Dix od Čižiny

pes, ČLP/BEA/265 
*17.4.1994 + 12.1.2010


o: ICH Budapest Beagle Bongo
m: Alma od Čižiny

zdraví:
DKK 1/2

výška: 42 cm

zkoušky: BZH I.c
výstavy: Šampion PL

chovatel: Vladimír Kubica
majitel: Zuzana Nedavašková

Dix je můj první pes. Pořídila jsem si ho ještě v době kdy jsem chodila do školy. 
Dix byl a stále je naším miláčkem číslo jedna. I ve svém věku je stále aktivní a dokáže si udržet vůdčí pozici ve smečce. 
Absolvoval mnoho výstav a stal se z něj pes, který výstavy miloval. Bohužel před dvěma lety jsme jej po úraze museli nechat vykastrovat a tím skončila jeho výstavní kariéra. Teď si užívá společnosti obou našich dcer a je jim partnerem při mnoha  jejich hrách. Doufáme, že si jeho společnosti budeme ještě pár let užívat.  


Když rodiče podlehli mému naléhání na pořízení psa rozhodovala jsem se mezi bulíkem a bíglem. Vzhledem k tomu, že chov bíglu byl byl tenkrát v počátcích nebylo jednoduché bígla sehnat. Na základě inzerátu jsem se obrátila na manžele Kubicovi z Lichnova. Měli tenkrát dva vrhy a já si mohla vybrat z každého vrhu jednoho psa.Čekala jsem na rozhodnutí majitele chovného psa,  ze kterého vrhu si vybere on.

Dix se k nám nastěhoval na konci školního roku a já tak měla přes prázdniny hodně času na jeho výchovu. Tak jako většina bíglů miloval všelijaké dobroty a tak byla jeho výchova a později i výcvik založen na pamlscích. Byl velice chápavý a mohla jsem si dovolit s ním chodit na volno i po sídlišti. Když jsem s ním v roce 1995 vyrazila na jeho první výstavu netušila jsem jak mě ta atmosféra dostane. Spolu s Dixem jsme postupně pronikali do tajů vystavování a postupně jsme tomu propadli oba dva.  Dix postupně přišel na to, že když se balí určité věci znamená to cestu na výstavu a dokázal vedle tašky i nocovat abych ho náhodou nezapomněla doma. 

Byl to náš miláček a byl s námi u všech našich činností. Ať už se jednalo o výstavbu domku, cest na dovolenou, výchovy Bess a taky Money. Stal se partnerem pro obě naše dcery a dokázal trpělivě snášet jejich hry. Společně jsme absolvovali cca 30 výstav. Stal se šampionem PL a měl složeny BZH I.ceně. Jsem mu vděčná za mnoho krásných chvil a také mnoho přátel mezi bíglaři. Budu si ho pamatovat jako malého strakatého rošťáka, který neustále vymýšlí nějaké lotroviny.