole se na mě také usmálo štěstí a tak jsem si domů odvezla zajíce. Fotečky najdete v galerii.

 • 5. prosinec Se Sunny jsem opět vyrazila do Albertovce. Tentokrát krom Káji s Quinou dorazil také Bohdan se Samen. Počasí už tentokrát nezlobilo a tak mám i víc fotek. Na sluníčku to naše "Sluníčko" vypadá mnohem líp. Na výřadu bylo 1 126 kusů bažantí zvěře.
  Moje fotky jsou tady a ty od Káji zase tady.

 • 3. prosinec Dnešní hon v Albertovci byl mnohem menší než ten minulý. Osm střelců celkem ulovilo 552 kusů bažantí zvěře, která opět byla na výřadu uložena do efektního obrazce. Sunny opět dokazovala, že ji už aportování nedělá problémy a krásně dohledávala a přinášela. Potkala jsem se nejen s Karolinou a Quinou, ale také s Jardou a Dafné, Ivetou a Rickym a taky s Davidem a Airin. Fotky jako vždy v galerii a ty od Káji jsou zase tady.

 • 1. prosinec Se Sunny jsem se vypravila po měsíční pauze, zapříčiněné u Sunny háráním a u Bess rozříznutou tlapkou, opět do Albertovce. Televizní rosničky sice varovaly před hustým sněžením, ale ani to mě neodradilo. Bylo sice mrazivo, ale na nějakou sněhovou kalamitu to nevypadalo. Husté sněžení se přihlásilo až kolem 13. hodiny a od té doby neustalo, spíš naopak. Sunny byla šikovná a proti honu před měsícem dohledala a odevzdala mnohem víc bažantů. Spolu se mnou byla na honu také Kája s Quinou a taťkou. Na zasněženém výřadu bylo 2 554 kusů bažantí zvěře. Moje fotky najdete tady a od Káji zase na jejím rajčeti.

 • 22. listopad Bess si 29. 10. rozřízla tlapku a to tak, že to bylo až na kost. Bohužel se nám ji nepodařilo uhlídat a ona si dokázala stáhnout obvazy a krásně zašitou ránu si ošetřila podle svého. Takže teď tráví dny doma spolu s náma. Aby to Sunny nebylo líto tak je doma taky.

 • 21. listopad Jsou věci, které se musí udělat hned a také věci které mají čas. Stejně tak to je i s Beščiným grandšampionem SlovenskaPodmínky pro přiznání si Bess splnila už v roce 2008 a to na výstavách v Bratislavě 2x a poslední CAC ze třídy šampionů má z podzimní Nitry roku 2008. Panička si pořád říkala, že to vyřídí, ale nějak to nikdy nevyšlo, až teď. Když jsem si na stránkách SKJ přečetla, že je možné přímo v Nitře vyřídit šampionáty SK, hledala jsem někoho kdo tam jede a byl by ochoten mi to tam vyřídit. Katka s Airin se chystaly na oba výstavní dny a tak bylo rozhodnuto. Kartičky a posudky jsem poslala Káji a taky všechny ostatní dokumenty nutné k vyřízení. No, a výsledek mého aktivního přístupu je ten, že Bess má konečně také oficiálně přiznán titul GRANDŠAMPION SK. Stala se tak prvním českým gordonsetrem, kterému byl tento titul přiznán. Za spolupráci a ochotu děkuji Karolině a hlavně Katce, která to v Nitře zařídila.

 • 14- 15. listopad S Karolinou, Milankou a hlavně Quinou jsem vyrazila směr Maďarsko za ženichem. Fotky najdete na rajčeti.

 • 6. listopad Vzhleden k tomu, že Bess má stále stehy v tlapce jsem na první hon do Albertovce vzala Sunny. Sančátko byla hodná a velice rychle se aklimatizovala. Střelba ji nevadila, psů si nevšímala a plně využila možnost pracovat se zvěří. Sice ještě nemá docvičený aport, ale pochopila co od ní chci. Krásně hledala, chytila a donesla své první křídlované bažanty a také vystavovala. Za možnost vzít Sunny do bažantnice děkuji bažantníkovi Luďkovi Müllerovi. Fotečky jako vždy na rajčeti.

 • 4. listopad Byl to rok, co se v chovatelské stanici z Holubické stráně narodilo deset černých kuliček. Tehdy jsme ani my, ani Bohdan s Radkou nepočítali s tím, že se k nám do Ostravy přestěhují dva černoušci z této desítky.
  Xero i Sunny se stali součástí našich rodin a dá se říct, že krásně oživili naši smečku gordonů. Oba dva zatím splňují a možná i malinko překračují naše nároky na ně. Oba mají skvělou a mazlivou povahu. Svou tvrdohlavostí nezapřou maminku Quinu, na bohatém osrstění a celkovém výrazu se také podepsal anglický tatínek Dan. Oba nám ukazují, že po rodičích získali také výborné lovecké vlastnosti. Sunny už je prokázala na zkouškách vloh.
  Sunny i Xero také získávají zkušenosti na našich i zahraničních výstavách a dá se říct, že slýcháme jen samá pozitiva. Oběma přejeme vše nejlepší do dalších let a ještě jednou za ně děkujeme Karolině a jejímu odhodlání zlepšit kvalitu českých gordonů.

 • 29. říjen Využili jsme krásné počasí a vyrazili na procházku k Ostravici. Procházka to byla úžasná, Sunny s Bess ukázaly, že se nebojí ničeho. Spolu s námi přešly úzkou lávku nad splavem na druhý břeh a i jinak se chovaly skvěle. Bohužel procházku jsme zakončili návštěvou veteriny. Památkou nám je 20 stehů na Bessčině zadní noze. Fotečky z procházky a taky z posledního říjnového dne jsou tady.

 • 23. říjen Dnes Baron absolvoval v Mladé Boleslavi bonitaci a výsledek je: Baronek je CHOVNÝ PES! Veliká gratulace Petře!

 • 17. říjen Krajowa wystawa Zabrze (PL)
  Na poslední výstavu v letošním roce jsme vyrazili v kompletním složení naší rodiny. Samozřejmě, že jela taky Bess, která už bude jezdit jen jako doprovod. Sunny ve třídě mladých získala zw. młodzieży (CAJC), Najlepszy Junior w Rasie (BOJ). Sančátko tak začala svůj třetí juniorský šampionát. Fotky jsou v galerii.

 • 5. říjen S holkama jsem vyrazila po delší době k Odře, na naše oblíbené místo. Odpoledne jsme se ještě zajely podívat na naše gordoní pány do Vřesiny. Xeránek se nám pomalu začíná zakulacovat a stává se z něj nádherný pes. Fotky Xera a také holek z procházky najdete na rajčeti.

 • 9. říjen MV České Budějovice
  S Karolinou a Sunny jsme vyrazily na, pro nás, nejvzdálenější českou výstavu. Celkem bylo přihlášeno 14 gordonsetrů. Sunny byla přihlášená do třídy mladých a získala ocenění výborná 1, CAJC a také BOJ. BOB zaslouženě získal pes pocházející z Anglie Benbui Bridoon německých majitelů. Fotky setrů a závěrečné soutěže opět najdete v naší galerii.

 • 1. -2. říjen Europian dog show Celje a Klubová výstava Ptičarjov Pragersko
  Sunny jako nejmladší fenka ve třídě mladých získala ocenění vice Europian junior winner. Do třídy bylo přihlášeno 7 fen. Fotky gordonů, momentky, a také závěrečné soutěže najdete na rajčeti.
  V sobotu byla Sunny přihlášená na klubovou výstavu a získala ocenění výborná 3. Fotky gordonů, ostatních ohařů a závěrečných soutěží najdete také v galerii.

 • 25. - 26. září NV Brno
  Sobota
  S holkama a Kájou jsme se vydaly na národní výstavu do Brna. Přihlášená byla pouze Sunny, ale doprovod nám dělala také malá jagoška Yxy.
  Sunny se představila ve třídě mladých a od pana rozhodčího Němce získala krásný posudek a ocenění V1, CAJC a po porovnání se psem také BOJ. BOB a následně taky BIG získal BJ-Moviestar z Ojcowskiej doliny. BJ tak dokončil junioršampionát. Gratulujeme!
  Fotečky gordonů tady momentky a odpolední soutěže tady
  Neděle
  V neděli naší smečku reprezentoval bernášek Baron. Baron se představil ve třídě otevřené, do které bylo přihlášeno sedm psů. Baronek získal ocenění výborný 2, r.CAC za krásným čtyřletým psem ze Švédska. Několik málo fotek BSP a také kangalů najdete v galerii. Za fotky BSP děkuji Petře, která mi i tentokrát svěřila Barona na předvedení.

 • 18. září Hon na kachny Bohuslavice a Šumvald
  S Bess jsme využily pozvání od Káji a vyrazily hned na dva kachní hony. Ráno to byl hon v Bohuslavicích, kde bylo uloveno 70 kusů kachny divoké a odpoledne jsme byli pozvaní na hon do Šumvaldu na krásné rybníky. Tady jsme zůstali i na večerní tah. Na výřadu bylo 50 kachen divokých a 6 lysek. Domů jsme ujížděly unavené, ale spokojené. Já s Bessčinou prací a Bess s tím, že si konečně mohla zalovit. Fotky jsou na rajčeti.

 • 25. srpen S holkama jsem sejela podívat na čtyřtýdenní štěňátka NKO do CHS ze Štípek. Canonek samozřejmě nemohl chybět.
 • 21. - 22. srpen Měla Sunny svou premiéru ve třídě mladých na MVP DUODANUBE v Bratislavě. V sobotu získala ocenění V2 s krásným posudkem od rakouské paní rozhodčí a v neděli získala V1, CAJC od pana rozhodčího Stanovského.
  Po celou dobu výstav se chovala naprosto vzorně, čímž mi udělala obrovskou radost.
  Pro Sunny samotnou to bylo také poprvé, co byla někde bez své tetičky Bess. Ze začátku bylo vidět, že z toho množství psů je trochu nesvá, ale velice rychle se to srovnalo.
  V sobotu i v neděli jsem na závodišti vydržela až do konce a sledovala s foťákem v ruce závěrečné soutěže. Spolu se mnou tam byli i Pešovi se svými křepeláky. Moc jim děkuji za azyl, který mi poskytli v sobotu a také za výbornou večeři.
  V neděli s námi zůstala ještě Ivetka s fouskem Rickym. A čekání se vyplatilo. Ricky získal krom BOBa ještě III. BIG a domů tak odjížděl se dvěma poháry a spokojenou paničkou.
  Celá výstava, byla výborně připravena, počasí nám také přálo, jen místa mezi kruhy, mohlo být o něco víc.

 • 1. srpen Sunny úspěšně zvládla zkoušky vloh. V rámci memoriálu Jitky Hromadové jsme se Sunny absolvovaly zkoušky vloh. Na těchto zkouškách se také zadával titul CACT, ten mohl získat pouze pes nebo fena kteří úspěšně absolvovali celý memoriál. Sunny tak ZV absolvovala bez nároku na titul. Což nám nevadilo a titul jsme rády přenechaly Káji s Quinou.

 • 31. červenec - 1. srpen II. Ročník MEMORIÁLU JITKY HROMADOVÉ (LZ, SZVP a ZV-CACT, r.CACT)
  Letošní druhý ročník memoriálu věnovaný dlouholeté chovatelce a vůdkyni NKO pí Jitce Hromadové se konal v prostředí Bažantnice Albertovec za přispění majitele bažantnice, společnosti Opavská lesní a.s. Memoriál je otevřen pro všechna plemena ohařů, přednost mají NKO. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 20 ohařů. Převahu měli NKO 6 psů + 2 feny, ČF 4 psi, POI 2 psi, VOK 1 + 1, MOK 2 feny, NDO 1 fena a GS 1 fena.
  Fotogalerii z celého memoriálu najdete na našem rajčeti. Pro její obsáhlost jsem ji rozdělila celkem do pěti galerií. Sobota zahájení + les, voda + pole , neděle nástup + les, pole + voda, momentky + vyhodnocení.

 • 22. červenec Včera jsem se byla se Sunny podívat na výcvik psů, kteří se připravují na zkoušky. No, a dnes jsme se s holkama vydaly na návštěvu do Vřesiny, za pánskou částí naší smečky. Návštěvu jsme spojili s procházkou a koupáním v místním rybníku. Cestou jsme ještě potkali mladého gordona Beryho Silesian setter. Bery je stejně starý jako Sunny a Xero.
 • 19. červenec Minulý týden jsme celá rodina včetně gordonek strávili na dovolené v Máchově kraji. Na to jak jsme si to užili se podívejte na rajčeti.
 • 10. červenen S holkama a Sunny jsme se vypravily na SZVP pořádané OMS Ostrava.
  Chtěla jsem zjistit jak bude Sunny reagovat na střelbu a musím říct, že se chovala vzorně. Nejhorší pro ni bylo, že se nemohla pohybovat volně. Celé zkoušky absolvovala na řemeni, ale musí si holka zvykat. Na zkoušky bylo přihlášeno třináct psů a výsledky byly vzhledem k počasí výborné. 12 psů zkoušky absolvovalo v I. ceně a jeden pes (labrador) odstoupil. Velkým rébusem pro rozhodčí vzhledem k většímu počtu psů s plným počtem bodů bylo určit pořadí.
  Vítězem zkoušek se stala CEROLA Z KUSALOVA CHOVU (ČF) maj. Josef Kusala
 • 6. červenec Dneska nám přišla krásná zpráva z Polska. Tony - ASTON MARTIN MANON LESCAUT se po roce opět představil na výstavě. V nedaleké Ustroni se 4. 7. zúčastnil Krajowe wystavy a získal ocenění V1, CWC. Tímto oceněním ukončil polský šampionát.
  Tony si tak dal krásný dárek ke svým čtvrtým narozeninám. Moc děkuji Agnieszce a Bartkovi a samozřejmě malé Julce za péči o našeho jediného odchovánka. 

 • 26. červen Tentokrát jsme se vydali na procházku celá rodina. Auto jsme nechali v Petřkovicích a přes areál Šilheřovické bažantnice jsme se vydali do Šilheřovic. Tuto trasu cca 5 km mohu jen doporučit. V Šilheřovicích jsme si v areálu golfového hřiště dali vydatný oběd a vydali se zpět. Gordonky šly skoro celou cestu volně. Pouze kolem odchovny bažantů tahaly v postroji.

 • 19. - 20. červen INTERCANIS Brno
  Naše smečka má za sebou zase jeden úspěšný víkend :)
  V sobotu se v Brně představilo celkem 13 gordonů a z toho šest bylo z Holubické stráně. Za naši smečku nastoupili Xero a Sunny do třídy dorostu. Xero získal ocenění VN2 za bráškou Xawanem a Sunny VN1. Oba získali krásné posudky. Pro Bess to byla poslední výstava a rozloučila se s noblesou sobě vlastní. Paní rozhodčí Dvořáková ji pochválila za krásný chrup a také excelentní pohyb. Odpoledne jsme se ještě proběhli v soutěži chovatelských skupin, Bess v soutěži o BIS veterána a Sunny společně s Xawankem o nejkrásnějšího dorostence.
  V neděli jsem se do Brna vypravila znovu s Baronem a jeho paničkou Petrou. Baron se představil ve třídě otevřené, kde bylo celkem 5 psů. S Petrou jsme se domluvily, že jej budu vystavovat já. Baronek se opět krásně se předváděl a získal ocenění V3 u pana rozhodčího Matyáše.

 • 2. červen Konečně nám opadla voda, a tak jsme vyrazily na procházku k Odře. Gordonky bohužel za celou procházku narazili jen na jednoho jediného zajíčka. Z celé oblasti se zvěř ztratila. Fotky v galerii.

 • 28. květen S holkama a Sunny jsme se tentokrát vypravily na klubovou výstavu jagdteriérů do Horky nad Moravou. Celkem se výstavy zúčastnilo 63 psů a fen. Pro všechny to bylo příjemné dopoledne. Fotky na rajčeti. Odpoledne jsme se přesunuly do ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce. Využila jsem možnosti volného vstupu psů do areálu ZOO. Sunny byla zvědavá a seznámila se opět s novým prostředím.

 • 23. květen Vzhledem k tomu, že se letos nekonala klubová výstava ve Slavkově a také kvůli anglických rozhodčích, jsem se rozhodla přihlásit naše dorostence a veteránku na klubovou výstavu na Slovensko. Klubovka se konala v krásném areálu v Dunajském Klátově. Po dlouhých čtrnácti dnech nás také provázelo celou výstavou sluníčko.
  Xero se Sunny byli přihlášení do třídy dorostu a oba se panu rozhodčímu Colinu MacKay zamlouvali. Dostali krásné posudky a pan rozhodčí je pochválil za výbornou prezentaci v kruhu. Bess se představila ve třídě veteránů a získala ocenění V1. Kromě Xera, Sunny a Bess byly za Holubičáky přihlášené ještě Xtreem (Diana) a Quina. Posuzování pana rozhodčího lahodilo nejen oku, ale pohladilo i po duši. Ke všem psům měl výborný přístup, důkladně je všechny prohmatal a dokázal si sám psy, kterým se tato důkladná prohlídka nezamlouvala, uklidnit.
  Moje fotky z kruhu angličanů a gordonů jsou tady, a fotky Karolíny z kruhu a závěreček najdete u ní.

 • 15. květen Na tento den jsme měli naplánovanou Krajskou výstavu ve Zlíně.
  Sunny se předvedla opět ve třídě dorostu a od pana rozhodčího Stanovského, který ji posuzoval před týdnem v Hlučíně, opět dostala krásný posudek: "Nůžkový úplný chrup, oko hnědé, bez viditelných chyb, s velkým předpokladem úspěšného vývoje a růstu, velmi perspektivní fena". Známka Velmi nadějná 1
  Bess ve třídě veteránů za ní nezůstala pozadu: "Fena ve tř. veteránů, výborná kondice, zdravotní stav, plná energie a temperamentu, výborná starostlivost ze str. chovatele" Známka Výborná 1, nejhezčí veterán, vítěz plemene
  V odpoledních soutěžích se představili také Iva s Anetkou. Any si do soutěže dítě a pes vzala Bess a Ivka, která měla předvádět Sunny nakonec běhala s anatolem Kangim. Any skončila na krásném třetím místě a má tak doma svou první medaili. Bess se mezi veterány umístila na krásném druhém místě a v soutěži o nejkrásnějšího psa sedmé skupiny skončila na I. místě. Za posouzení a umístění děkujeme všem rozhodčím panu Stanovskému, pí Frnčové a panu Luknárovi. Fotky od Karoliny najdete tady.

 • 8. květen Vzhledem k tomu, že se letos nekonala tradiční klubová výstava ve Slavkově, rozhodli jsme se přihlásit Xera, Sunny a Bess na krajskou výstavu do Hlučína. Tato výstava se již tradičně koná v areálu Hlučínské přehrady.
  Sunny a Xero se představili ve třídě dorostu a oba dostali jak krásné posudky, tak plno pochvalných slov od pana rozhodčího Stanovského. Bess se opět ukázala ve třídě veteránů. Sunny s Bess se ještě odpoledne představily v závěrečných soutěžích. Naše malé Sančátko se panu rozhodčímu tak líbilo, že ji udělil také titul nejkrásnější dorostenec výstavy. Bess se pouze proběhla mezi veterány.
  Fotky z krajské výstavy a klubové výstavy NKO jak jinak než na rajčeti.
  Ve stejný den se také konala klubová výstava BSP v Rožnově, kam se vydala Petra s Baronem.

 • 2. květen Výstavní sezóna pro naše mlaďochy se pomalu rozjíždí, a tak bylo potřeba je trochu upravit. Několik fotek z návštěvy u pánské části naší smečky. Konečně se nám také podařilo udělat několik fotek Xera v postoji. Už mu to jde krásně!

 • 21. duben S gordonkama jsem vyrazila směr Králová. Na Sunny tady čekalo překvapení v podobě křepelek. Ukázala nám, že ví, na co má nos a také, co má jako správný gordon dělat. Krásné fotky od Karolínky najdete u ní v galerii.

 • 17. duben Se Sunny jsem vydala na svod loveckých psů do Staré Bělé. Vzhledem k tomu, že to je hned ve vedle, bylo to vše na poslední chvíli. Ještě k tomu jsem zjistila, že jsem doma nechala na nabíječce baterku do foťáku, tak jsem se musela vracet.
  Celkem se na svodu představilo cca 25 psů různých plemen. Krom Sunny tam byla také fenka gordona z CHS Esperanza Futura. Sunny už má za sebou premiéru na výstavě, a tak byla šikovná. Jako jedna z mála vydržela stát v postoji a nechala se v klidu změřit a prohlédnout zuby od rozhodčího p. Taška. A jak jsme dopadly? Pár fotek jako vždy na rajčeti.
  Typ - typický
  Zbarvení - jednobarevný ?
  Síla kostry - střední
  Chrup - úplný
  Skus - nůžkový
  Srst - standardní
  Povala - klidná (výjimečně)
  Výška - 54 cm (ještě roste)
  Barva oka - hnědá
  Ucho - normální
  Čenich - normální

 • 16. duben Konečně se na nás po týdnu usmálo sluníčko a tak jsem s holkama vyrazila k Odře. Canonek samozřejmě nesměl chybět. Sunny s Bess se pořádně vyřádily na loukách a naše miminko objevilo aport.

 • 10. - 11. duben NV Ostrava
  Sobota
  Svou výstavní premiéru měli Xero i Sunny. Oba se předvedli ve třídě štěňat a musím říct, že ostudu tedy neudělali. Jak Xero tak Sunny se vyrovnali s podmínkami které na výstavišti panovaly. Sunny si zvykala na domeček a Xero se seznamoval s jinými psy. Deštivé a chladné počasí nám náladu nezkazilo. Xero i Sunny získali pěkné slovní hodnocení a pochvalu za výborné předvedení. Bess se představila ve třídě veteránů a získala ocenění výborná, nejlepší veterán. Tímto oceněním splnila podmínky pro udělení veterán šampiona ČR.
  Fotky z posuzování GS a ostatních setrů jsou tady. Jako tzv. podržpes jsem asistovala Zuzce Müllerové při vystavování ČF a NKO. Fotky z posuzování těchto plemen jsou zde. A nakonec fotečky ze závěrečných soutěží, kde za gordony nastoupila Bora z Dvorku Čamourku jako BOB a BOJ a naše Bess do veteránů.
  Neděle
  Tak jako každý rok i letos jsem dělala vedoucí kruhu. Tentokrát jsem byla v kruhu, kde posuzoval pan Otakar Vondrouš. A plemena to byla opravdu hodně rozdílná. Od buldoků po thajské ridgebacky. Koukněte se sami.

 • 3. duben Jaro je tady, bohužel jsem nemocná a tak s gordonkami nemohu vyrazit na pravidelné procházky. Přidávám páteční fotky ze zahrady a taky fotky ze soboty. Sunny se celkem dost seznámila s včelkami. Ty zatím neznala a tak to vzala hodně důkladně. Jak po takovém seznámení vypadala se podívejte na rajčeti.

 • 26. březen Konečně tu máme jaro a tak jsem vyrazila do Vřesiny za zbytkem naší gordoní smečky. Dostat všech pět gordonů na jednu fotku bylo hodně problematické.

 • 22. březen Na neplánovanou kontrolu malé Sunny přijela Karolína, a tak jsme využili pěkného počasí k procházce. Holky si vzaly koloběžky a já štěkavce. Vzhledem k probíhajícímu honcování zajíců a blízkosti cest šla Bess u nohy. Sunny si tak užívala volnosti sama a stala se častým terčem mého foťáku tentokrát v rukou Káji. Moc dík za spoustu krásných fotek.

 • 20. březen Klubová výstava bez titulu klubový vítěz se letos konala ve Vyškově. Přihlášeno bylo 104 bíglů a posuzovala holandská rozhodčí Elly Vervoort CHS From Elly`s Pack.

 • 6. březen Tentokrát jsme s gordonkami zamířily k Ostravici. Bess neodolala a několikrát se byla v mrazu osvěžit v řece. To, že pak dostala krom černé i bílou barvu jí vůbec nevadilo :D

 • 28. únor Na Šelemberk jsme vyrazili pouze s Any a Ivkou, gordonky zůstaly doma. S gordonkami jsem pak vyrazila na odpolední prochajdu k Odře. Vyfotit ty dvě spolu byl celkem nadlidský výkon. Nakonec se to podařilo.

 • 27. únor Na kontrolu malé Sunny a porovnání s Xantií, která je zatím ještě doma, přijela Karolína s Markem. Obě malé gordonky si padly do oka a vesele se proháněly po podmáčených loukách kolem Odry. Na procházku samozřejmě vyrazila také Bess a Sorbon. Moje fotky jsou tady a spousta krásných fotek od Karolíny na jejím rajčeti. Pokud se Vám zdá Bess nějak dohněda tak to není chyba vašeho monitoru, to jen Bess prohledávala cestičky od hrabošů :D

 • 24. únor Přidávám ještě poslední sněhové fotky. Spolu s gordonkami jsme se vydali na návštěvu za bráškou Xerem k Žitníkům. Samozřejmě u toho nemohli chybět Sam s Fredem. Taky jsme s holkami byli u Odry na pravidelné procházce. Pár fotek jako vždy na rajčeti.

 • 23. únor Na fotky brášky Xera a sestřičky Xantie se podívejte u Karoliny.

 • 22. únor Dnes Baronek oslavil své druhé narozeniny. Přejeme mu vše nejlepší a ať si užívá život plnými doušky!

 • 13. únor Konečně jsem s Bess a Sunny vyrazila k Odře.

 • 12. únor Jsem Sunny - Xsaru zkoušela vyfotit ve výstavním postoji - musíme přece trénovat na výstavu, která se už blíží, taky proběhlo vážení a měření a Sunny má asi 12 kg a 42-44 cm.

 • 10. únor Když jsem se v neděli šťastná jak blecha vrátila z Brna, čekalo mě doma překvapení.
  Ozvali se nám majitelé Dixového bratra Daka. Dak měl stejně tuhý kořínek jako Dix.
  Dix zemřel 12.ledna a jeho bráška 21.ledna.

 • 6. - 7. února DUOCACIB Brno
  Sobota
  Na tuto výstavu jsem vyrazila v sobotu ráno z Ostravy a v autě jsem měla Bess a Barona. V Olomouci jsem k sobě přibrala Káju a společně jsme vyrazily směr výstaviště BVV. Vyjížděli jsme celkem brzo a tak jsme nezůstaly ve frontě aut, která stála před výstavištěm v době začátku posuzování. Aby pořadatelé umožnili všem zúčastnit se, posunuli začátek posuzování o cca 1/2 hodiny. Setry v sobotu posuzovala paní Daniele Letroy a byla opravdu důkladná a nikomu nedala nic zadarmo. Bess se poprvé předváděla ve třídě veteránů a ostudu opravdu neudělala. Paní rozhodčí nám dala krásný posudek ve kterém vyzdvihla Besčin pohyb. Získala ocenění V1, nejlepší veterán plemene a mohla se tak zúčastnit odpoledních soutěží. Gordonsetry vyhrál teprve roční pejsek BJ Moviestar z Ojcovskei doliny (PL). Tento pejsek následně vyhrál také BIG.
  Baronek se představil v mezitřidě a ostudu neudělal. Předváděl se krásně a také za to dostal pochvalu. Nebyl sice v typu rozhodčího, ale to nevadí. Příště to opět zvládne na výbornou. Fotky z kruhu setrů jsou tady, od BSP najdete obrázky zde a závěrečné soutěže tady. Fotky Karoliny tady (AS a GS), tady (momentky) a tady (závěrečné soutěže).
  Neděle
  Ranní probuzení s vidinou 200 km bylo opravdu kruté. Bess vylezla z boudy obalená slámou a bylo na ní vidět, že by se nejraději otočila a vlezla do pelechu znova. Vyčesala jsem z ní slámu a hurá do auta. Tentokrát jsme už jely samotné. U kruhu jsem se pozdravila se stejnými lidmi jako den předtím, a tak jsme mohli navázat rozhovory tam, kde jsme v sobotu skončili. V neděli bylo setrů celkově méně z 19 GS v sobotu jich v neděli bylo přihlášeno jen 8. Tentokrát posuzoval pan doktor Šimek a u toho vím, že dbá na výborný pohyb a excelentní předvedení. BJ se moc předvádět nechtěl a tak z toho byla jen výborná bez titulu. Mezi fenkami se rozdali VD a pouze Bumble získala CAC a také CACIB. Pak nastoupila Bess a ukázala, že ani osmiletý gordon ještě není starý. Měla výbornou náladu a běhala tak jak to umí. Radostně a s napnutým prutem. Získala nejlepšího veterána a po porovnání s Bumble i BOB. V odpoledních soutěžích jsme se jen ukázaly a fandili jsme Gertovi. NKO Gert ze Štípek získal CAC, CACIB a BOB a odpoledne BIG a následně taky BIS. Po zisku světového vítěze mladých tak potvrdil své kvality. Ještě jednou mooooooc gratuluji jak majiteli Michaelovi Kretkovi, tak chovateli Luďkovi Müllerovi. Fotky setrů tady, všechny fotky NKO tady a závěrečky tady.

 • 30. leden Dnes oslavila Bess své osmé narozeniny. Přejeme ji vše nejlepší a doufáme, že tu s námi bude ještě hodně dlouho.

 • 29. leden Dnes jsem s Bess vyrazila na náš poslední hon v letošní sezóně. Tento hon byl pojat jako klasický hon na drobnou zvěř. Psi pracovali pouze na krátko mezi střelci a až po ukončení leče dohledávali tak, jak jsou v bažantnici zvyklí. Vzhledem k čerstvě napadanému sněhu Bess místy vypadala jako sněhulák. I přes tento handicap předvedla krásnou práci. Na výřadu bylo 305 kusů bažantí zvěře.

 • 27. leden Tentokrát jsem do Albertovce vyrazila jen já a Bess. Ráno bylo ještě mrazivější než to včerejší, ale sluníčko ten pocit mrazu snížilo na minimum. Bess i po náročném předcházejícím dnu pracovala opět na plno. Na výřadu bylo 407 bažantů. Fotky zde.

 • 26. leden Tentokrát do Albertovce přijela pouze Kája s Quinou a taky Katka s Airin. Mráz nás provázel po celý den. Bylo to velmi náročné jak pro nás, tak hlavně pro psy. Nejvíc trpěly jejich tlapky. Fotky opět na rajčeti. Na výřadu bylo 402 kusů bažantí zvěře.

 • 20. leden Do mrazivého Albertovce jsem se tentokrát vydala spolu s Kájou a Quinou, Katkou s Airin a taky Jiřkou z CHS z Dvorku Čamourku a její Dyksi. Počasí bylo opravdu ladovské a na výřadu bylo 370 bažantů. Terén pro dohledávky byl opravdu těžký. Pár fotek je tady.

 • 16. leden Náš další hon v Albertovci, tentokrát pozvání na hon jako psovodi přijali Ruda se spinony Rufem a Sagiem, Olga s irčankou Daisy, Radka s angličankou Connie, Katka s výmarkou Airin a samozřejmě nemohli chybět gordoni. Bohdan vzal Sama, Helča přijela s Lordem a Kája vzala Quinu. No, a taky já s Bess. Na srazu bylo vidět bohaté zastoupení všech možných loveckých plemen. Nechyběli gordoni, angličanka, irčani, pointra, kraťasi, pudlpointři, obě plemena maďarů, výmaři, němečtí dráťáci, fousci, spinoni, flat, špringr a křepeláci. Hon v náročném terénu dal zabrat jak psům tak hlavně nám :) Fotky jsou tady. Spolu s ostatními známými jsme to pak vše probrali v restauraci U Supa. Děkuji všem, kteří přijeli na naše setkání a těším se, až se opět někde potkáme během roku. Ať už na výstavách nebo na některých zkouškách.

 • 12. ledna Na svou poslední cestu za duhový most se vydal náš bíglí dědeček Dix od Čižiny.
  Spolu jsme před 15 lety začali poznávat svět výstav a myslivosti. Díky němu jsem poznala plno příjemných lidí mezi bíglaři, s nimiž se ráda pozdravím a popovídám i nyní. Vzpomínky na něj budu mít navždy ve svém srdci. Dožil se nádherného věku necelých šestnácti let.

 • 12. leden Letos poprvé jsem se s Bess vypravila do Albertovce. Po příjezdu na místo jsem se dozvěděla, že to bude netradičně malý hon. Spolu se mnou se honu zúčastnili také Karolína s Quinou a Katka s výmarkou Airin. Na výřadu bylo 130 bažantů. Fotky jako vždy na rajčeti.

 • 9. leden Na první letošní výstavu jsme se jako již tradičně za poslední roky vydali do Olomouce.
  Ještě v pátek odpoledne však nebylo jasné zda vůbec do Olomouce vyrazím. Páteční sněhová nadílka dělala starosti všem. Vystavovat se měl pouze Baron, a tak rozhodnutí o jeho účasti bylo na Petře. Když už mě nechtěla pustit samotnou tak jsem si prosadila, že pojede Vlastík a bude mi dělat šoféra. Sobotní počasí už nebylo tak kalamitní, co se týká sněhové nadílky, ale sníh vystřídal déšť, a tak místy byla cesta jedno velké kluziště. Po příjezdu na výstaviště jsme zjistili, že z celkového počtu 90 BSP se jich dostavilo cca 60. Baronovi ve třídě ubyli dva soupeři a tak se předvedli v mezitřídě pouze čtyři psi. Baronek krásně běhal, a i přes menší neposlušnost v postoji si odnesl krásný posudek a ocenění V1, CAC. Zůstali jsme ještě o národního vítěze. Tento titul zaslouženě získal pes ze třídy vítězů.
  Za fotky z kruhu děkuji Karolíně, která se na nás přišla podívat.

 • 2. leden Naši smečku rozšířili hned dva malí gordoni z Holubické stráně.
  Xero se zabydlel u Žitníků a u nás doma se neplánovaně ocitla malá Xsara (Sunny).
  Xero i Sunny pochází ze spojení Quiny z Holubické stráně a Yennadon Dynamic Dana.
  Dan pochází ze známé CHS Yennadon v Anglii a působí v Německu v CHS Foresters of Darkmoor. Je to mladý elegantní pes, který se zúčastňuje jak výstav, tak také aktivně pracuje.
  Quinu si myslím, že není nutné moc představovat, je to jedna z nejlepších fen v našem chovu za poslední roky. Vzhledem k tomu, že Bess již štěníky mít nebude, jsem ráda, že mám doma aspoň trochu její krve. Oba malí holubičáci jsou již třetí generací gordonů z Holubické stráně.
  Pár fotek Sunny i Xera z jejich prvních dnů v nových domovech.