Archiv 2008

31.12.2008
Money, 1. den u nás
Money, 1. den u nás
 • 31. prosinec rozloučení se starým rokem jsem si nemohla naplánovat lépe. S oběma gordonkami jsem jela na hon do bažantnice. Byl to malý hon, který byl v duchu klasických honů na drobnou zvěř. Fotečky tady.

 • 26. prosinec Tradiční závěr roku a poslední Štěpánský hon jsem si s Bess nenechala ujít.

 • 13. prosinec Měla jsem malé dilema jít na hon do sdružení nebo do bažantnice kam přijela Kája s taťkou a gordonkama? Vyhrál hon, s tím, že po skončení honu se s Kájou ještě potkáme. To jsem, ale nevěděla co příjde. Bess v první leči pracovala krásně. V areálu bývalého JZD vypracovala několik bažantů a tak se podílela na jejich odlovu. Druhou leč jsme začínali na řepkovém poli. Tady byl střelen zajíc a Bess jsem pro něj poslala. Krásně jej vypracovala, vzala, ale už nebyla schopná jej přinést. Křeče se objevily znovu. Tím se mi potvrdila moje domněnka, že vše způsobuje buď přímo řepka nebo nějaký postřik. Pro Bess tím hon skončil. Odvezla jsem ji domů ať je v klidu a měla na výběr, buď už zůstat doma nebo vzít Money a jet do bažantnice. Vyhrála bažantnice. Tak jsem v jednom dnu stihla jak hon tak bažantnici. Fotky z honu tady a bažantnice je tady. U Káji najdete zase ty její.

 • 10. prosinec V jeden den mě zastihly dvě zprávy a jak už to chodí jedná byla veselá a ta druhá smutná. Ve věku 12,5 let odešel za duhový most otec naší Bess Ulan Sonave. Až do konce svého života byl tím největším přítelem a pomocníkem své paničky Helči Krebsové. Ta druhá zpráva zase oznamovala příchod nového života. Baronkovi se jeho lidská smečka rozrostla o dalšího člena. Na svět přišel malý Michal Šebesta.

 • 9. prosinec Bess se už druhý den chovala jako absolutně zdravý jedinec a tak, po konzultaci s vetem, mohla absolvovat další hon. Během tohoto honu pracovala skvěle. Každý kdo věděl co se jí před pár dny stalo nevěřil, že je to ten stejný pes. Obrázky najdete tady.

 • 4. prosinec Letos poprvé dorazila do Albertovce taky Kája s Korou a Quinou. Rozšířily tak účast černošek na čtyři. Money byla opět s náma. Bohužel pro Bess tento hon nedopadl vůbec dobře. Při nástupu do druhé leče se u ní objevily křeče, o kterých jsme nikdo netušili co je způsobuje. Hodinku si odpočinula a pak šla znovu byť už jen na řemenu, ale křeče se objevily znovu. Odjela jsem s ní na veterinu. Ani tam mi, ale nebyli schopni říct co tyto křeče způsobuje. Udělali rozbor krve, RTG ale na nic nepřišli. Zjistili jen to, že Bess je podle nich absolutně zdravá!!! Moje a Kájiny fotky tady a tady.

 • 22. listopad na svůj první hon do bažantnice se jela podívat taky Money. Je to ještě gordoní mimino a tak tam jela výcvikem nepoznamenaná. Money však je jak říká Kája" splachovací" a nevím o ničem co by ji dokázalo rozhodit. Chovala se jako zkušený pes a dokonce přinesla svého prvního bažanta. Obrázky na rajčeti.

 • 20. listopadu jsem se s Bess vydala do Albertovce. Počasí bylo příjemné ani moc teplo ani zima. O sněhu jsme si mohly nechat jen zdát. Fotečky najdete tady.

 • 15. listopad Bess dostala letos poprvé možnost pracovat na honu v MS Šenov. V tomto sdružení také vykonávám svou adeptskou praxi a tak jsem již čtvrtou sezonu s Bess pravidelným účastníkem na jejich honech jak na kachny tak na drobnou zvěř. Fotky tady.

 • 1. listopadu Letošní výstavní sezonu jsme se rozhodli zakončit na Slovensku. S Bess a Money s námi cestovala fenka krátkosrstého ohaře Nessi z Bilice pana Luďka Müllera. V Nitře jsme se potkali jak s Kájou, Markem a Quinou tak taky s Bohdanem, Radkou malou Evičkou a samozřejmě Samem. Gordony posuzoval anglický rozhodčí Alec Wood a jeho posouzení bylo opravdu důkladné. Ze šesti psů pouze jeden obdržel známku výborný. Byl to Sam, který ve třídě šampionů získal ocenění V1, CAC, CACIB. Mezi fenkami se představilo jedno štěně VN, Money ve třídě dorostu také VN, fenka v otevřené V bez titulu, ve třídě pracovní Quina V1, CAC a v šamp. Bess V1, CAC. V boji o CACIB byla tentokrát úspěšnější Quina. Díky tomuto CACIBu splnila poslední podmínku pro udělení titulu interchampion. Bess díky CAC získala jako první gordon z čekého chovu titul Grandšampion Slovenska. Po skončení posuzování gordonů jsme čekali na posouzení Nessi. Nessi se předváděla opravdu nádherně a i díky tomu získala ocenění V1, CAC, CACIB a v porovnání se psem také BOB. Moje fotky a tady jsou od Káji gordoni a ostatní.

 • 5. října Sobotní zima byla zapomenuta a v polském Rybniku nás zahřívaly příjemné sluneční paprsky. Výstavní premiéru pod mým vedením si odbyl bernášek Baron ze Starobělské samoty mé kamarádky Petry. Baronek se představil ve třídě dorostu a zaslouženě si odnesl známku Velmi nadějný. Den tedy začal velmi slibně, ale jeho pokračování už tak příjemné nebylo. V kruhu ohařů se děly velice zajímavé věci. Pan rozhodčí se rozhodl, že bude velice šetřit všemi tituly. U angličanů, gordonů a také ostatních plemen nezadal ani jedno čekatelství šampionátu. Výborné psy i feny nechal běhat jak o nejlepší jedince v rase tak o BOB a nakonec sdělil, že tituly nezadá. Byl to tak jediný mráček na jinak výborném dni. Fotky od Káji jsou schované tady. Bess, Sam a také Quina obdrželi známku výborný. Bohužel bez titulů. Money jela pouze jako doprovod, stejně jako Markův Sorbon.

 • 4. října Během září se naše smečka rozrostla o bíglího fešáka Fida. Jeho panička mi umožnila připravit jej na BZH. Fido byl šikovný a zkoušky dokončil. Tímto tedy splnil poslední podmínku chovnosti a stal se tak chovným psem Beagle Clubu ČR. Fotečky ze zkoušek jsou tady. I teď když si je prohlížím cítím, jaká tehdy byla zima.

 • 27. - 28. září Memoriál Karla Podhajského, neboli největší svátek všech majitelů ohařů a příznivců lovecké kynologie vůbec jsme si s Kájou nemohly nechat ujít. Při rozmýšlení které černošky vezmeme sebou jsme se dohodly pouze na Money. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli obě fotit to bylo nejlepší řešení. Jestli se nám naše rozhodnutí vyplatilo posuďte sami. Moje pokusy tady a od Káji tady.

 • 7. září S Radkou a její angličankou Connie jsme se vydaly na procházku podél Ostravice. Naším cílem byl Slezskoostravský hrad. Počasí nám přálo a tak jsme si to všechny pořádně užily. Domů jsme přišly řádně unavené. Holky trénovaly klidy před pernatou ať už na bažantech tak na divokých kachnách. Pár obrázků jako vždy na rajčeti.

 • 6. září Bess se konečně dočkala. První hon ve sdružení proběhl tuto sobotu. Moc práce pro nás nebylo. Na naší straně nebylo moc dohledávek. Bess, ale potvrdila, že umí výborně pracovat jak na hladině tak v rákosí - fotky.

 • 5. září Baron roste doslova před očima a tady jsou jeho nejnovější fotky.

 • 4. září S oběma gordonkama jsem se vydala na ranní procházku. Babí léto je v plném proudu a tak si ho užíváme. Obrázky jsou tady.

 • 20. srpen Velký úspěch našich tří gordonů bylo potřeba oslavit a tak jsme se vypravili do Vřesiny za Radkou a Bohdanem a taky samozřejmě Samem. Aby mu nebylo smutno tak jsme vzali i obě gordonky. Obrázky jako vždy na rajčeti.

 • 20. srpen Ráno jsem vzala všechny tři psy a zajela s nimi k Odře. Nádherné ráno plné sluníčka nám procházku zpříjemnilo. Domů jsem přivezla tři urousané, ale spokojené štěkavce. Fotky zde.

 • 16. - 17. srpen Bratislavskou výstavu DUODANUBE jsem si letos nenechala uniknout. Poprvé jsem měla možnost vzít sebou i Money. Fotky z obou dnů tady.

 • 11. srpen S Money a holkama jsem se opět jela podívat na bernáška Barona a jeho rodinu. Jak Baron, tak Money řádili jak černé ruky.

 • 9. srpen Tentokrát jsem Bess přihlásila na Krajskou výstavu, která se každoročně pořádá na Slezsko-ostravském hradě. Mám to prostředí moc ráda a tak mě od účasti neodradily ani černé mraky a nekonečný déšť. Bohužel foťák jsem tentokrát nebrala a tak nemám žádnou fotku. Bess získala ocenění V1, vítěz třídy, krajský vítěz.

 • 3. srpen S Money jsem se vypravila na čumendu na SZVP ohařů do Bohuslavic, které pořádal OMS Opava. V příjemné společnosti jsme strávily krásný slunečný den. Výkony všech psů byly výborné. Money se opět ukázala v tom nejlepším světle. Vypadá to, že bude mít pevnou a klidnou povahu. Větší pohyb lidí a víc psů ji vůbec nevadil. Obrázky tady.

 • 2. srpen Říká se "do roka a do dne" my si to s Bess protáhly ještě o jedenáct dnů. Znova jsme se postavily na nástup před mysliveckou chatou Ostříž a čekaly na losování Lesních zkoušek, které pořádal OMS Ostrava ve spolupráci s MS Šilheřovice. Fotečky na rajčeti.

 • 24. červenec Baronek nám roste přímo před očima.

 • 22. červenec Na telefonní sloup nám přiletěl čáp. Jeho neustálé klapání zobákem nejvíc zlobilo Bess, která nevěda jak se má k němu chovat. Nejdřív jej vystavovala a pak na něj blafala.

 • 22. červenec Navštívila jsem s holkama CHS Black Brianta kamarádky Lenky Smutné. V posledních letech je to jedna z nejlepších chovatelských stanic Flat coated retrievrů u nás.

 • 19. červenec Obě gordonky jsem vzala na čumendu na SZVP ohařů do Rychvaldu, které pořádal OMS Karviná. Pro Money to byla opět velká zkušenost. Poprvé se seznámila s kačenou a i když to ze začátku vypadalo na velkou nedůvěru po chvíli zvítězila zvědavost a Money se rozhodla, že ji taky bude nosit. Výsledky pejsků byly velice vyrovnané a posuzování bylo přísné, ale spravedlivé. Čtyři psi dokončili s plným počtem bodů. Vítězem se stal Ataman Duma Kazana pana Luďka Müllera CHS ze Štípek. Fotky najdete tady.

 • 18. červenec Money oslavila tři měsíce a tak přidávám pár obrázků.

 • 5. červenec Kája s Quinuchou se připravují na vodní práce a tak přijely omrknout zkoušky, které pořádal OMS Ostrava ve spolupráci s MS Šilheřovice a místní bažantnicí. Abychom nejely jen s jednou gordonkou, tak jsme do auta naložily ještě Bess a samozřejmě maličkou Money. Poprvé jsem ji tak vzala do společnosti jiných psů. Ze začátku sice nevěděla kam by si zalezla , ale po chvilce už dováděla s fenkou malého münsterlanda. S Kájou jsme prožily příjemný den a Money prokázala, že z ní roste vyrovnaná gordonka. Moje fotky jsou tady a od Karolíny zase na jejím rajčeti.

 • 1. červenec Bess mermomocí chtěla vědět kde má pštros štěrkátko a takhle to dopadlo. Naštěstí stačila jehla s nití a pštros je zase jako nový.

 • 29. červen Money s náma vyráží na svou první pořádnou procházku k řece.

 • 28. červen S Bess, bíglem Fidem a jeho paničkou jsme se vydaly do Brna na Intercanis.
  Pořadatelé mi udělali radost a kruh bíglů umístili hned vedle kruhu setrů. Nemusela jsem tedy přebíhat mezi kruhy. Vše jsem měla po ruce. Fido byl opět ve třídě mladých a získal ocenění VD. Pár bíglích fotek .
  Mezi gordony byla trochu menší konkurence než u bíglů, ale určitě nebyla méně kvalitní. Mezi psy se představil mladý pes z Polska Aragon z Ojcovskiej Doliny, který získal CAC, CACIB a BOB. Terry Moniky Vojáčkové získal ocenění CAC a r. CACIB. Mezi fenkami vyhrála rakouská fenka Munroc Continental Hope CAC, CACIB. Bess získala ocenění CAC a r. CACIB. Káji Quina byla ve třídě pracovní a získala titul CAC. Když se pan rozhodčí Němec rozhodoval mezi fenami o CACIBa tak fenky nechal pěkně proběhnout a dvakrát je posoudil ve statice. A jak sám řekl Bess dal před Quinou přednost vzhledem k jejímu stáří a výbornému pohybu. Pohyb má teda Bess výborný, ale to stáří na ní vidět není. Fotky gordonů i s oceněním je tady. Přidávám ještě pár fotek pointrů.

 • 26. červen Money už je u nás dva týdny a pomalu si zvyká na běžný denní režim. Pohodové obrázky. Taky jsme se opět vypravily za bernáškem Baronem a jeho rodinou. Jak vypadalo jeho seznámení s Money a zbytkem smečky uvidíte tady.

 • 22. červen Přidávám pár fotek z našich pravidelných procházek kolem Odry a Ostravice.

 • 15. červen Dnes nastal ten velký den a já si domů přivezla černou princeznu. Díky chovatelce Anně jsem měla možnost vybrat si pro fenku jméno a tak nám po dvoře běhá malá slečna s dlouhým jménem. PRIMERA MANON LESCAUT KALADAN. Dodržela jsem tradici a tak máme na dvoře další štěndo, které má ve jménu auto. Tentokrát je to Nissan PRIMERA. Obrázky návštěvy Kaladanu jsou tady

 • 14. červen S bíglím klukem Fidem a jeho paničkou Věrkou jsme se vypravily na Klubovou výstavu BC do Prostějova. Když už byla výstava tak blízko tak jsem sebou vzala i našeho Dixe. Letos poprvé byla otevřena třída pro psy kastráty a tak se i náš dědek mohl opět proběhnout ve výstavním kruhu. Jsem na něj pyšná. Jeho čtrnáct let by mu určitě nikdo nehádal. Fido se představil ve třídě mladých a ostudu jsme určitě neudělali. Obrázky jsem musela pro jejich množství rozdělit do tří alb. Na psy, feny a momentky.

 • 4. červen V rámci kurzu myslivosti mám také povinné dvoje střelby z brokovnice a malorážky. Ty první jsem úspěšně zvládla. Střelba z brokovnice v mém podání byla mnohem lepší než u malorážky. Ten terč se srncem byl podle mě malý a hlavně daleko. U brokovnice mi ani nevadil létající cíl. Foto dokumentace z toho jak nám to všem šlo je tady.

 • 30. květen S Kájou a celou rodinou jsem vyrazila na návštěvu do CHS Kaladan. Byl před námi těžký úkol. Z pěti fenek si vybrat nej, nej, která by splňovala moje nároky. Až čas ukáže, jestli jsme vybrali správně. Moje foto je tady a od Káji tady.

 • 28. květen S holkama jsme se zajely podívat na štěňátka bíglů do CHS Sunny Side v Mokrých Lazcích. Fotky krásných strakatých štěníků jsou ukryty zde.

 • 26. květen Bohdan se Samem se přihlásili na podzimní zkoušky pořádané OMS Karviná a tak jsme je s Bess jely podpořit. Sam předvedl výbornou práci při hledání i společném honu. Na výbornou předvedl i dohledávky. Aport z hluboké vody byl také bez problému. Jen ty vlečky!!!! Sam se rozhodl, že on přeci nepůjde rovně po stopě, ale zkusí to raději prohledat i do prostou. Když už tedy vlečku vypracoval a měl se vrátit k Bohdanovi přes louku vysokou travou, tak si to rozmyslel a šel raději po cestě. Přece se on "skotský šlechtic " nebude někde namáhat. Výsledky z vleček ho tak díky limitní známce hodily do druhé ceny. Jinak to byl velice vydařený den. Gratuluji taky Rudovi s Rufem, Lence s Káčou a Hance s labradorem Pablem k jejich výsledkům. Fotečky jsou tady.

 • 11. květen Neděle po klubovce patřila výcviku a přípravě na PZ. Bess se to sice už netýká, ale opakovat je třeba pořád. Nácviku se účastnili tři gordoni , dva spinoni a jedna irčanka. Mé poděkování patří Káji a její rodině za to, že se o nás výborně postarali a také MS, které nám umožnilo výcvik v honitbě. Fotečky jsou jako obvykle na rajčeti.

 • 10. květen Už tradičně se klubová výstava MSKAO konala v zámeckém parku ve Slavkově u Brna. Stejně jako loni jsem sebou na výlet vzala holky a taky dědečka. Někdo přece musí hlídat, když máma celý den lítá mezi výstavními kruhy, aby ji náhodou nějaký pes neutekl bez fota. Jinak počasí bylo stejně jako loni perfektní. Sluníčko svítilo už od rána a tak nic nebránilo slavnostímu nástupu v čele s kočárem s rozhodčími. Foto zde. Gordonů bylo přihlášeno 24 a do kruhu šli až po posouzení angličanů. Dá se říct , že celé vystoupení gordonů proběhlo v režii Karolíny a jejích odchovánků z Holubické stráně. Mezi psy titul Klubového vítěze získal Oris z Holubické stráně - Sam a mezi fenami to byla Quina z Holuické stráně, která získala také titul BOB. Bess hanbu neudělala a ve třídě vítězů získala ocenění V1, CAC výsledky a fota z posuzování najdete tady.
  Evě Dudkové jsem ještě vystavovala fenku pointra Iggy Jutu z Bolatic na její fotky a fotky jiných pointrů se můžete podívat tady. Pár fotek z posouzení irčanů jsme schovali tady a od angličanů je najdete zase tady. Fotky od Karolíny najdete jako vždy zde.

 • 9. květen Přidávám další fotečky bernského salašnického psa Barona ze Starobělské samoty.

 • 3. květen Jako adept jsem se účastnila zkoušek vloh pořádaných OMS Ostrava ve spolupráci s MS Košatka. Bess byla se mnou a mohla jen tiše závidět. Fotečky jsou tady.

 • 2. květen Volný den jsme vyplnili návštěvou zámku Náměšti na Hané a když už jsme byli na Hané tak jsme se nemohli nestavit u Vašíčků v Králové. Na dvoře krom tří gordonek a jagošky Ajky měli ještě dalších sedm malých jagošů. Holky jim důkladně podrbaly kožíšky a za odměnu se pak povozily na Lucky. Kájo dík za příjemné odpoledne. Fotky tady.

 • 20. dubna Naše rodina propadla psům na všech frontách. Skoro v každé rodině mají nějakého štěkavce u nás to jsou gordoni a bígl a sestřenka Hanka Skotáková CHS CARBONEUM chová zase malé knírače Několik fotek jejích psích slečen najdete tady.

 • 19. duben Jen týden po ostravské výstavě jsem se zúčastnila další kynologické akce v Ostravě. Tentokrát to byl svod loveckých psů. Jako adept na první lovecký lístek to mám tzv. dobrovolně povinně. Pár foteček ze studeného dopoledne je tady. Při cestě domů jsem se ještě stavila u své kamarádky Petry abych se podívala na nový psí přírůstek do jejich rodiny. Obrázky bernáška Barona ze Starobělské samoty jsou tady.

 • 13. dubna V neděli jsem byla v kruhu u pana rozhodčího Andraše Polgara. Jeho posuzování bylo velice zajímavé. Viděla jsem psy, které jinak na výstavách moc nepotkávám. V kruhu se nám vystřídali mastifové, černí teriéři, šarplaninci a leonbergři. Počasí už bylo mnohem rozumnější a závěr posuzování leonbergerů sledovalo mnohem víc diváků než gordony v sobotu. Fotky i s výsledky mám tady.

 • 12. dubna Tak na ostravskou národní výstavu jsem se opravdu těšila. Potkala jsem mnoho lidí, které jsem potkávala buď na honech ,nebo v bažantnici. Bylo tam mnoho majitelů a chovatelů, které vídám opravdu jen na výstavách a vždy, když se potkáme, tak si máme o čem vykládat. Na výstavách se pohybuju od roku 1995 a pořád se těším, nemůžu dospat a před vstupem do kruhu mám trému. Teď už to ale tak neprožívám, a i ten žaludek mi už dává pokoj. Letos jsem kromě Bess měla předvádět ještě bíglího fešáka Fida a pointří slečnu Igi. Bohužel pořadatelé z nějakého důvodu změnili pořadí plemen v kruhu a tak když já ještě byla v kruhu s Fidem, jinde už nastupovali pointři. Eva si tak Igi musela předvést sama. Snad mi její předvedení vyjde na klubovce ve Slavkově. Gordoni šli do kruhu jako poslední. Celý den poprchávalo a vítr byl celkem studený. Meteorologům předpověď počasí tentokrát vyšla na 100%. K naší smůle Bess nastoupila do kruhu s Ričí a ta Bess vrátila porážku za Trenčín. Nejlepším psem se stal Terry Czech Pamir a mezi fenami vyhrála Quina z Holubické stráně. Quina pak Terryho porazila v boji o BOB. V odpoledních soutěžích pak ještě skončila jako 5. BIG. Fotky z posuzování setrů najdete tady a zde, ty ze závěrečných soutěží jsou schované zase tady.

 • 3. dubna Výborná zpráva přišla z Polska. Tony se zúčastnil výstavy v polských Katowicích a získal ocenění výborný 1, CWC a k tomu krásný posudek. Pro Tonyho to byla jeho první účast mezi dospěláky. Gratuluji Agnieszce a Bartkowi i k jejich dalšímu úspěchu. Jejich druhý pejsek - zlatý retriever Raptus - získal v sobotu na stejné výstavě ocenění výborný 1, CWC, CACIB, BOB a nominaci na Crufts.

  Posudek Tonyho: Pes výborného typu, výborné proporce hlavy a výraz, výborná horní linie a úhlení, volný pohyb, pěkná srst, dobrý temperament

  Rozhodčí: pí Janusz Opara

 • 18. února Tak od dnešního dne je Bess oficiálně Slovenský šampion krásy. Dnes nám domů přišel certifikát. Bess si šampionát dala, sice trochu opožděně, ke svým šestým narozeninám. Ještě jednou jí moc gratulujeme.

 • 31. ledna Tento den v bažantnici byl tuto sezonu už naším posledním. Byl to hon věnovaný všem těm, kteří se celou sezonu starali o bezproblémový provoz bažantnice. Všichni obdrželi pozvánku na své jméno. Vše začalo vydatnou snídaní, po které následoval slavnostní nástup. Zde jsme se dozvěděli, jak bude celý lovecký den probíhat. První dvě leče probíhaly mimo areál bažantnice. Bažanti si často a rádi dělali výlety do míst, kde se běžně neloví, tzv. za cestu. Došlo taky k menší kuriozitě a tou byl odchyt zajíce do rukou. Ušák to přežil a po skončení leče byl opět vypuštěn. Po třetí leči už v areálu bažantnice následovala svačinka. No, podle mne to byl spíš pořádný oběd. Všichni jsme se posilnili, pejsci dostali taky něco dobrého a pokračovali jsme dál. Následovaly ještě tři leče. Po slavnostním výřadu jsme se odebrali do lovecké chaty k menšímu pohoštění. Bess a obě gordonky od Vašíčků se přesunuly do aut, kde spokojeně chrupkaly. Nás ještě čekalo vyhlášení krále honu a později myslivecký soud. Nějak se mi ten soud k mé úlevě vyhnul. I když pár prohřešků jsem taky měla. Omlouvá mě snad jen neznalost myslivecké terminologie.
  Chci ještě jednou poděkovat panu Müllerovi a Opavské lesní za možnost chodit s Bess na poplatkové hony do Albertovské bažantnice. Doufám, že se nám podaří zúčastnit se i v následující lovecké sezoně 2008-2009. Moje obrázky jsou tady a od Káji tady.

 • 30. ledna Konec honů v bažantnici se blíží mílovými kroky a tak se snažíme využít každou příležitost. Na dnešním honu bylo méně pejsků a ti tak měli o něco víc práce. Všichni ale odvedli skvělou práci a tak i jejich přičiněním bylo na výřadu 442 kusů bažantích kohoutů a slepic. Bohužel jsem nemohla zůstat až do konce a tak nemám fotky krásně udělaného výřadu. Pár obrázků z celého dne je tady.

 • 26. ledna Do Trenčína jsme jeli zkusit štěstí. A vyplatilo se nám to. Bess získala krásný posudek a ocenění V1, CAC, CACIB a BOB. Splnila podmínky pro SLOVENSKÉHO ŠAMPIONA. Fotodokumentaci z výstavy najdete tady a delší reportáž z Trenčína je zde:
  Celý týden jsem řešila malé dilema. Jít v pátek před výstavou ještě do bažantnice, nebo být raději doma, ať je Bess v pohodě. Pro bažantnici rozhodlo slibované krásné počasí a účast Bohdana se Samem a Káji s Quinou. Bess se skoro na konci honu navoňala odérem z mrtvé kuny. Doma ji tak čekala koupel. V sobotu jsme vyrazili kolem půl sedmé. Spěchat jsme nemuseli, protože první gordon měl přijít na řadu až jako pětatřicátý v pořadí. Před výstavištěm nás přivítala pěkná fronta aut. Zařadili jsme se a poctivě čekali půl hodiny. Výstaviště nás přivítalo kruhy, které byly celkem dostačující, ale prostor kolem nich byl opravdu malý. Vmáčkli jsme se vedle Zdenka s Ričí a čekali, až na nás přijde řada. Podařilo se mi vyfotit pár angličanů. Bohužel fotky nejsou podle mých představ, ale průchod kolem kruhů byl opravdu o život. Po angličanech přišli na řadu gordoni. Byli přihlášeni dva psi a tři fenky. Ve třídě dorostu to byl pejsek z Rakouska AMBERLOVE CAFFE AMERICANO získal VN1, v mezitřídě byl ODIN BOJANDOLÍ, který získal známku VD - rozhodčímu se nelíbila jeho výstavní úprava. Můžete posoudit sami podle fotky. Pak už nastoupil Zdenek s Ričí - Erica Sarmando Dream - a panu rozhodčímu se Ričí líbila. Získala ocenění V1, CAC a tak si splnila slovenského šampiona. Po Ričí jsme šly já s Bess. Moc nadějí jsem si nedávala. Vždyť Bess nikdy po výstavách moc nejezdila a nebýt úspěchu na klubovce ve Slavkově, tak už by nikam nejela. Ale řekla jsem si, že se pokusíme toho druhého slovenského CACe získat. Bess se předváděla velice krásně a přechod z koberce na kluzký povrch jí nevadil. Pan rozhodčí si Bess pořádně prohlédl v pohybu a pak i v postoji. Už když diktoval posudek, jsem si řekla, že by to mohlo vyjít a toho CACe bychom mohly získat. Taky, že jo. Pak jsme nastoupily s Ričí o CACIB a já si řekla, že už máme splněno a tak nemáme co ztratit. Pan rozhodčí si obě fenky ještě jednou prohlédl v postoji a pak ještě v pohybu. Opět je nechal postavit do postoje a obě chvíli pozoroval. Když vykročil ke mě, tak mi blesklo hlavou, to nemůže být pravda. S jeho slovy "Gratuluji Vám, máte CACIB" mi došlo, že tím pádem máme i BOB. Bess se tak vyrovnala našemu Dixovi. Díky zisku druhého CAC je šampionkou Slovenska. Stačil ji k tomu ten nejkratší možný termín. Svůj první CAC získala na podzimní výstavě v Nitře 3.11.07 a druhý 26.1.08. Při zápisu do PP jsem zjistila, že jsem posudek pro samou radost nechala v kruhu. Naštěstí tam zůstal. Poháry za BOB se dávaly až při závěrečných soutěžích, které měly začít ve tři hodiny odpoledne. Podle rozpisu měly skupiny FCI přijít na řadu kolem páté hodiny. Manžel naložil holky s babičkou do auta a vyrazil domů do Ostravy s tím, že pro nás večer přijede. Nakonec to dopadlo trochu jinak. S Annou Krejzkovou, majitelkou CHS Tergy a dlouholetou chovatelkou bíglů, jsem se dohodla, že mě odveze do Slavkova, kde mě manžel vyzvedne. Ve Slavkově mě čekala Olga Vránová, majitelka irčanky Daisy, která jako první vyslechla mé dojmy a pocity z výstavy. Domů jsme s Bess dorazily v půl desáté večer.
  Ještě jednou chci poděkovat Hance Krejzkové za odvoz a Olze Vránové za její milou společnost při čekání na zpáteční cestu ze Slavkova. Chci poděkovat všem, kteří nám drželi palce a pak nám poslali gratulace k našemu, pro mne tak důležitému vítězství.

 • 25. ledna Na dnešním honu bylo uloveno 459 kusů bažantů. Počasí bylo přímo ukázkové. Mrkněte se na moje a Kájiny fotky.

 • 21. ledna S Bess jsme v neděli nabraly nové síly a vyrazily v pondělí opět na bažanty. Bess pracovala opět na výbornou. Je na ní vidět, že už přesně ví, co má dělat a chová se jak profík. Bažanty při dohledávce ukázkově vystavuje a samozřejmě aportuje. Foťák jsem měla s sebou, tak se můžete kouknout. V pěti lečích bylo uloveno 755 kusů bažantí zvěře.

 • 19. ledna Byl to hon tzv. na poslední chvíli a tak jsem byla sama bez Káji a jejích gordonek. Počasí bylo celý den trochu uplakané, ale pejskům to vyhovovalo. Střelcům už méně. Ve čtyřech lečích ulovili 609 kusů bažantů. Obrázky tady.

 • 12. ledna Bess v pátek odpočívala doma a tak byla v sobotu na honu plná energie. Po týdenním nicnedělání jí celodenní práce nedělala žádný problém. Bylo uloveno 431 kohoutů a slepic. Fotečky jsou jako obvykle tady.

 • 11. ledna Na NV v Olomouci jsem jela jako handler bíglů, ale setříky jsem si ujít nenechala. Časový rozpis posuzování mi umožnil sledovat posuzování gordonů a irčanů. U gordonů jsem držela palce Bohdanovi a jeho Samovi. Sam tentokrát nezlobil a získal ocenění V1, CAC, národní vítěz. Kája vystavovala Samovu setru Oru a ta získala ocenění V1. Mezi fenkami byla nejlepší Ričí, která pak Sama porazila v boji o titul BOB. Naše kamarádka Olga s irčankou Daisy získali ocenění V1, CAC. Několik obrázků je tady a tady.

 • 5. ledna Ranní pohled na teploměr mě moc nepotěšil. -9,5 stupně neslibovalo moc teplý den a já měla vyrazit znova do bažantnice. Bess měla dovoleno spát po pátečním honu doma a tak jí trochu trvalo, než vystrčila čumák do mrazivého rána. Během dopoledne se počasí umoudřilo a teplota se usadila kolem nuly. Foukal sice vítr, ale ten vadil spíš střelcům než nám. Bess byla spolu s irčanem Kordem jediným zástupcem angličanů. Na hon přijel také jeden dlouhosrstý ohař a dále tam byli krátko i drátosrstí němečtí ohaři, oba maďarští ohaři a malí münsterlandští ohaři. Samozřejmě nemohli chybět ani fousci. Všichni pejsci pracovali na výbornou. Na výřadu bylo 698 kusů bažantí zvěře. Pár foteček je tady.

 • 4. ledna Letošní první hon v novém roce jsme si náležitě užili. Krom Káji s Quinou přijela i Olga s Daisy. Holky s sebou přivezly taky Helču s Lordem a Rudu se spinonem Rufem. Počasí bylo sice mrazivé, ale sluníčko nám ten mráz trochu zpříjemnilo. V pěti lečích bylo uloveno 1140 kusů bažantů. Fotky jsou opět tady a taky tady.