Archiv 2009

31.12.2009
17. 5. - Money V1, CAJC, BOB
17. 5. - Money V1, CAJC, BOB
 • 26. prosinec Štěpánský hon znamená závěr letošní honební sezóny na drobnou zvěř.

 • 19. prosinec S Bess jsme se konečně dočkaly honu v našem domácím MS Šenov - obecní. Předcházející hony jsme vynechaly kvůli Bessčinu hárání.

 • 17. prosinec Konečně napadl sníh a hon v bažantnici tak konečně dostal tu správnou atmosféru. V šesti lečích bylo uloveno cca 1 600 kusů bažantů. Na takto početném výřadu měli obrovský podíl jak střelci, tak samozřejmě psi. Všichni bez rozdílu pracovali krásně po celý dlouhý a náročný den. Na fotkách je také vidět orla skalního, který nejspíš přiletěl z nedalekých Beskyd.

 • 13. prosinec Vypravili jsme se na plánovanou návštěvu za Karolínou a štěníky. To, která fenka nám učarovala, se dozvíte už brzy. Fotečky tady.

 • 10. prosinec Bess se po měsíční pauze způsobené háráním, s radostí pustila do další práce na dohledávkách v bažantnici. Na výřadu bylo 1051 kusů bažantů. Fotečky opět na rajčeti.

 • 8. prosinec Na svou poslední cestu za duhový most se vydala naše Money, celým jménem PRIMERA MANON LESCAUT KALADAN.
  Byla vždy veselá a plná elánu do každé činnosti, v příštím roce jsme měli v plánu s ní absolvovat několik zkoušek. Na výstavách vždy byla oceněna známkou výborná a pouze na světové výstavě v Bratislavě odešla bez titulu. Za svou krátkou výstavní kariéru získala 3x CAJC, 2x CAC, BOB, III. BIG junior, III. dorostenec výstavního dne, nejlepší mladá fena klubové výstavy. Vkládali jsme do ní naděje co se týká chovu GS u nás. Bohužel příroda byla mocnější než my všichni. Vzpomínku na ní si navždy uchováme v našich srdcích.

 • 5. prosinec Na výstavu do Nitry jsem kromě Money měla přihlášeného také Dennyho ze Slezska. Pár fotek z posuzování MOD. Denny získal CAC, CACIB. V neděli už s majitelkou získal CAC, CACIB a BOB.

 • 28. listopad Obě holky hárají, a tak jsem si na hon půjčila Dennyho ze Slezska. Denny byl zlatíčko, a taky díky jemu bylo na výřadu 1 500 kusů bažantů. Fotečky jako vždy na rajčeti.

 • 27. říjen Jsem se s Bess vydala na náš první hon do Albertovce, fotky.

 • 18. říjen NV Zabrze (PL)
  Baronek získal ocenění výborný 1, v soutěži o nejlepšího psa jej porazil jeho otec. Vzhledem k tomu, že jsem jela sama nemám žádné fotky.

 • 17. říjen Národní výstava Brno
  Money se představila v mezitřídě a odnesla si titul CAC fotky opět na rajčeti.

 • 11. říjen WDS
  Money byla přihlášena do třídy mladých a získala ocenění výborná.
  Fotky z posuzování GS a ze závěrečných soutěží

 • 10. říjen Klubová speciální výstava slovenského klubu pointrov a setrov
  Money se představila v mezitřídě a získala V1, CAC + krásný posudek. Fotky jako vždy na rajčeti.

 • 19. září Pozvání na kachní hon na Jistebnické rybníky se neodmítá, fotky tady.

 • 5. září jsem s Bess byla na našem letošním prvním honu na kachny, fotky zde.

 • 10. srpen Přišly nám výsledky RTG MONEY a BARONA! Oba naši mlaďoši se podrobili RTG vyšetření na klinice ABVET v Bohumíně.
  Money - RTG kyčlí jsme posílali MVDr. Vomáčkovi na kliniku LIVE a výsledek A/A.
  Lokty jsem ji nechala vyhodnotit MVDr. Novákem z kliniky ABVET a výsledek 0/0.
  Baron - RTG kyčlí, loktů a OCD jsme poslali MVDr. Deckerovi a výsledek A/A, 0/0 a negativ.
  Jak Money tak Baron učinili další krok k chovnosti. Baronovi chybí už jen svod a Money musí složit pracovní zkoušky.
  Obě s Petrou děkujeme za vstřícný přístup jak MVDr. Nováka, tak sestřiček z kliniky ABVET. Z jejich přístupu ke klientům by si měl vzít příklad leckterý veterinář.

 • 9. srpen Baron se představil na krajské výstavě v Ostravě. Výstava byla již tradičně pořádaná na Slezskoostravském hradě. Baronek se představil v mezitřídě a získal ocenění V2 a krásný posudek. Moc gratuluji Petře k jejich společnému úspěchu.

 • 1. - 2. srpen OMS Opava ve spolupráci s MS Jilešovice, MS Bohuslavice a MS Hrabyně-Smolkov uspořádal první ročník Memoriálu Jitky Hromadové. Na tento memoriál, který je pojmenován po dlouholeté chovatelce a cvičitelce NKO, jsem se jela podívat jak v sobotu, tak v neděli. V sobotu jsem s jednou skupinou absolvovala les a v neděli se stejnou skupinou také vodu.
  Vítězem memoriálu se stal Atack z Bohumínských mokřin vedený Jardou Trejbalem, nejlepší práci na vodě předvedla Cimberly ze Štípek Michaela Kretka a nejlepší práci v lese předvedl Fllo Plameni Pas Luďka Müllera - Fllo pracoval na barvě jako oznamovač.
  Několik málo fotek jako vždy na rajčeti.

 • 20. červenec Tentokrát jsme k Odře vyrazili celá rodina. Jen Dixík zůstal doma a hlídal. Na dlouhé procházky v horkých letních dnech už ho moc neužije. Všechny naše holky se pořádně vylítaly. Ty čtyřnohé se dokonce i vykoupaly. Bylo to příjemné prázdninové odpoledne. Pár fotek je tady.

 • 18. červenec na zkoušky se letos nechystáme a tak aspoň chodíme okukovat ty kteří jsou zkušenější a zvládají disciplíny jak se říká levou zadní. Tentokrát jsem se s Money byla podívat na lesní zkoušky, které pořádal OMS Ostrava v osvědčené lokalitě Bažantnice Šilheřovice.

 • 15. červen Baronek už je velký kluk, kterému na zahradu jen tak někdo nevleze, ale i přes svou velikost je to pořád ještě hravé štěndo.

 • 14. červen Na výstavu do Raciborze (PL) se mnou tentokrát vyrazili Baron a Fido. Baronek se předvedl ve třídě mladých, kde bylo 6 psů. Baronek se předváděl skvěle a získal ocenění V2 a krásný posudek. Fido byl posouzen ve třídě pracovní a získal ocenění V1, CWC, NDPvR - nejlepší pes v plemeni. Ještě jsem dostala možnost předvést anglickou setru Biancu Morrison od Soni Fabové. S touto krásnou mladou fenkou jsem získala ocenění BOB.
  Na výstavišti jsem si připadala jako doma. Češtinu bylo slyšet ze všech stran. Potkala jsem také mnoho známých. Pár foteček najdete na rajčeti.

 • 25. květen s Money jsme se vypravili podívat na PZ které pořádal OMS Karviná v již osvědčené lokalitě MS Havířov. Počasí nám přálo a většina psů pracovala krásně. Bohužel se našli i ti kteří nesplnili některou z disciplín. Pár fotek jako vždy.

 • 17. květen Na klubovou výstavu ČPSK jsem Money přihlásila jen ze zvědavosti.
  Jako rozhodčí byli na výstavu delegováni manželé Ivaldi (IT) - CHS Ludstar. No, a protože tatínek našeho Maňáska je Vincenzo Ludstar, chtěla jsem znát jejich názor.
  Na výstavu byla přihlášena také sestřička Padme a bráška Porter. Už na první pohled bylo poznat, že jsou z jednoho vrhu. Jen výškou se Porter od obou holek odlišoval.
  Money se s Padme potkala ve třídě mladých a jak se říká "porazila ji o prsa". Rozhodčímu se líbili obě dvě. Rozhodlo uložení lopatek, také lepší předvedení a lepší osrstění u Money . Mezi psy se představil Sam a získal ocenění V3. Bohužel nebyl v typu rozhodčího. Posuzování v závěrečném kruhu začalo až po posouzení všech plemen. V kruhu se postupně představila všechna plemena. U každého se určil klubový vítěz psů i fen a následně proběhl výběr BOB. Mezi angličany BOB získal nádherný Fairray Expertis (IT). No a pak šli na řadu GS. Klubového vítěze získal Lirik None So Special (Ollie) a mezi fenami Erica Sarmando Dream (Ričí). O BOB šli Ričí, Ollie, Money a její bráška Porter. BOB za velké podpory známých získala Money. Následovali ještě IS, ISČB a POI. Následně se určovali nejlepší mladí jedinci, kde mezi psy vyhrál opět mladý Fairray a mezi fenkami naše Money. Nejkrásnější kategorie ale byli děti. Tady byl vítězem každý. O titul nejvyšší tedy BIS nastoupila Money, Fairray Expertis za AS, nádherný mladý pointer a dvě krásné irčanky. BIS po zásluze získal Fairray Expertis. Fotky GS tady a fotky ze závěreček tady. Fotky od Karolíny najdete na jejím rajčeti. Svůj foťák tentokrát měly i Any s Ivou a tak přidávám i jejich fotečky. Holky celkem překvapily.

 • 9. květen Klubová výstava MSKAO nám letos teda nevyšla. Díky mé zapomnětlivosti jsem neposlala včas přihlášku Money na výstavu a tak jsme se jely pouze podívat na ostatní. A byl to opravdu krásný výlet. Vzala jsem sebou jak gordonky tak taky Any s Ivkou. Neplánovaně jsem měla možnost předvést fenku AS Lucy z Krzáku, získala ocenění V1, CAC. Na výstavě se předvedl také Sam a získal ocenění V1. Mezi GS byl nejúspěšnější Glen z Želečky, který získal CAC, KV, BOB a při závěrečných soutěžích ještě BIG a BIS pod vedením Karolíny. Výsledky a fotky GS najdete tady a ostatní tady. Fotky od Káji tady.

 • 8. květen Tak jako každý rok i letos jsme s dětmi i psy absolvovali "Novobělskou patnáctku". No, nebyla to patnáctka, ale kvůli holkám pouze desítka. Letos jsme sebou poprvé vzali i Money. Holka se učí tahat v postroji a velice brzy pochopila jak to má vypadat. Bess samozřejmě nemohla chybět. Pár fotek je jako vždy na rajčeti.

 • 3. květen Život s gordony je velice pestrý, kromě výstav se věnujeme taky výcviku. Pár foteček je tady.

 • 1. května S dětmi jsme se vydali do Dvora Králové na safari. Dlouho jsem zvažovala jestli sebou vezmeme gordonky nebo ne. Nakonec jsme vzali jen Money. Holka z toho byla ze začátku celá rozjařená, ale když zjistila, že většina zvířat je za sklem, už je jen fascinovaně pozorovala.

 • 21. duben Přidávám pár obrázků našich psích mazlíčků a taky Baronka. Ten je skvělým společníkem mé kamarádky Petry a její rodiny.

 • 19. duben S kamarádkou Janou, její dcerou a dvěma bígly Fidem a Mendy jsme vyrazily na výstavu do Czestochowe. Gordonky tentokrát zůstaly doma. Fida jsem nějakou dobu neviděla a nebyla jsem ani u jeho úspěchu na klubové výstavě v Opavě kde získal CAC. Tentokrát Fidoušek také nezklamal a získal CWC a v závěrečných soutěžích byl vyhlášen třetím nejkrásnějším pracovním psem výstavy. Fotky jako vždy zde.

 • 17. duben Dix od Čižiny nám dnes oslavil 15 let přejeme mu vše nejlepší.

 • 13. duben Velikonoční pondělí je nejen oslavou jara, ale v letošním roce pro nás také oslavou Maňáskových narozenin. Do dalších let jí přejeme jen to nejlepší a hlavně ať je u nás spokojená a rozdává nám všem radost a příjemnou náladu.

 • 7. duben Dnešním dnem jsem splnila poslední podmínku pro získání loveckého lístku - zbrojní průkaz.

 • 4. - 5. duben NV Ostrava
  Sobota
  Na letošní výstavu jsem přihlásila obě gordonky.
  Sam se představil ve třídě vítězů společně s Terrym Moniky Vojáčkové. Sam získal CAC a Terry r.CAC. V boji o NV Sam porazil Adara z Mukuprun. Money byla ve třídě mladých sama a získala svůj druhý CAJC. Bess byla ve třídě vítězů spolu s Quinou a získala za ní r.CAC. Tímto r.CAC si splnila podmínky pro udělení titulu Český šampión. Quina získala CAC a následně taky NV. Kora ve veteránech titul nejlepší veterán. O BOB tak bojovali Sam, Money, Quina a Kora. Kdo v této konkurenci získá BOB, nám všem bylo jedno. BOB rozhodčí zadal Quině. V závěrečných soutěžích se předvedla Kora ve veteránech, Money v mladých a Quina v sedmé skupině. Bohužel ani jedna z našich gordonek nebodovala. Fotky jako vždy nemohou chybět, gordoni, angličani a pointři, irčani. Fotky ze závěrečných soutěží jsou tady. 
  Neděle
  Tento den jsem byla na výstavě opět. Tentokrát v roli vedoucí kruhu u kníračů. Naši smečku tentokrát reprezentoval Baron. Baronek se podruhé představil ve třídě mladých a byl úspěšný. Získal krásný posudek a ocenění výborný 2. Gratuluji paničce a taky pánečkovi, který jej předváděl. Dalšími želízky v ohni pro naši rodinu byli malí černí knírači sestřenky Hanky Skotákové. Její fenka Daily News Carboneum ( Baghira ) i přes své mládí patří k tomu nejlepšímu z plemene co se na našich výstavách pohybuje. Získala CAC, NV, BOB a v závěrečných soutěžích III.BIG. Ani její druhý odchovanec Faither nezůstal pozadu a ve třídě mladých získal CAJC. Fotky všech kníračů a foto ze závěrečných soutěží. BIS získala nádherná fena komondora.

 • 21. březen první jarní den byl pro mne dost významný. Po roční praxi v MS Šenov - obecní a absolvování kurzu uchazeče o první lovecký lístek jsem absolvovala zkoušku z myslivosti. Celkem se ke zkouškám dostavilo 16 uchazečů. Jen jeden zkoušky neudělal, tři získali vyznamenání a 14 uchazečů uspělo. Zkoušky jsem zvládla s vyznamenáním. Slavnostní pasování na myslivce dvou nejlepších adeptů proběhne na výročním plese OMS Ostrava v lednu 2010.

 • 15. březen V polské Jaroslawi se konala národní výstava a na ní se představil náš Tony.
  Tony se na výstavě objevil po roční pauze a hned zabodoval. Získal ocenění V1, CWC, nejlepší pes v plemeni a BOB. Gratuluji Agneszce a Bartkowi.

 • 12. - 15. únor CRUFT'S Oči všech kynologů se v tyto dny obrátily do Birminghamu, kde probíhala jedna z nejstarších výstav psů na světě. Cruft's znamená ve světě výstavní a chovatelské kynologie pojem. Mít psa, který se zúčastnil Cruft's a uspěl na něm je snem skoro každého. Svůj sen si letos splnil taky jeden z našich nejúspěšnějších gordonů posledních výstavních sezón. Sam získal nominaci v loňském roce na pražské mezinárodní výstavě.
  Bohdan si jako spolušoféra vzal mou drahou polovičku. Na cestu vyrazili ve čtvrtek brzo ráno a domů se vrátili v pondělí odpoledne. Fotky z výstavy a cesty taky nějaké jsou, tak se můžete kouknout. Povídání od Bohdana přidám později.

 • 7. - 8. únor MVP Brno Duo CACIB Letos poprvé se u nás konaly dvě mezinárodní výstavy během jednoho víkendu. Výstaviště bylo výborně připraveno, kruhy byly dostatečně prostorné a hlavně celý kruh byl pokryt kobercem. Psům tak pohyb v kruhu nečinil žádné problémy.
  Money se poprvé představila ve třídě mladých a dá se říct, že udělala dobrý dojem. 
  Sobota - posuzoval všechny ostrovní ohaře pan doktor Novotný. Jako první z našich psů se představil Sam. Získal ocenění V1, CAC, r.CACIB. Byla to pro něj rozcvička před nadcházejícím Cruftem. Money ve třídě mladých měla svou polosestru Perlitu Sarmando Dream. Money získala ocenění výborná 1, bohužel bez potřebného CAJC. Argument, že je malá se mi nezdá jako dostatečný. Money má teprve devět měsíců a stále roste. Kája s Korou získaly nejlepšího veterána v plemeni a tak jsme zůstaly i na závěrečné soutěže. Fotky gordonů tady, závěrečné soutěže tady. Ostatní plemena ostrovních ohařů IS a AS. Momentky jsou zde.
  Neděle - Money s Korou už jako zkušení výstavní harcovníci vlezly do domečku a pokračovaly ve svém spánku. Posuzování dnes probíhalo pod taktovkou pana Šrámka. Gordonů bylo méně než v sobotu. Money se rozhodčímu líbila, ocenil zejména její kvalitní a bohaté osrstění a výborné úhlení obou párů končetin. Získala ocenění CAJC a tím možnost zúčastnit se závěrečných soutěží. Kora nechtěla za Money zůstat pozadu a tak se předváděla také výborně. Rozhodčí ocenil jak srst, tak excelentní pohyb. Ten by ji mohl leckterý mladší pes závidět. Získala ocenění V1, nejlepší veterán plemene a možnost zúčastnit se závěrečných soutěží.
  V odpoledních soutěžích jsme se také neztratily. Money si mezi mladými VII. FCI skupiny vyběhala krásné třetí místo. Maďar Deril kamarádky Laďky si to nechtěl nechat líbit a její umístění taky zopakoval mezi dospěláky. Fotky gordonů tady, závěrečky tady a všechny AS a IS jako vždy na rajčeti.

 • 30. leden Bess oslavila své sedmé narozeniny.

 • 24. leden Konec honební sezóny se kvapem blíží a tak s holkami využíváme každou volnou chvilku k návštěvě Albertovské bažantnice. Náš poslední hon se nesl ve znamení shledání se s přáteli ..... . na tento hon jsem vzala jak Bess tak Money. Přijela Kája s Korou a Quinuchou , Bohdan vzal Sama. Z Prahy za námi dorazil Ruda se svými spinony, Helča předvedla šikovnost svého gordona Lorda, Olga tentokrát nepřivezla jen Daisy, ale taky kamarádku Petru a její dva šikovné maďary Loca a Raiku. Byla nás celkem početná skupina která budila údiv a někdy i úsměv na tvářích stálých účastníků. Když jsem pak na výřadu spočítala počet psů, byl závratný. Na honu bylo celkem 46 psů všech možných loveckých plemen. Prožili jsme příjemný den. Fotečky z dnešního honu.

 • 23. leden S Bess jsem opět vyrazila na bažanty. Naši dorostenku jsme nechaly doma aby dělala společnost jak holkám tak našemu dědečkovi Dixovi. Večer k nám přijela Olga s Daisou a Petra s Locem a Rajkou. V sobotu byly pozvané do bažantnice a tak dorazily s předstihem. Večer jsme tak strávily v příjemném rozhovoru, který jsme musely brzo ukončit abychom ráno vše stihly.

 • 19. leden Začátek týdne jsem opět trávila s Bess v Albertovci.

 • 16. leden Hony v bažantnici ještě stále pokračují a tak jsem opět vyrazila s oběma gordonkami. Kája opět dorazila s Korou a Quinou. Počasí bylo příjemné ani teplo ani zima. Na výřadu bylo 840 kusů bažantí zvěře. Foťáky jsme s Kájou samozřejmě měly sebou a tady máte pár obrázku ode mne a tady zas od Káji

 • 10. leden V sobotu jsem se do Olomouce vypravila ještě jednou a to s Baronem. Poprvé se ukázal ve třídě mladých a získal od pana rozhodčího Vondrouše pěkný posudek. Baronek se skvěle předváděl i když jsme to spolu skoro vůbec netrénovali. Za to patří poděkování jeho paničce Petře, která je teď plně zaměstnaná prací kolem malého Míši. Pár fotek je tady.

 • 9. leden Národní výstavu v Olomouci jsem si s holkama nenechala ujít. Money se zde naposled ukázala ve třídě dorostu a Bess byla přihlášena do třídy vítězů. Společnost nám dělala Kája s Korou, která začíná svou kariéru ve veteránech. Na Money už bylo vidět, že zkušenosti z dřívějších výstav se hodí. Zvlášť to bylo patrné na její účasti v závěrečných soutěžích. Ostatní dorostenci byli netrpěliví a hlavně zvědaví na své sousedy a nové kamarády. Money nerozhodil ani mladý ridgeback, který před ní neustále poskakoval. Předváděla se ještě lépe než Bess. A jak jsme dopadly?
  Money získala ocenění VN1 a v závěrečných soutěžích 3. BOD mezi dorostem a Bess V2, r.CAC.
  Fotky z posuzování zde, závěrečných soutěží zde a pár fotek od AS.

 • 3. leden S Kájou jsme přijaly pozvání od Rudy a jeho spinonů a vyrazily do bažantnice na Konopiště. Sobotní podvečer jsme trávily v příjemné společnosti Rudy, Ivanky a také jejich spinonů Rufa a Saggia. Obrázky z příjemně stráveného večera tady. Neděle už patřila honu v bažantnici tady.